Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: tgp » 22 lis 2013, 10:07

Witam,

Sytuacja jest dziwna. Świeci mi się kontrolka poduszek ale po podłączeniu interfejsu do kontrolera poduszek żadnego błędu nie znajduje.
Czyli sytuacja jest taka, że niby błędu nie ma a kontrolka się świeci.
Niedawno zwalczyłem problem "03 - Połączenie między awaryj. lampka kontr. i ECU" ale tu chyba nie ma bezpośredniego związku.

Pozdrawiam,
G.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4008
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: volf » 22 lis 2013, 21:09

Dziwne, jaki tam masz sterownik, chodzi o numery? Najlepiej zrób kilka printscreenów i zamieść w poście.
KAPPA TDS & JTD

tgp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 411
Rejestracja: 05 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: jakby Kraków

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: tgp » 23 lis 2013, 10:52

volf pisze:Dziwne, jaki tam masz sterownik, chodzi o numery? Najlepiej zrób kilka printscreenów i zamieść w poście.
Kappa 20VT z 2000 r. Były tam stosowane różne sterowniki? Może to problem na liczniku?

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: Borek » 23 lis 2013, 12:17

Mam taką samą Kappę i ten sam problem, tylko u mnie komputer odczytuje błąd w rodzaju "błąd kontrolki". To jest coś z zegarami, bo podmianka na inny zestaw ze sprawnym układem tej kontrolki dała dobry wynik. Niestety są to zegary od diesla (ważne, że poliftowe) z szalejącym wskaźnikiem temperatury i innym przebiegiem, więc będę przeszczepiał układ kontrolki do moich zegarów. Jeśli ta szeroka dokumentacja elektryczna od Kappy opisuje dokładnie zegary (a dam sobie głowę ściąć, że tak jest) to nie powinien być problem.

Pożycz zegary z jakiejkolwiek poliftowej Kappy i sprawdź efekt. U mnie zdiagnozował to Argenta, ale nie będę mu zawracał głowy ślęczeniem z lupą i lutownicą nad płytką - jest sporo osób z większymi problemami przy aucie i chyba wszyscy walą do niego, a zima nadciąga. :D
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4008
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: volf » 23 lis 2013, 19:33

Wcześniej można odłączyć zegary i sprawdzić czy sterownik odczyta błąd kontrolki, bo jeśli nie to podmiana raczej nie pomoże :-?
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: Borek » 24 lis 2013, 8:34

Zdaje się, że jak nie odczyta kontrolki (bo nie będzie podpięta) to też wywali jakiś błąd. U mnie się "wyzerowało" dopiero po podpięciu zegarów ze sprawnym tym układem. O ile wiem to to właśnie tak ma działać - jeśli którykolwiek element zawodzi, to wyrzuca błąd i dezaktywuje cały system.

Mi to w jeździe nie przeszkadza, ale i tak naprawię. Jak nic się nie znajdzie wcześniej i zdążę ogarnąć temat do przyszłego weekendu, to akurat powinienem być w Krakowie. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: Ramzes_II » 24 lis 2013, 9:09

W starym liczniku przelutuj ledy + rezystory oraz złącze. Będzie OK. U mnie tez ten problem połączenia ECU-kontrolka występował.
Zarówno dla ABS + AirBag. Po przelutowaniu w/w od pół roku spokój.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - kontrolka airbag - raczej nietypowo

Post autor: Borek » 24 lis 2013, 10:40

Tylko u mnie jest nowy licznik, TGP ma ten sam rocznik więc chyba też tak ma. Tak czy owak u mnie na pewno skończy się lutowaniem - może tylko zimny lut, może coś więcej.
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”