Thesis - komputer oszalał

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Thesis - komputer oszalał

Post autor: artas11 » 18 lut 2013, 16:09

Witam wszystkich forumowiczów. Jeżdżę tereską 2004r. 2.4JTD 175km i może ktoś będzie wiedział co z tym zrobić. Z dnia na dzień komputer wykazuje mi błąd (awarie) tylnego oświetlenia mimo, że działa. Wykazał również błąd na skrzyni ,checka, i ręczny automatycznie nie puszcza. Pojawił się również błąd abs z tym, że jeżeli zapalił się błąd abs i lampka z ręcznego podczas jazdy to umarły zegary, ale jak zegary zaczęły chodzić, to znowu abs i ręczny zniknął, ale reszta nadal sygnalizowała usterki.

Zacząłem więc od skrzynki bezpieczników pod maską. Rozebrałem wszystko, wyczyściłem, wysuszyłem i sprawdziłem również akumulator, ale na innym były te same usterki . Po przeczyszczeniu tej centralki bezpieczników było dobrze 2 dni. Przejechałem 30km było dobrze, ale na 3 dzień ujechałem z 40 km i na nowo, ale po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu znikneły błędy i ponownie po 2 km zapaliło się wszystko i już tak zostało, z tym, że światła tylne to na zmiane raz chodzą, raz nie. Reszta błędów została mimo sprawnej skrzyni, silnika itp. Pomóżcie, bo już nie mam siły. Gdzie szukać choćby nawet masy.

I mam nadzieje, że to jakiś kabel nie łączy, bądź jakaś wtyczka, masa lub gniazdu w bezpieczniku, albo przekaźnik, bo wątpie, żeby z dnia na dzień auto rozsypało. Pomóżcie, z góry dzięki, bo już nie wiem gdzie szukać??? : beczy :

Dodaję, że oświetlenie z tyłu jest sprawne mimo błędów.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 15:57 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Używamy polskich liter i interpunkcji!.Poprawiłem /stabraf/

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1577
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: rain » 18 lut 2013, 19:28

Pojawiał się EOL Error?

Przeczyść jeszcze wszystkie połączenia i wtyczki wchodzące do Body.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: artas11 » 18 lut 2013, 21:25

nie eol error nie ma nic nie pokazuje jeżeli chodzi o skrzynie jest tylko ten komunikat z czerwonym rysunkiem skrzyni comfotronic coś tam a nie pokazuje ani tiptronic jaki bieg ani je pokazuje położenia dźwigni zmiany biegów czy jest na P , r czy d nic a przed 3 godzinami jak go zakręciłem znikneły błędy oświetlenia tylnego i skrzyni ale za to padły zegary i pojawił sie abs i ręczny i palą się ciągłym światłem do tego oczywiście check

Wiem ciężki przypadek ale szkoda mi tego autka wole to zrobić :D

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: jjash » 18 lut 2013, 21:58

Co ja bym zrobił - sprawdził połączenia deski rozdzielczej (zegary) z resztą. To raz. Dwa, to sprawdził raz jeszcze skrzynkę body. To wg mnie jest najbardziej możliwe źródło zakłóceń. Trzecia możliwość to padnięte połączenia z centralkami. Błędy o których mowa (kontrolki abs i hamulca) są spowodowane odcięciem centralek od głównego systemu bądź odcięciem NITa. Jak się go wytnie z systemu - objawy są takie same. I nie ma wtedy eol error. Czy connect działa Ci bez zakłóceń? Podłączałeś do kompa? Nic?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: artas11 » 19 lut 2013, 13:51

connect jest w porządku działa poprawnie w nim wszystko tylko na zegarach mi wariuje bo cała elektryka w środku auta też działa

zastanawia mnie jedna rzecz czy czasami wilgoć się nie dostała gdzieś na przewody i robi zwarcie bo w tej centralce pod machą nie powiem bo zebrało się troszke wody ale to tak jak pisałem wyczyściłem 2 dni było dobrze

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: artas11 » 19 lut 2013, 13:53

a i zegary mi chodzą ale tylko wtedy kiedy mi znikają ręczny i abs(oczywiście reszta błędów świeci) może pomiędzy że tak to ujme tymi błędami a zegarami pojAWIA się zwarcie albo masa gdzieś ucieka nie wiem

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: fazi » 19 lut 2013, 15:08

Albo akumulator kończy swój żywot i są spadki napięcia :?:
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - komputer oszalał.

Post autor: kecajgo » 19 lut 2013, 15:32

kolego Fazi czytamy ze zrozumieniem?:-P było napisane, że akumulator wymieniany na inny i dalej to samo...swoją drogą wczoraj u nas ciekawa sprawa, przestało działać radio, wycieczka do sklepu i po powrocie wszystko cacy, ja bym owszem sprawdził wszystko co i jak dokładnie bo każdy błąd niepokoi, a zwłaszcza jeśli jest ich aż tyle ( wyłączając błąd poduszki, postojówek i ew oświetlenia tablicy rejestracyjnej :-D ) niestety pogoda nie jest łaskawa dla tereski ostatnio przez tą wilgoć wszechobecną.

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Thesis - komputer oszalał

Post autor: artas11 » 19 lut 2013, 20:08

dzięki wam będę walczył z tym dalej jak coś wynajdę to napiszę a z radiem nie masz co się martwić ja mam od roku z nim hopki to zależy od chumoru tereski jak jej sie zachce to gra a jak znudzi to nie gra ale w końcu dostaje cudownego ozdrowienia i gra hehe

artas11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 27 cze 2012, 10:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Thesis - komputer oszalał

Post autor: artas11 » 29 kwie 2013, 12:14

no panowie zrobiłem okazało się że BCM był walnięty i komputer pod maską znajdujący się na ramie z lewej strony za nadkolem
błędy poznikały i nastąpiła komunikacja z skrzynią w końcu :D nawet nie był to duży koszt komputery 2szt to 400zł i robocizna :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”