Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

ToJaFilip
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 13:27
Imię: Filip
Lokalizacja: Kraków

Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

Post autor: ToJaFilip » 19 kwie 2016, 23:37

Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów!
Nie sądziłem, że mój pierwszy 'porządny' post będzie dotyczył awarii, w moim stosunkowo świeżym zakupie..ale do rzeczy. Wczoraj podczas rutynowej przejażdżki, lancia przestała grzać. Zatrzymałem się i widzę plamę wody pod autem. Dzisiaj podczas inspekcji, okazało się ze woda leje się, ku mojemu zdziwieniu, z łączenia skrzyni biegów i silnika i leje na sprzęgło, pięknie się na nim rozpryskując. I tutaj pytanie do Was, czy kogoś spotkało takie nieszczęście i jak sobie z nim poradził? Moja Y10 jest z 1992 roku i pracuje w niej motor 1.1, 156 000.
Podrawiam!

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Lancia Y10 1992, woda lejaca po sprzegle.

Post autor: Lukasz_TG » 19 kwie 2016, 23:48

Jest pare możliwości:

- leci z termostatu, lub jego przewodów

- wywaliło uszczelke pod głowicą.

Powycieraj wszystko dokładnie, dolej płynu czy wody. Nie odpalaj tylko poczekaj i patrz z jakiego miejsca się sączy.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ToJaFilip
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 13:27
Imię: Filip
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

Post autor: ToJaFilip » 20 kwie 2016, 0:11

Dzięki za wskazówki.

Zapomniałem tego dodać, że sprawdzałem wszystkie przewody i są suche, termostat również.
Tematem uszczelki pod glowicą zajmę się już jutro, choć po miesiącu eksploatacji i ok. 1200 km nic niepokojącego nie zwróciło mojej uwagi..

Na dniach dam znać co to się podziało.

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

Post autor: Mariusz91 » 20 kwie 2016, 21:24

Hejka!

Czy to ta co parkuje czasem koło ul. Siewnej? :) Trochę dziwny masz ten wyciek. Jesteś pewien że cieknie z łączenia? Może zlewa się po skrzyni a cieknie gdzieś wyżej.

Awatar użytkownika
PastorFSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2012, 22:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Na południe od Krakowa.

Re: Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

Post autor: PastorFSO » 20 kwie 2016, 21:47

Za kołem zamachowym na bloku jest zaślepka o średnicy około 60 mm, jeżeli termostat i przewody są suche to właśnie wywalenie tej zaślepki bym podejrzewał. Taką samą zaślepkę znajdziemy po stronie rozrządu, można ja kupić w ASO za niewielkie pieniądze.

Wklejam jeszcze link z internetów z widoczna zaślepką.
http://obrazki.elektroda.pl/3037012100_1437175469.jpg

ToJaFilip
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 13:27
Imię: Filip
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Y10 '92 - woda lejąca po sprzęgle

Post autor: ToJaFilip » 04 maja 2016, 20:50

Miałem małe zawirowania, ale jutro już ruszam z robotą. Co prawda miałem ochotę wymienić uszczelkę pod glowicą, ale patrząc na zdjęcie, które podrzucil PastorFSO, za co wielkie dzięki, uznałem ze to ta zaslepka jest powodem usterki. A przy okazji wiosennych porządków znalazłem w domu sprzeglo, które parę ładnych lat temu kupiłem do una 1.4 i jeśli będzie pasować to korzystając z okazji, zostanie zamontowane.

Moją Y10 kupiłem od kolegi Kubsona, który zrobił juz jej mały wstęp na forum, a ja z kolei za jakiś czas postaram się zrobić bardziej obszerne przywitanie. Najczęściej można ją spotkać krążącą po centrum :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”