Delta III 1.4 T-Jet 120KM '10 - wysokie spalanie

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta III 1.4 T-Jet 120KM '10 - wysokie spalanie

Post autor: Gros » 03 paź 2015, 10:31

przemekbial pisze:A mam jeszcze pytanie do posiadaczy Lancii Delta III. Jak gasną kontrolki od Air Baga razem z resztą, asr, kontrolką ręcznego itp. to znaczy, że coś jest z poduszką nie tak? Że np. faktycznie tam jej nie ma tylko zaślepka, ewentualnie jakieś mecyje porobione? Dzisiaj mi mechanik wymieniał rozrząd i po zdjęciu tej plastikowej dużej czarnej zaślepki na silniku, stwierdził, że ktoś coś grzebał przy aucie, po poduszki silnika były odkręcane, że głowica jest podpisana flamastrem (czyli wg niego tak jakby silnik był wymieniany). I teraz nie wiem co mam zrobić z tym fantem. Dzwoniłem do komisu i powiedziałem, że pracownik deklarował przy sprzedaży, że nie było nic robione, że auto jest bezwypadkowe. I teraz coś kręcą, że przecież wymiana silnika może się zdarzyć. Poprosili abym napisał maila, w którym mam się zdeklarować czego od nich oczekuje. I co zrobić? Prosić o zwrot całej gotówki? Czy wstawiać do mechanika i niech ten obejrzy co tam nie gra, wyceni i niech oddają kasę, czy kierować sprawę do sądu, prokuratury? Jak to rozegrać? Bo ciśnienie mi dzisiaj urosło jak to usłyszałem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Kolego sympatyczny otóż z tym autkiem zgłoś się do rzeczoznawcy i wtedy będziesz miał jaśniejszą sytuację stanu faktycznego autka i potwierdzenie ewentualne oszustwa . Na tej podstawie możesz dochodzić swoich praw .
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Re: Delta III 1.4 T-Jet 120KM '10 - wysokie spalanie

Post autor: maciej_ignys » 03 paź 2015, 10:42

przemekbial pisze:A czy jak mechanik dojdzie co było robione to mogę rościć zwrot kwoty jaką wyliczy mechanik (wystawi swoją opinię i kwotę). Czy komis pójdzie na takie coś? Pozdrawiam
Najczęściej nie. Musiałbyś udowodnić że auto jest niesprawne w znaczącym stopniu, koszt napraw jest znaczny, była to wiedza znana sprzedawcy i celowo ją przed Tobą zataił, a to niemożliwe. Jeśli koleś kupił auto z uszkodzonym silnikiem, przełożył go lub naprawił bez faktur (najczęściej) to szukaj wiatru w polu. Przecież pięcioletnie auto mogło, a nawet musiało być naprawiane w jakichś zakresach, a tylko, jak wspomniałem, ukryta niesprawność jest podstawą do roszczeń.

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III 1.4 T-Jet 120KM '10 - wysokie spalanie

Post autor: przemekbial » 04 paź 2015, 11:38

Witam!
Gdzie szukać w Lancii numeru silnika?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”