Kappa 2.0 '98 - problem z hamulcami

Danijel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2013, 0:19
Imię: Danijel
Lokalizacja: Brzeg

Kappa 2.0 '98 - problem z hamulcami

Post autor: Danijel » 09 kwie 2015, 15:51

Witam :)

Jakiś czas temu robiłem przegląd i na hamowni było wszystko ok ... po kilku dniach nie dochodził mi płyn do prawego przedniego koła .. wymieniłem przewód - i dalej to samo. Postanowiłem wymienić pompe hamulcową.(płyn przy wciskaniu unosił się i opadał jakby nie chciała go zassać ) Znalazłem używaną wraz z serwem więc po wymianie auto hamowało normalnie około 2miesiące. Ostatnio jade i słyszę dzwonienie w tylnym lewym kole.
Problem wrócił . Prawego Przodu doszedł Lewy tył - nie da się odpowietrzyć kół. W dwóch pozostałych idzie normalnie. Nie pali mi się kontrolka od ABSu i słychać ją przy przekręceniu stacyjki. Nie możliwe jest przecież żeby w dwóch kołach zapchał się przewód , czy nie odbijał tłoczek. Pompa hamulcowa znowu czy pompa ABSu ? Przy pompowaniu pedał jest słaby i słychać jak "pierdzi" powietrze. W drugiej kappie jak lekko wcisne pedał to odrazu jest reakcja, a w tej nic. Ściąga tylko przy hamowaniu z tego względu, że nie hamują wszystkie koła ..

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7281
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa 2.0 '98 - problem z hamulcami

Post autor: faraon » 09 kwie 2015, 18:53

Danijel pisze:...... Prawego Przodu doszedł Lewy tył - nie da się odpowietrzyć kół. W dwóch pozostałych idzie normalnie. Nie pali mi się kontrolka od ABSu i słychać ją przy przekręceniu stacyjki. Nie możliwe jest przecież żeby w dwóch kołach zapchał się przewód , czy nie odbijał tłoczek. .....
Możliwe :)
1. wymień przewody elastyczne - mogły się rozwarstwić ze starości
2. przeglądnij, dobrze wyczyść, zaciski hamulcowe - tłoczki, uszczelki: na tłoczku (nowa) i koniecznie WYMIEŃ tą zewnętrzną

Jak ściągniesz przewody elastyczne sprawdź drożność przewodów sztywnych, spróbuj odkręcić odpowietrzniki tak, żeby ich nie urwać (to chyba wiesz), no i wszystko spokojnie i dokładnie ;)
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Danijel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2013, 0:19
Imię: Danijel
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa 2.0 '98 - problem z hamulcami

Post autor: Danijel » 20 kwie 2015, 23:49

Sprawdziłem zaciski i uszczelki są ok , przewody też - pompa hamulcowa nie dawała ciśnienia - zamówiłem używaną, bo nowa jest za droga - poleciało trochę brudnego płynu z lewego koła z przodu i z tyłu. Hamulce działają znowu prawidłowo - misja wykonana. A pierwszy raz jak robiłem tą pompe to z powodu braku kluczy garażu itd dałem do znajomego mechanika który chyba źle to wszystko odpowietrzył. Tak więc lepiej samemu coś zrobić bo przynajmniej wiadomo że jest zrobione jak należy. Dzięki Andrzej za pomoc !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”