...gdzie w Łodzi

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

dawidson

Odp: ...gdzie w Łodzi

Post autor: dawidson » 12 mar 2013, 23:34

MlodyLDZ pisze:
dawidson pisze:
MlodyLDZ pisze:
ktoś ŁDZ pisze:P.S. Twoja Delta jest może 3 drzwiowa i czerwona?
Moja jest i aktualnie stoi. Wiecie może gdzie znaleźć i w jakich pieniądzach można kupić silnik 2.0 16V 139KM? Rozumiem, że występowały tylko w Fiacie Coupe/Tipo, Lancii Dedrze/Delcie. Czy może jeszcze w jakimś innym modelu? Są pomiędzy nimi jakieś różnice, czy można je zamiennie bez problemów montować?
A co dokładnie się stało? Czasami taniej jest naprawić tym bardziej, że te silniki są coraz trudniejsze do znalezienia.
W każdym razie ten silnik występował również w Themie.

"... I guess it's just the way I'm wired."


Prawdopodobnie panewka się obróciła, ale będzie to jeszcze sprawdzane. Znacie może koszty naprawy tego w Łodzi? I taki pytanie dodatkowe. Czy ten silnik jest podatny na takie rzeczy, bo w momencie kiedy zaczęła walić (i przed), raczej spokojnie jechałem.
Zamiast szukać silnika szukałbym wału w dobrym stanie +nowe panewki.

Ten silnik jest czuły na stan i jakość oleju. Tematów o tym jest masa.

"... I guess it's just the way I'm wired."

dawidson

Odp: ...gdzie w Łodzi

Post autor: dawidson » 12 mar 2013, 23:36

bassman pisze:Ktoś Ci sprzedał z zamaskowaną wadą?

W okolicach Łagiewnickiej (któraś przecznica od strony Julianowskiej) jest zakład który robi szlify wałów, panewki, honowania cylindrów itd. Nie mam pojęcia czy robią to dobrze. Dobrze robi p. Barański na Rewolucji, ale koszta są znaczne.

Pozdrawiam.
Raczej sprzedający sam nie wiedział że coś jest.

"... I guess it's just the way I'm wired."

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odp: ...gdzie w Łodzi

Post autor: vanisch » 13 mar 2013, 12:00

dawidson pisze:
MlodyLDZ pisze:
dawidson pisze:
MlodyLDZ pisze:
ktoś ŁDZ pisze:P.S. Twoja Delta jest może 3 drzwiowa i czerwona?
Moja jest i aktualnie stoi. Wiecie może gdzie znaleźć i w jakich pieniądzach można kupić silnik 2.0 16V 139KM? Rozumiem, że występowały tylko w Fiacie Coupe/Tipo, Lancii Dedrze/Delcie. Czy może jeszcze w jakimś innym modelu? Są pomiędzy nimi jakieś różnice, czy można je zamiennie bez problemów montować?
A co dokładnie się stało? Czasami taniej jest naprawić tym bardziej, że te silniki są coraz trudniejsze do znalezienia.
W każdym razie ten silnik występował również w Themie.

"... I guess it's just the way I'm wired."


Prawdopodobnie panewka się obróciła, ale będzie to jeszcze sprawdzane. Znacie może koszty naprawy tego w Łodzi? I taki pytanie dodatkowe. Czy ten silnik jest podatny na takie rzeczy, bo w momencie kiedy zaczęła walić (i przed), raczej spokojnie jechałem.
Zamiast szukać silnika szukałbym wału w dobrym stanie +nowe panewki.

Ten silnik jest czuły na stan i jakość oleju. Tematów o tym jest masa.

"... I guess it's just the way I'm wired."
Po co zmieniać wał? Szlif, panewki, sprawdzenie korb i jazda. Naprawa nie jest droga.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: ktoś ŁDZ » 24 kwie 2013, 10:54

Uwaga na oszusta.
Jeżeli ktokolwiek będzie robił klimatyzację u Grapowa Zakład Naprawy Chłodnic Łódź, ul. Śląska 42, lub kupował chłodnice od niego i oddawał do wymiany na gwarancji sprawdźcie czy wsadził Wam chłodnicę za którą płaciliście.
Ja płaciłem za Nissensa (458 zł niecałe 2 lata temu), rozszczelniła się w tym roku, a gdy ją wymontowałem aby zobaczyć co jest przyczyną (sama z siebie się rozszczelniła, może przez sól drogową, przyczyna nie ważna nie o tym pisze) okazało się że mam wsadzoną zaje : cenzura : chłodnicę jakiejś firmy Manzai (MZGK17 06101122 C7-00623) która z pewnością nie jest duńskim Nissensem. Ciekawe ile ten ch : cenzura : na mnie zarobił.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

erbeka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 20 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Łódź / Niewiadów

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: erbeka » 08 lip 2013, 12:43

Gdzie w Łodzi, znajdę mechanika/warsztat, do którego mogę podjechać z Kappą i ów specjalista zdiagnozuje mi co jest w niej do zrobienia (silnik, zawieszenie itd) i jednocześnie nie naciągnie mnie - jako niezbyt świadomego mechanicznie użytkownika :) - na niepotrzebne koszta?
Ile może kosztować taki przegląd/diagnoza?

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: ktoś ŁDZ » 08 lip 2013, 17:25

Jeśli ktoś szuka dobrego zakładu tokarskiego polecam P.P.U. "STIGMA" S.C. Zakład Narzędziowy Łódź ul. Łąkowa 4. Nr telefonu pan Stoliński 601309183, pan Gąsiorowski 601309181.
Pozdrawiam.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: andy1158 » 08 lip 2013, 23:40

erbeka pisze:Gdzie w Łodzi, znajdę mechanika/warsztat, do którego mogę podjechać z Kappą i ów specjalista zdiagnozuje mi co jest w niej do zrobienia (silnik, zawieszenie itd) i jednocześnie nie naciągnie mnie - jako niezbyt świadomego mechanicznie użytkownika :) - na niepotrzebne koszta?
Ile może kosztować taki przegląd/diagnoza?
Zwykłe sprawdzenie takie jak na przeglądzie(zawieszenie, hamulce, światła, układ kierowniczy itp.) zrobisz w każdej stacji kontroli pojazdów. Jak "pogadasz" z diagnostą to zrobi to rzetelnie. Ja od kilku lat robię przeglądy w BSP na Pabianickiej przy Jana Pawła i mam jak najlepsze zdanie.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: Egon » 29 lip 2013, 23:36

ktoś ŁDZ pisze:Uwaga na oszusta.
Jeżeli ktokolwiek będzie robił klimatyzację u Grapowa Zakład Naprawy Chłodnic Łódź, ul. Śląska 42, lub kupował chłodnice od niego i oddawał do wymiany na gwarancji sprawdźcie czy wsadził Wam chłodnicę za którą płaciliście.
Ja płaciłem za Nissensa (458 zł niecałe 2 lata temu), rozszczelniła się w tym roku, a gdy ją wymontowałem aby zobaczyć co jest przyczyną (sama z siebie się rozszczelniła, może przez sól drogową, przyczyna nie ważna nie o tym pisze) okazało się że mam wsadzoną zaje : cenzura : chłodnicę jakiejś firmy Manzai (MZGK17 06101122 C7-00623) która z pewnością nie jest duńskim Nissensem. Ciekawe ile ten ch : cenzura : na mnie zarobił.
Nie chce ich bronić ale z 8 letniego doświadczenia z cześciami mogło tak być że nissens zaprzestał produkcji i kupował od jakieś innej firmy i pakował w swoje pudełka firmując swoją marka, takie rzeczy się zdarzają zwłaszcza w autach mało popularnych
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: ktoś ŁDZ » 30 lip 2013, 18:04

Bronić nie bronić Egon, koleś jest dla mnie oszust i wyzyskiwacz, kasy nie chciał nawet zwrócić pomimo gwarancji. A chłodnica nie była od Nissensa, tylko od kogoś innego, Grapow ją podmienił - sprawdzone. Zresztą już po sprawie, Delty nie ma, a kasa wreszcie zwrócona :D (facet dostał lekką motywację).
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

mlody94
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 17 lis 2013, 20:26
Imię: Tomek
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: mlody94 » 20 lis 2013, 22:28

a jak wygląda sytuacja z sklepem na Przybyszewskiego ? Części muszę w końcu sobie kupić, a nie wiem na czym lepiej wyjdę: szukanie w sklepach po Łodzi czy na alledrogo. Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Jest: BMW 520i 24v e34 '92

Były: Peugeot 205 1.1 Winner '93; Lancia Y 1.2 16V '98

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: andy1158 » 21 lis 2013, 9:32

Po kilku zakupach spokojnie polecam Autosklep24 na Pabianickiej. Fachowa pomoc a ceny przystępne.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Awatar użytkownika
MlodyLDZ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 22 lis 2012, 22:50
Imię: Kamil
Lokalizacja: ŁDZ

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: MlodyLDZ » 21 lis 2013, 12:59

Ja zamawiam na 4cars.pl, a potem odbieram na Wróblewskiego. ;) Ceny często mam lepsze niż w intercarsie i na alledrogo. ;) Jak się zgodzisz na newsletter to po pół roku masz 6% zniżki i do tego po każdych zakupach dostajesz jakieś pkt do wykorzystania przy następnych (max 10% kwoty na część. Czyli od ceny odejmuję sobie 16%. Ja jestem zadowolony, bo nawet jak jakaś jest drożej niż w innych sklepach, to kupując kilka ogólnie raczej zawsze wychodziłem lepiej. Ale zamawiaj tylko przez sklep internetowy, bo ceny niższe niż normalnie. Czas oczekiwania ok. 2-3dni, więc to jest minus.

Awatar użytkownika
SEBAkappa
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 931
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:47
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: SEBAkappa » 22 lis 2013, 18:48

MlodyLDZ pisze:Ja zamawiam na 4cars.pl, a potem odbieram na Wróblewskiego. ;) Ceny często mam lepsze niż w intercarsie i na alledrogo. ;) Jak się zgodzisz na newsletter to po pół roku masz 6% zniżki i do tego po każdych zakupach dostajesz jakieś pkt do wykorzystania przy następnych (max 10% kwoty na część. Czyli od ceny odejmuję sobie 16%. Ja jestem zadowolony, bo nawet jak jakaś jest drożej niż w innych sklepach, to kupując kilka ogólnie raczej zawsze wychodziłem lepiej. Ale zamawiaj tylko przez sklep internetowy, bo ceny niższe niż normalnie. Czas oczekiwania ok. 2-3dni, więc to jest minus.
Jeżeli chodzi o moje doświadczenia, to albo autosklep ale najczęściej zamawiam u Egona, bo zawsze wszystko pasuje i przede wszystkim, zawsze załatwi mi fajny rabacik, a co do 4cars, to jak szukałem do swojej sprzęgła, to oferowali mi je za prawie tysiaka i nawet uwzględniając Twoje 16% ni jak się ma to do ceny jaką zaproponował mi Egon, a mianowicie 8 stówek. Oczywiście niczego nie neguję ale jak już pisałem autosklep lub AutoCom = Egon.
Lancia Kappa Coupe 2.0 16V Turbo : yesyes :

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: ktoś ŁDZ » 22 lis 2013, 21:00

SEBAkappa pisze:
MlodyLDZ pisze:Ja zamawiam na 4cars.pl, a potem odbieram na Wróblewskiego. ;) Ceny często mam lepsze niż w intercarsie i na alledrogo. ;) Jak się zgodzisz na newsletter to po pół roku masz 6% zniżki i do tego po każdych zakupach dostajesz jakieś pkt do wykorzystania przy następnych (max 10% kwoty na część. Czyli od ceny odejmuję sobie 16%. Ja jestem zadowolony, bo nawet jak jakaś jest drożej niż w innych sklepach, to kupując kilka ogólnie raczej zawsze wychodziłem lepiej. Ale zamawiaj tylko przez sklep internetowy, bo ceny niższe niż normalnie. Czas oczekiwania ok. 2-3dni, więc to jest minus.
Jeżeli chodzi o moje doświadczenia, to albo autosklep ale najczęściej zamawiam u Egona, bo zawsze wszystko pasuje i przede wszystkim, zawsze załatwi mi fajny rabacik, a co do 4cars, to jak szukałem do swojej sprzęgła, to oferowali mi je za prawie tysiaka i nawet uwzględniając Twoje 16% ni jak się ma to do ceny jaką zaproponował mi Egon, a mianowicie 8 stówek. Oczywiście niczego nie neguję ale jak już pisałem autosklep lub AutoCom = Egon.
Potwierdzam, także "stołuję się" tylko i wyłącznie u Egona czyli w AutoCom - róg ulicy Legionów i Żeromskiego :D
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: ...gdzie w Łodzi

Post autor: michal1045 » 27 gru 2013, 21:22

Jeżeli ktoś szuka akumulatora to polecam hurtownię przy Wólczańskiej 265. Ceny jak my kupowaliśmy zdecydowanie niższe niż w marketach, ale też inne niż na allegro :link:.
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”