Thesis - lusterka zewnętrzne

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - lusterka zewnętrzne

Post autor: jjash » 22 paź 2013, 0:26

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
czy ktoś z Was spotkał się następującymi problemami, które czasem daje mi się zaobserwować w mojej Teresie? A zatem jest ich dwa, a trzecie to pytanie. Zaczynamy od problemów.
Pierwszy - mam manię składania lusterek jak tylko mam zamiar wysiąść z auta na dłużej niż kilka minut. No, np. po przyjeździe do pracy, do domu, pod sklepem i takie tam. No i czasem obserwuję zjawisko, które jest pochodną rozkładania lusterek. Lusterko lewe, kierowcy znaczy, rozkłada się do jakiegoś momentu. Niepełnie. Jak przesuwam dźwignię (czy tez joystick) od składania lusterek w pozycję zamknij a zaraz potem w pozycję otwórz, to obserwuję, że lusterko otwiera się do końca - czyli do pozycji w jakiej było gdy przyjechałem na miejsce. Dlaczego tak? I dlaczego tylko lewe, a nie oba?

Drugie - mam manię (tak, wiem, mam same manie - maniak jestem. Dobrze, że mam manie, a nie Manie) pozostawiania auta na biegu jak zaparkuję. No i najczęściej jest to wsteczny. Zatem czasem, jak mam jeszcze auto na wstecznym (bo np. parkowałem do tyłu) to już składam sobie lusterka. Wyłączam zapłon i idę tam, gdzie iść miałem. Gdy wracam, oczywiście odblokowuję wsteczny, odpalam auto i rozkładam lusterka. No i teraz robi się ciekawie, bo lusterko prawe wędruje mi (samo lustro, nie obudowa) max do góry. Widzę niebo, zamiast tylnego zarysu auta. To jest akurat proste w regulacji - wystarczy wcisnąć klawisz pamięci ustawień i już. Ale tylko na wolnej prędkości. Jak się przekroczy jakąś magiczną cyfrę - sądzę, że 20km, choć nie testowałem, to już nie pozostaje nic innego niż ręczna regulacja. Ustawienie pamięciowe nie działa w tej prędkości.

Trzecie - to pytanie - czy macie obydwa lusterka regulowane do wstecznego? Tzn. czy oba się układają do cofania czy tylko pasażerska strona? No bo u mnie tylko pasażerska. Kierownik niech se wygląda przez okno - ma bliżej.

Jak zwykle czekam na podpowiedzi - nie, żebym jakoś cierpiał z tego co tu wyżej napisałem, ale ciekawość mnie zżera. A wiecie, marnie to zżartym przez ciekawość być.
A teraz zdrowie Wasze herbatką jakąś ziołową wychylę. Sam nie wiem jaką sobie zrobiłem. Ale smaczna.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - lusterka zewnętrzne

Post autor: geowik » 22 paź 2013, 13:08

Witam. Tylko lusterko od strony pasażera można ustawić pod wsteczny (bardzo przydatna funkcja). Być może złożenie lusterek i odpalenie samochodu na wstecznym powoduje jakiś "zgrzyt". Można zostawiać na "jedynce" może nie będzie się krzaczyć.

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - lusterka zewnętrzne

Post autor: Jacek » 26 paź 2013, 18:57

Mnie się wydaje że obydwa lusterka minimalnie się przestawiają do cofania...
Ale mogę nie pamiętać bo już miesiąc Theresa w warsztacie kibluje.
U mnie też czasami nie wraca na pozycję, trzeba złożyć i ponownie rozłożyć lusterka i jest OK
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - lusterka zewnętrzne

Post autor: geowik » 29 paź 2013, 8:40

Jacek pisze:Mnie się wydaje że obydwa lusterka minimalnie się przestawiają do cofania...
Ale mogę nie pamiętać bo już miesiąc Theresa w warsztacie kibluje.
U mnie też czasami nie wraca na pozycję, trzeba złożyć i ponownie rozłożyć lusterka i jest OK
Źle Ci się wydaje. Ustawić pod wsteczny można tylko lusterko pasażera. ODsyłam do instrukcji obsługi str. 69-70 (wersja elektroniczna) str. 63-64 (wersja papierowa).

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - lusterka zewnętrzne

Post autor: LUKIThesis » 29 paź 2013, 13:13

Tak do cofania składa się tylko jedno lusterko ( prawe ).
Jjash proponuję przeczyścić kostki do lusterek, do obu. Jak dobrze pamiętam to kości są pod boczkami ale coś mi tam świta że w lusterkach też jest jakaś kostka ale nie pamiętam od czego ( może się mylę bo od 2008 r już trochę minęło ). Przeczyszczenie styków powinno pomóc w wykręcaniu się do góry lustra , potem należy też dokładnie wg instr. zaprogramować lusterka, a jeśli po złożeniu lusterek nie ustawiają się ponownie w to samo miejsce to tu stawiam na syf przy silniczku, opór jaki stawia syf nie pozwala lusterkom stanąć w odpowiednich miejscach. To tyle co po mojej teresce mogę podpowiedzieć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”