Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 05 maja 2013, 21:32

Witam, jak wyłączyć ręczny awaryjnie gdyż auto nie odpala ...pozdr
thesis 2.0TB

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: grnb » 05 maja 2013, 22:30

Rozumiem że nie masz w ogóle prądu w aucie i normalnie, czy też przez connect nie da rady? W takim razie w bagażniku pod prawym boczkiem jest taki czerwony przycisk do wyłączenia ręcznego, jeśli masz tuner tv to możliwe że najpierw go trzeba odkręcić ale nie pamiętam już dokładnie. Oczywiście zabieg ten zadziała jeśli masz sprawny akumulatorek żelowy od hamulca awaryjnego.
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: jjash » 05 maja 2013, 22:57

Hm, tylko co ma ręczny do odpalenia auta? "Nie odpala" czyli nie ma zapłonu czy "nie odpala" czyli nie jedzie do przodu? Dla mnie "nie odpala" to to pierwsze.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: jakubg » 05 maja 2013, 23:15

U kolegi chyba jest problem z IMMO.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: Michor » 06 maja 2013, 2:25

No jak nie odpala, to pewnie ręcznego nie chce puścić (bo pewnie puszcza po odpaleniu silnika) i ja np. widzę problem z wciągnięciem na lawetę, czy też inny środek transportu.

Nie każdemu się fura pod domem psuje :/
BMW E39 Touring - 4,4 V8

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 06 maja 2013, 16:29

jjash pisze:Hm, tylko co ma ręczny do odpalenia auta? "Nie odpala" czyli nie ma zapłonu czy "nie odpala" czyli nie jedzie do przodu? Dla mnie "nie odpala" to to pierwsze.

nio nie odpala i jest reczny zablokowany wiec nie rozumiem
thesis 2.0TB

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 06 maja 2013, 16:31

grnb pisze:Rozumiem że nie masz w ogóle prądu w aucie i normalnie, czy też przez connect nie da rady? W takim razie w bagażniku pod prawym boczkiem jest taki czerwony przycisk do wyłączenia ręcznego, jeśli masz tuner tv to możliwe że najpierw go trzeba odkręcić ale nie pamiętam już dokładnie. Oczywiście zabieg ten zadziała jeśli masz sprawny akumulatorek żelowy od hamulca awaryjnego.

Witaj aku mam nowe i prad jest a ten mały aku nie mam pojecia musze sprawdzic a naciskajac ten przycisk w dolnym rogu nic nie daje
thesis 2.0TB

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: grnb » 06 maja 2013, 18:27

czyli prąd jest? Jak przekręcisz kluczyk to się zapalają kontrolki i ekran na środku konsoli? Nie świeci Ci się przypadkiem pomarańczowa kontrolka z literką "P"?
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 07 maja 2013, 16:52

d_ize_l pisze:
grnb pisze:Rozumiem że nie masz w ogóle prądu w aucie i normalnie, czy też przez connect nie da rady? W takim razie w bagażniku pod prawym boczkiem jest taki czerwony przycisk do wyłączenia ręcznego, jeśli masz tuner tv to możliwe że najpierw go trzeba odkręcić ale nie pamiętam już dokładnie. Oczywiście zabieg ten zadziała jeśli masz sprawny akumulatorek żelowy od hamulca awaryjnego.

Witaj aku mam nowe i prad jest a ten mały aku nie mam pojecia musze sprawdzic a naciskajac ten przycisk w dolnym rogu nic nie daje

Hej i tu jest problem bo swieci
thesis 2.0TB

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: jjash » 07 maja 2013, 23:24

Dizel,
a masz do tego auta instrukcję? Nie, nie pytam złośliwie. Tam gdzieś jest nabazgrolone jak wyłączyć hamulec ręczny za pomocą czerwonego przycisku. O ile dobrze pamiętam, przy wyłączonym kluczyku, trzeba nacisnąć dźwignię hamulca ręcznego (tak jakbyś chciał normalnie go zaciągnąć), podejść szybko do bagażnika, wcisnąć ten czerwony button, a następnie wrócić do środka auta i znowu nacisnąć dźwignię hamulca. Jeśli to nie poskutkuje - niestety, tylko rozebranie tylnych zacisków i ręczne robótki.
Nie rusza się żaden z hamulców - ani prawy ani lewy czy tylko któryś z nich trzyma?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 08 maja 2013, 19:07

jjash pisze:Dizel,
a masz do tego auta instrukcję? Nie, nie pytam złośliwie. Tam gdzieś jest nabazgrolone jak wyłączyć hamulec ręczny za pomocą czerwonego przycisku. O ile dobrze pamiętam, przy wyłączonym kluczyku, trzeba nacisnąć dźwignię hamulca ręcznego (tak jakbyś chciał normalnie go zaciągnąć), podejść szybko do bagażnika, wcisnąć ten czerwony button, a następnie wrócić do środka auta i znowu nacisnąć dźwignię hamulca. Jeśli to nie poskutkuje - niestety, tylko rozebranie tylnych zacisków i ręczne robótki.
Nie rusza się żaden z hamulców - ani prawy ani lewy czy tylko któryś z nich trzyma?


Witaj mam instrukcje ale w nl jezyku dzis poszperam za pl oba trzymaja jak nie to bedzie to konieczne rozebranie niestety...dzieki pozdrawiam sprawdze czy to co napisałes sie zgadza jeszcze raz dzieki
thesis 2.0TB

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: jjash » 08 maja 2013, 21:25

Być może mam małe doświadczenie z hamulcami typu EPB, ale na moją głowę, mało prawdopodobne jest zablokowanie się jednoczesne dwóch silniczków. Coś to wygląda na elektrykę. Że tak po prostej linii - bezpiecznik?
Instrukcja jest tu gdzieś na forum - poszukaj. Co do mojego awaryjnego puszczania EPB to tam jest jakiś maksymalny czas między poszczególnymi czynnościami - i wynosi chyba max 30sec. Zatem trzeba się w miarę zbierać.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

d_ize_l
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 24 gru 2012, 16:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: DEN HAAG

Re: Thesis - jak wyłączyć awaryjnie ręczny?

Post autor: d_ize_l » 11 maja 2013, 17:50

jjash pisze:Być może mam małe doświadczenie z hamulcami typu EPB, ale na moją głowę, mało prawdopodobne jest zablokowanie się jednoczesne dwóch silniczków. Coś to wygląda na elektrykę. Że tak po prostej linii - bezpiecznik?
Instrukcja jest tu gdzieś na forum - poszukaj. Co do mojego awaryjnego puszczania EPB to tam jest jakiś maksymalny czas między poszczególnymi czynnościami - i wynosi chyba max 30sec. Zatem trzeba się w miarę zbierać.



Kolego jjash dziekuje Ci za chec pomocy ale auto sprzedane i skonczyły sie kłopoty jezeli masz ochote to wyslij mi na poczte adres swoj to wysle Ci klocki do tyłu bo mam nowiutkie taki mały prezent za pomoc ..dzieki
thesis 2.0TB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”