Lybra - źle działający prędkościomierz

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - źle działający prędkościomierz

Post autor: Jan19 » 26 lip 2013, 7:46

No to albo mnie w stacji zrobili w bambuko albo u mnie jest coś innego
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1251
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra - źle działający prędkościomierz

Post autor: michalkrk » 26 lip 2013, 18:54

A masz Jan prędkość na klimatroniku czy 0?
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - źle działający prędkościomierz

Post autor: Jan19 » 26 lip 2013, 20:19

Na klimatroniku pokazuje prędkość płynnie bez zacięć
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1251
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra - źle działający prędkościomierz

Post autor: michalkrk » 27 lip 2013, 10:56

Jakiś rok temu na drugim nieistniejącym już forum Lancii pytałem o problem prędkościomierza Jan123456. Nie zobaczę już co dokładnie mi odpisał bo posty skasowane ale z tego co pamiętam:
1. Źle założona wskazówka (luz na ośce silniczka) może coś w tym być bo jak przełożyłem 2 dni temu wskazówki w moim starym liczniku to zaczął zacinać się obrotomierz a prędkościomierz dalej nie działał,
2. Uszkodzony sterownik ABS (jeżeli prędkość jest na klimatroniku i brak błędów absu to nie problem absu)
3. Jan 123456 polecił mi najpierw wymianę silniczków a jeżeli to nie pomoże to licznik to wywalenia,
4. Jeżeli prędkość jest na klimatroniku i zmiana silniczków oraz poprawa wskazówek nie pomaga to licznik do wywalenia.

Jeżeli chodzi o mój przypadek to jak pisałem wcześniej uszkodzenie to powstało przy odpaleniu na słabym akumulatorze uszkodził się sterownik airbag i ten licznik bo działał wcześniej. Dodatkowo po uszkodzeniu wskazówka prędkościomierza była niżej niż obrotomierza (obydwie się zerują po wyłączeniu zapłonu ale wskazówka prędkościomierza schodziła niżej i tam zostawała).

W Lybra satiz jest podane który pin odpowiadający za prędkość (4 pin złącze B w liczniku) trzeba sprawdzić. Nie zrobiłem tego w końcu bo koła muszą być w powietrzu więc najlepiej robić to na podnośniku.


W Krakowie byłem u elektroników ale nie podjęli się naprawy licznika bo niby jest na procesorze "ósemce" a takowe się w ogóle nie psują (psują się "jedenastki") poza tym nie znali tematu.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”