Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: zbychoo » 28 cze 2010, 15:57

LybraSW pisze:Super.

Też o tym myślałem bo mi już lakier schodzi z progu. Podaj link do aukcji do wiadomości dla innych zainteresowanych :)
Link jest zamieszczony nad zdjęciami :)

Ale gdyby ktoś przeoczył to jeszcze raz:

>>>> LINK DO AUKCJI <<<

.

Awatar użytkownika
mr.kura
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 20 lut 2009, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: mr.kura » 28 cze 2010, 16:03

Wolę mieć porysowany lakier nic założyć chlapacze do samochodu (jakiegokolwiek), oczywiście to moje zdanie, ale te wynalazki jak na moje oko odbierają zupełnie wszystkiego co ładne w samochodzie.

Podkreślam to moje, zupełnie subiektywne zdanie :!: :D bo wiem że mnóstwo kierowców używa tego.

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Heathen » 28 cze 2010, 18:17

Ja sobie chyba też takie sprawie, pierwsze co mnie dobiło po przesiadce z poprzedniej fury to brak chlapaczy...dla mnie to powinno być standardem:)
A jeśli nie są na żółto pomalowane;) to wcale sie tak w oczy nie rzucają:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
malins
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 23 kwie 2015, 12:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: malins » 30 cze 2015, 10:30

Odgrzebuję stary temat, bo nie ma sensu zakładać nowego.

Pomimo tego, że chlapacze zaburzają piękną linię Lybry, to jednak wg. mnie są koniecznością nie tylko u niej, ale w każdym aucie na naszych drogach. I to powinno być wymagane przez przepisy, a nie świecenie lamp cały dzień. Optyka patrzenia na chlapacze zmienia się wraz z liczbą pokonywanych km miesięcznie, w tym po drogach z luźno leżącymi kamyczkami. Szczególnie takimi po najpopularniejszej w Polsce metodzie łatania pęknięć i wklęśnięć w asfalcie - lejemy smołą i posypujemy żwirkiem. Metoda chora i : cenzura :
W poprzednim autem dostałem tak łącznie 7 razy w przednią szybę, w tym 5 razy od poprzedzającego auta i 2 razy od jadącego z naprzeciwka :!:

Te czarne spełniają swoją funkcję, ale niestety swym kolorem totalnie nie pasują do tego nadwozia.
Sam się przymierzam do takiego mocowania (rajdowego): KLIKNIJ TUTAJ, tylko że srebrnych z Jacky Motorsport. Nie zachodzą na próg, są niższe. Pomimo tego, że mają rajdowy sznyt, to wydają mi się bardziej pasujące, mniej ingerujące w linię Lybry. Oczywiście mówię o sposobie mocowania i wielkości docięcia tej z linku powyższego, a nie takich stricte jak z Lancii 037 czy Subaru Impreza STi...

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: meqqex » 30 cze 2015, 14:58

Ja mam chlapacze przypominające kształtem jak zdjęcia stronę wcześniej (i taki sam kolor nadwozia) i powiem szczerze, że źle to nie wygląda a najważniejsze, że spełniają swoją funkcję. :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

digital
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:38
Imię: jacek
Lokalizacja: poznan

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: digital » 30 cze 2015, 22:13

Mam od początku chlapacze w mojej lybrze , ale patrząc na te durne przepisy które
dopuszczają samochody do ruchu bez chlapaczy , w wolne chwili te z tyłu zdejmę
powód jest prosty niech ci co ich nie mają wiedzą jak to jest dostawać kamieniami po szybie.
ten co dopuścił by samochody nie musiały być w nie wyposażone to po prostu idiota niestety.
światła dzienne to jest dopiero poroniony pomysł. wszystko wbrew logice.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: FXX » 30 cze 2015, 23:04

digital pisze:Mam od początku chlapacze w mojej lybrze , ale patrząc na te durne przepisy które
dopuszczają samochody do ruchu bez chlapaczy , w wolne chwili te z tyłu zdejmę
powód jest prosty niech ci co ich nie mają wiedzą jak to jest dostawać kamieniami po szybie.
ten co dopuścił by samochody nie musiały być w nie wyposażone to po prostu idiota niestety.
światła dzienne to jest dopiero poroniony pomysł. wszystko wbrew logice.
Rozumiem, że po każdej zimie ściągasz je i czyścisz powierzchnię między nimi, a blachą. Jeśli nie to w przypadku Lybry może Ci tam powoli zacząć brakować progów.
Ja chlapaczy nie mam i zakładać nie zamierzam, wolę porządnie zabezpieczyć podwozie.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: pääkäyttäjä » 30 cze 2015, 23:20

Chlapacze... w R21, Lybrze i Seacie ich nie mam/nie miałem. Mam je w Foce. Fabrycznie ich nie było - założyłem i się trochę zmieniło - cały ten syf "lata niżej", boki jakby czystsze ale... co z tego skoro inni nie mają? Chlapacze z przodu - progi nie dostają tak w de. Tył - niby jest trochę mniej marasu na szybie ale i tak pęd powietrza za autem robi swoje. Og?lnie to szalu jak na razie nie ma - zobacze, jak bedzie w zimie.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 01 lip 2015, 7:42

Ja mam chlapacze w C5, które montowało ASO, więc są dedykowane. Zdają egzamin. W Lybrze po wyjechaniu z myjni dzień / dwa przednie drzwi uwalone od błota z kół. W C5 - czysto. Fakt, w C5 są mniejsze, zgrabniejsze i mocowane do plastykowego pokrycia progu, ale chronią i to jest najważniejsze.

pääkäyttäjä

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: pääkäyttäjä » 01 lip 2015, 23:31

Aha - fordowskie (Motorcraft) to nie żadne garażoróby i inne prawie-dedyki. Czyli wszystkie elementy montazowe, etc.
Planowałem założyć do Seata ale zrezygnowałem po tym, jak widziałem jakiej to jest jakości oraz fakcie, że nie bardzo w to jak Snuję jest ubrać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”