Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Awatar użytkownika
lik1990
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2016, 17:46
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: lik1990 » 18 sty 2016, 6:58

Witam, to mój pierwszy post. Przepraszam że nie w powitalni ale tam też zawitam i dodam jakieś zdjęcia i historię jak tylko zrobi się cieplej i warunki będą sprzyjały przygotowaniu auta do zdjęć.

Mam problem jak w temacie, auto czasami nierówno pracuje i szarpie podczas przyspieszania. Auto posiadam od miesiąca. Wymienione wszystkie filtry łącznie z paliwowy, na komputerze błędów brak, wymieniony pasek klinowy wraz ze wszystkimi rolkami i nowym całym napinaczem. Co to może być bo brakuje mi pomysłów. Mechanik powiedział że to może być coś z wtryskami i ze jakiś środek do ropy może pomóc. Kupiłem jakiś drogi i polecany ale po 1000km wczoraj nic się nie zmieniło. I zauważyłem że auto chyba dużo pali bo na autostradzie 120-160 na 700km wychodzi mi jakieś 8-8.5l powiedzcie czy to nie za dużo?

Awatar użytkownika
Pikselek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 294
Rejestracja: 13 maja 2014, 23:12
Imię: Artek
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Pikselek » 18 sty 2016, 20:27

Mam ten sam silnik w lybrze, spalanie na krótszym odcinku ok. 250km. Według komputera 4.8-5.0 przy prędkości 140km/h w mieście ogólnie pali mi z 6.5-7l według moich obliczeń.

Wysłane z Galaxy EsFajf

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: Gruby007 » 18 sty 2016, 21:24

Czym objawia się nierówna praca? Tylko falują obroty? Czy może na postoju przy dodawaniu gazu trzęsie samochodem? (Gubi zapłon na którymś cylindrze?) Ogólnie to wtryski mogą być tropem. Spróbuj może test przelewowy zrobić, choć i ten może nic nie pokazać. U mnie w kappie jeden wtryskiwacz zdechł a test przelewowy tego nie pokazał.
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
lik1990
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2016, 17:46
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: lik1990 » 19 sty 2016, 7:54

Na wolnych obrotach faluje. Jak wciskam gaz na postoju to na obroty wchodzi normalnie. Jak się już jedzie to jest przy przyspieszaniu wyczuwalne stałe delikatne jakby szarpanie. Jak wcisne w podłogę to przyspiesza płynnie aż do górnych obrotów gdzie odcina moc i nagle dostaje takiego szarpniecia, jakby miał silnik wyskoczyć. Podejrzewam wtrysk też ale wolałem jakiś specyfik żeby je przeczyscic ale Narazie brak rezultatu. Odpiecie przepływki pomaga ale tylko nieznacznie i w górnych obrotach nie ma tego strzału.

Awatar użytkownika
lik1990
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2016, 17:46
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: lik1990 » 19 sty 2016, 8:01

Dzięki Pikselek za to spalanie. Więc do objawów dochodzi to że za dużo spala. Bo mi w trasie spała jakieś 8.5 bo na zbiorniku do rezerwy zrobiłem 670km.

Awatar użytkownika
Gruby007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2008, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: Gruby007 » 17 lut 2016, 21:50

Obecnie zmagam się z tym samym problemem. I jakieś pół roku temu też go miałem ale znikł na jakiś czas. Przy ostrym przyspieszaniu (przeważnie na drugim biegu) przy ok. 3500-4 tys. obrotów pojawia się mocne szarpnięcie silnikiem. Na wyższych biegach potrafi nawet odciąć zapłon i zapalić checka. Błąd jaki się wtedy pojawia to spadek ciśnienia paliwa. Obstawiam pompę CR i problem z wydajnością na wysokich obrotach. Ewentualnie zawór ciśnienia w pompie, jakieś pół roku temu go czyściłem i na jakiś czas problem znikł. Ale pewności nie mam czy to na pewno czyszczenie zaworu pomogło czy to zbieg okoliczności Spróbuję teraz podmienić pompę, zobaczymy co będzie.
Jest:
-Lancia Kappa 2.4 JTD, 2001. :)

Były:
-Lancia Thema 2.0 i.e ; -Thema 2.0 i.e 16V :( - marnie skończyła.. :(
-VW GOLF MK.II 1.8 GT
-VW Passat B4 TDI
-Ford Galaxy 1.9TDI

Awatar użytkownika
lik1990
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2016, 17:46
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Kappa 2.4 JTD - nierówna praca i szarpanie

Post autor: lik1990 » 17 lut 2016, 23:58

Ja już rozwiązałam ten problem u siebie. Zapomniałem zamknąć posta tylko. U mnie były walnięte wtryski. 3/5 lały i do przepływomierza nie dochodzi jeden sygnał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”