Thesis - wentylator chłodnicy

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: jjash » 07 cze 2013, 11:23

Podczas testów MES dopatrzyłem się braku pracy wentylatora na jednym z dwóch biegów. Nie pamiętam teraz na którym, ale na jednym z nich nie chodzi. Mam jeden wiatrak i porównałem do Lybry żony (2.4jtd 140KM) i tam są dwa wiatraki i oba podczas testów chodzą zgodnie z przewidywaniami. Gdzie szukać przyczyny pracy tylko na jednym biegu? Być może tak ma być - nie wiem. Temp nigdy nie przekracza 90-100 stopni i widać wiatrak daje radę, ale wg testów nie chodzi na jednym z biegów. Generalnie nic złego się nie dzieje, ale jak to u mnie - skoro tak ma być fabrycznie, to działać musi.

Być może temat był już poruszany, ale jakoś nie znalazłem. Gdyby jednak - proszę o przeklejenie.
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: Alley » 07 cze 2013, 12:25

Szukać po prostu czy idzie prąd. Sprawdz na kostce od chodnicy, będzie ona zapewne 4ro pinowa napięcia na pierwszym biegu, uruchom testy drugiego biegu i zbadaj ponownie i porównaj sobie efekty. Jeżeli będą takie same efekty jak na 1 jak i 2 biegu to masz odpowiedź, że większy prąd Ci zginął.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: edym » 07 cze 2013, 20:10

Miałem podobną sytuację. Tylko u mnie po pewnym czasie przestał działać choćby jeden i kilka razy temperatura skoczyła dość niebezpiecznie. Okazało się że jakaś skrzynka z przekaźnikami była nieszczelna i wszystko w środku rdza zeżarła.
Drobna sprawa a potrafi napsuć krwi.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

LUKI82

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: LUKI82 » 07 cze 2013, 21:10

U mnie też na FES wentylator działa na jednym biegu. Jedynie na Examinerze działa prawidłowo czyli na dwóch biegach. FES nie ma pełnej funkcjonalności w obsłudze Thesis.

artsfast
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 25 wrz 2010, 12:15
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: artsfast » 07 cze 2013, 22:50

U mnie identyczne FES testuje tylko jeden bieg. Coś jednak musi być z programem.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: Alley » 08 cze 2013, 1:05

u mnie fes w wersji 3.6.1 oba biegi testuje
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

LUKI82

Re: Thesis - wentylator chłodnicy

Post autor: LUKI82 » 08 cze 2013, 19:21

A jak jest u Was z testem wtryskiwaczy FEC ? U mnie w 2,4jtd 20 V nie ma z tym problemu, mam wykaz dla każdego wtryskiwacza, a jak chciałem testować 2,4 itd 10v to nie miałem takiej możliwości, brak wykazów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”