Kappa Coupe - montaż dużej tulei w wahaczu

Radson
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 204
Rejestracja: 24 cze 2011, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Kappa Coupe - montaż dużej tulei w wahaczu

Post autor: Radson » 21 cze 2013, 19:52

Witam,zdemontowałem wahacz przedniego zawieszenia,oczywiście dałem do mechanika aby mi na prasie ściągnął tuleje(cukierki) wszystko ładnie pięknie ale czy duża tuleja siedzi luźno i się kręci na sworzniu,czy powinna siedzieć ścisło? przed demontażem siedziała nie ruchomo,teraz kręci się,można ją normalnie zdjąć.

Proszę o szybką odpowiedź,dzięki i pozdrawiam!:)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2013, 16:28 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!
Lancia K. Sedan 2.0 turbo

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3302
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Wahacz kappa coupe,montaż dużej tulei

Post autor: adamM20 » 21 cze 2013, 21:24

Radson pisze:Witam,zdemontowałem wahacz przedniego zawieszenia,oczywiście dałem do mechanika aby mi na prasie ściągnął tuleje(cukierki) wszystko ładnie pięknie ale czy duża tuleja siedzi luźno i się kręci na sworzniu,czy powinna siedzieć ścisło? przed demontażem siedziała nie ruchomo,teraz kręci się,można ją normalnie zdjąć.

Proszę o szybką odpowiedź,dzięki i pozdrawiam!:)
... duży silentblock do wahacza pzrykręcany jest śrubą M10x1,25 "wysoką" i to jest jedyne "unieruchomienie" silentblock-a, który jeśli nie jest dokręcony nakrętką to jest luźny. W tym przypadku nie zastosowano połączenia stożkowego tak więc jego luz jest uzasadniony i to jest sytuacja zupełnie normalna. Przy dokręcaniu nakrętki silentblock-a pamiętaj aby samochód stał pod własnym ciężarem aby niepotrzebnie nie napinać gumy tulei.
Pozdrawiam

Alan

Re: Wahacz kappa coupe,montaż dużej tulei

Post autor: Alan » 21 cze 2013, 21:48

Wcześniej nie latał,bo się zapiekł :)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3302
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Wahacz kappa coupe,montaż dużej tulei

Post autor: adamM20 » 21 cze 2013, 23:00

Alan pisze:Wcześniej nie latał,bo się zapiekł :)
... dokładnie tak :D, dlatego zapomniałem dodać o "kapce" smaru grafitowego tak na przyszłość ....
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”