Lybra '01 - nie działają szyby przednie i centralny zamek

yarosz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2015, 19:18
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra '01 - nie działają szyby przednie i centralny zamek

Post autor: yarosz » 11 sie 2015, 15:40

Dzień Dobry wszystkim
W kilku zdaniach opiszę problem więc po kolei. Przyszła moja kobita, która użytkuje Lybrę i zgłosiła że nie działa jej otwieranie szyby od strony kierowcy. Dwa razy powtarzać nie trzeba zestaw kluczy, śrubokręty zimne piwo i do dzieła. Okazało się że nawalił silnik. Zakupiłem identyczny no prawie identyczny od Fiata. Ten który kupiłem nie ma magnesu na trzpieniu pomiędzy samym silnikiem a ślimakiem. Dodatkowo po całej operacji przestała działać szyba przednia pasażera, centralny zamek po naciśnięciu przycisku na pilocie kierunki mrugają ale zero reakcji, nie działa otwieranie bagażnika z kluczyka a z przycisku w samochodzie tylko po przekręceniu kluczyka do pozycji zapalenia się kontrolek, centralny nie działa także z kluczyka. Tylne szyby działają poprawnie. Dodatkowo podczas próby otworzenia/zamknięcia okna kierowcy zapala się CHECK a na wyświetlaczu pojawią się ekran z grafiką samochodu i na czerwono podświetla się bagażnik, po czym po chwili gaśnie. Generalnie zgłupiałem dlatego pytanie do Was forumowicze - czy ktoś się spotkał z takimi objawami? Czy brak magnesu na silniku od otwierania okna kierowcy może mieć wpływ na pozostałe objawy? Gdzie znajduje się moduł sterowania szybami? Czy ma on coś wspólnego z centralnym zamkiem? A może moduł centralnego zamka ma jakiś związek z modułem szyb?

Czy ktoś posiada service manuala do tego modelu w języku bardziej przyjaznym niż włoski?

Dla uściślenia nie ma w tym egzemplarzu opcji komfort a do silnika w drzwiach kierowcy przykręcony jest czujnik od którego odchodzą 4 kabelki zakończone wtyczką która nie jest nigdzie podłączona.

Mogę się podzielić za to informacją że do Lybry 2001 pasuje i działa bez problemu silnik sterowania nadmuchem przynajmniej od strony kierowcy od Rovera 75 - trzeba przełożyć tylko cięgno z oryginalnego. Całe szczęście że klimatyzację naprawiłem, bo zepsuta klima i nie działające szyby w taką pogodę to by mi codziennie kobita ciosała kołki na głowie :)

Łukasz

laly2000

Re: Lybra '01 - nie działają szyby przednie i centralny zame

Post autor: laly2000 » 11 sie 2015, 21:31

Możesz mieć upalony bezpiecznik od silników szyb i centralnego przy takich objawach.
Prosto sprawdzić, a niezwiązane.

yarosz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2015, 19:18
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra '01 - nie działają szyby przednie i centralny zame

Post autor: yarosz » 12 sie 2015, 8:26

Bezpieczniki sprawdziłem i są ok. Zastanawiam się czy może być jakiś problem z modułem od centralnego. Wczoraj nie miałem czasu na sprawdzenie. Jak dojdę do rozwiązania problemu to podzielę się tą wiedza jakby ktoś kiedyś miał taki problem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”