Musa 1.4 16v Automat '05 - wyciek

Awatar użytkownika
Darek Wawa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, 16:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Musa 1.4 16v Automat '05 - wyciek

Post autor: Darek Wawa » 23 lis 2015, 17:46

Witam,

zakupiłem żonie Lancie Muse i w drugim dniu użytkowania zobaczyłem pod samochodem plamę. Zidentyfikowałem wyciek z okolicy pompy hydrauliki (jak mi się wydaje) automatu. Plama świadczy o tym, że to dosyć duży ubytek. Gdy otwieram drzwi samochodu pompa normalnie się załącza (trwa to około 5 sek.) W samochodzie nie świeci się żadna kontrolka, która by świadczyła o zbyt małej ilości płynu lub zbyt małym ciśnieniu w układzie (o ile jest taka kontrolka ;) ) Skrzynia działa normalnie nie zrzuca biegów itp. być może działa trochę wolno ale na forum wyczytałem, że pomocny może być nowy soft. Teraz kilka pytań do Koleżanek i Kolegów:
- gdzie w warunkach warszawskich można zdiagnozować/naprawić takową skrzynię i korzystając z tego, że już się rozpisałem i aby nie zakładać nowego wątku gdzie Koledzy poleciliby najlepiej wymienić rozrząd oczywiście również w warunkach warszawskich lub okolicy.

Pozdrawiam

PS. Wyczytałem już, że Poznań jest miejscem dla skrzyń tego typu najlepszym ale jednak to trochę kilometrów ;)

Z góry dziękuję za pomoc
Darek
Lancia Musa 1.4 "automat" 2005r.
BMW X3 2.0 automat 2009r.

W przeszłości:BMW 5, BMW 3,Mercedes A, Renault Laguna III, Ford Mondeo mk4, Peugeot 607, Alfa Romeo 159 sw, Audi A4, Opel Omega, Hyundai XG30, Opel Vectra, Lancia Kappa, Alfa Romeo 156, Kia Sportage, Citroen XM, Ford Festiva, Fiat Croma, Audi 80, Peugeot 305, Fiat 125p

Hermanowy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 100
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Katowice

Re: Musa 1.4 16v Automat '05 - wyciek

Post autor: Hermanowy » 26 lis 2015, 22:27

Polecanym w okolicach wawy jest Pablogarage. Jeśli dobrze pamiętam to jest to jeden z forumowiczów Alfaholicy i założył warsztat specjalnie pod włoskie wynalazki :). Będzie jakieś 50km, najpierw drogą na Mińsk Mazowiecki (nr2), a potem na Ostrów Mazowiecką (nr 50).
_________________________________________________________
Lancia Musa 1.3 multijet 90KM, 2007, Edizione Speciale Platinum DFN

Awatar użytkownika
Darek Wawa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2015, 16:03
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Musa 1.4 16v Automat '05 - wyciek

Post autor: Darek Wawa » 11 gru 2015, 19:56

Dla potomnych :-)

Wyciek był spod akku (gruszki) wysokiego ciśnienia. W warunkach warszawskich niestety nie udało się naprawić a nawet zdiagnozować. Koledze " Hermanowy" dziękuję za namiar do Pablogarage ale niestety pomimo prób mailowo/telefonicznych nie udało się ustalić terminu dostarczenia samochodu do naprawy. Aby nie marnować czasu pojechałem do Poznania i naprawę przeprowadziłem w ASO Nagórscy. Szybka diagnoza, wycena i naprawa. Cena do zaakceptowania. Przy okazji miałem możliwość podziwiania kolekcji Alfa Romeo pana Piotra. Reasumując - Poznań to 300 km od Warszawy ale warto ze względu na profesjonalizm.

Pozdrawiam Darek
Darek
Lancia Musa 1.4 "automat" 2005r.
BMW X3 2.0 automat 2009r.

W przeszłości:BMW 5, BMW 3,Mercedes A, Renault Laguna III, Ford Mondeo mk4, Peugeot 607, Alfa Romeo 159 sw, Audi A4, Opel Omega, Hyundai XG30, Opel Vectra, Lancia Kappa, Alfa Romeo 156, Kia Sportage, Citroen XM, Ford Festiva, Fiat Croma, Audi 80, Peugeot 305, Fiat 125p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”