Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Mateoosh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2015, 23:26
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / okazjonalnie Jaworzno

Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mateoosh » 19 sie 2016, 22:09

Moja Lybra wczoraj odmówiła współpracy, nie chce zapalić, nie reaguje na przekreceniu kluczyka, czy jest ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej, kto poswiecilby chwilę i podjechał podłączyć ja pod kompa? Niestety ale nie posiadam niezbędnego sprzętu, z góry dzięki za pomoc
Lybra Emblema bicolore 2.4 jtd + virus by Ramzes

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ama » 20 sie 2016, 22:11

Napisz do forumowicza "zielony041", nie raz sobie pomagaliśmy, za czasów kiedy miałem Lybrę, może i Tobie pomoże :) co do tematu bardzo mi przykro, masz piękną Emblemę, pamiętam jak stały razem... : beczy : i mam nadzieję że to nic poważnego. Pozdrawiam!
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Mateoosh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2015, 23:26
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / okazjonalnie Jaworzno

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mateoosh » 22 sie 2016, 12:14

Ama pisze:Napisz do forumowicza "zielony041", nie raz sobie pomagaliśmy, za czasów kiedy miałem Lybrę, może i Tobie pomoże :) co do tematu bardzo mi przykro, masz piękną Emblemę, pamiętam jak stały razem... : beczy : i mam nadzieję że to nic poważnego. Pozdrawiam!
Spoko Ama. Już jej się odwidzialo, odpala losowo (raz za pierwszym, raz za piątym) ale niepokoi mnie migajaca kontrolka świec żarowych, więc i tak dobrze byłoby ją podłączyć do kompa, pisałem do forumowicza Zielony041, czekam na info ;-)
Lybra Emblema bicolore 2.4 jtd + virus by Ramzes

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: jasiugm » 22 sie 2016, 15:05

Jakby co, to mam kabel i multiecuscana. Możemy podpinać, ale tylko z przedłużacza bo padła mi bateria w laptopie :)
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Awatar użytkownika
rafix86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 550
Rejestracja: 02 wrz 2013, 19:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dzierżoniów (dolnośląskie)

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: rafix86 » 22 sie 2016, 18:29

Mrugająca kontrolka świec to raczej nie problem ;)
Lancia Lybra 2.4 JTD '01 Obrazek

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ama » 22 sie 2016, 19:12

Zatem czekamy na diagnostykę "jasiugm" proponował zlot można się spotkać i przy okazji "zbadać pacjenta" :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ama » 26 sie 2016, 14:07

No i jak tam diagnoza? ;)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Mateoosh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2015, 23:26
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / okazjonalnie Jaworzno

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mateoosh » 26 sie 2016, 20:07

Otóż udało mi się złapać wczoraj z "Zielonym041", podjechał do mnie bo Luśka że strachu przed podłączeniem pod kompa znowu nie odpalila. Po podłączeniu pod kompa błąd P0380, (coś ze swieciami, termorozrusznikiem i płytka grzewczą). No i tyle udało się ustalić, Luska stwierdziła, że zostaje na noc w Kato a "Zielony041" podrzucił mnie do domu (za co raz jeszcze dziękuję) a przy okazji miałem wreszcie okazję przejechać się 5 cio cylindrowa benzyna, faktycznie pięknie brzmi :-) jako, że sytuacja nie dawała mi spokoju, rano przed pracą postanowiłem zajrzeć do Lucy, po 5 próbach odpalenia dalej trup. Poczytałem, poszukałem i znalazłem bezpiecznik od świec (obok aku). był duży problem z wyciągnięcie go (był jakby zapieczony), po kilku minutach udało się go wreszcie wyciągnąć, nie był przepalony ale bardzo zmęczony życiem, wtyki mega zasniedziale, więc go oczyścilem i z braku nowego pod ręką wsadzilem z powrotem... Jakiez było moje zdziwienie i jaka radość, kiedy Luska od strzała odpalila :-D jeżdżę na razie na Nim (przeszukałem połowę sklepów moto w mieście, ale nigdzie takiego nie mieli) , w sumie kilkanaście razy odpalila bez zajakniecia, więc na tą chwilę mam nadzieję, że usterka została zdiagnozowano i zlikwidowana. A co będzie dalej to się okaże :-)
Lybra Emblema bicolore 2.4 jtd + virus by Ramzes

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pawcio78 » 26 sie 2016, 21:13

Frajda z samodzielnej naprawy zapewne duża:-)
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ama » 27 sie 2016, 10:52

Mateoosh pisze:a przy okazji miałem wreszcie okazję przejechać się 5 cio cylindrowa benzyna, faktycznie pięknie brzmi :-)
Hlip Hlip : beczy : miłe wspomnienia : beczy : chodzi pięknie ten silnik to jest wisienka na torcie to 2.0 :)
Gratuluję samozaparcia oraz pomysłowości, miejmy nadzieję że problem już się nigdy więcej nie pojawi :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Zielony041
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 104
Rejestracja: 21 lip 2013, 14:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Katowice

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Zielony041 » 28 sie 2016, 10:07

Cieszę się, że w pewnym stopniu udało mi się przyłożyć rękę do pomocy. Na forum ostatnio jestem bardzo rzadko ze względu na natłok pracy w ostatnim czasie, jednak zawsze można pisać pm albo dzwonić :-)

Miejmy nadzieję, że już Cię nie będzie zawodziła i faktycznie to było problemem.
Lancia Lybra SW 2003 2.0 150KM
tel. 600 839 309 (T-Mobile)
SK 900CV

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: jasiugm » 28 sie 2016, 13:25

Mateoosh pisze:Otóż udało mi się złapać wczoraj z "Zielonym041", podjechał do mnie bo Luśka że strachu przed podłączeniem pod kompa znowu nie odpalila. Po podłączeniu pod kompa błąd P0380, (coś ze swieciami, termorozrusznikiem i płytka grzewczą). No i tyle udało się ustalić, Luska stwierdziła, że zostaje na noc w Kato a "Zielony041" podrzucił mnie do domu (za co raz jeszcze dziękuję) a przy okazji miałem wreszcie okazję przejechać się 5 cio cylindrowa benzyna, faktycznie pięknie brzmi :-) jako, że sytuacja nie dawała mi spokoju, rano przed pracą postanowiłem zajrzeć do Lucy, po 5 próbach odpalenia dalej trup. Poczytałem, poszukałem i znalazłem bezpiecznik od świec (obok aku). był duży problem z wyciągnięcie go (był jakby zapieczony), po kilku minutach udało się go wreszcie wyciągnąć, nie był przepalony ale bardzo zmęczony życiem, wtyki mega zasniedziale, więc go oczyścilem i z braku nowego pod ręką wsadzilem z powrotem... Jakiez było moje zdziwienie i jaka radość, kiedy Luska od strzała odpalila :-D jeżdżę na razie na Nim (przeszukałem połowę sklepów moto w mieście, ale nigdzie takiego nie mieli) , w sumie kilkanaście razy odpalila bez zajakniecia, więc na tą chwilę mam nadzieję, że usterka została zdiagnozowano i zlikwidowana. A co będzie dalej to się okaże :-)
Ilu amperowy potrzebujesz? Mam pełno tych dużych bezpieczników z drugiego auta :)
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Mateoosh
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2015, 23:26
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / okazjonalnie Jaworzno

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mateoosh » 28 sie 2016, 20:32

Już po jabłkach.... Nie ma to jak jechać sobie z familia do parku w niedzielne popołudnie, czas wracać, bo dzieci zmęczone, cała ekipa już siedzi w aucie a tu niespodzianka.... Wszystko od nowa, ale przynajmniej wiem, ze to nie wina bezpiecznika...ehhhhhh jak nie urok to sr...;-) zapewne jutro a najdalej pojutrze łaskawie odpali, wtedy prosto do mechanika i niech się bawi, przynajmniej wiadomo mniej więcej gdzie szukać... ;-) Dobrze, że mam jeszcze niezniszczalnego Puntka... "sprzedajmy go" żona mówiła... "po co Nam dwa auta" mówiła...."nawet wspomagania nie ma w tym rzęchu" mowila :-D no i właśnie dlatego nigdy go nie sprzedam, bo w Nim nie ma się co zepsuć, a nawet jeśli, to mogę sobie wskoczyć do komory silnika i bo tam nic nie ma oprócz pancernej jednostki 1.2 8V ;-)

[/quote] Ilu amperowy potrzebujesz? Mam pełno tych dużych bezpieczników z drugiego auta :)[/quote]

Dzięki za propozycję, ostatecznie znalazłem go w Jaworznie przy okazji, ale to nie jego wina ;-)

BTW, gdzie naprawiacie swoje Lancie? Macie jakiegos ogarnietego mechanika w okolicy?, który zna się na włoszczyźnie?(nie szukam taniego, tylko dobrego, a jak przy okazji będzie się rozsądnie cenił, to dodatkowy plus ;-) )
Lybra Emblema bicolore 2.4 jtd + virus by Ramzes

Awatar użytkownika
jasiugm
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 372
Rejestracja: 03 lut 2015, 19:14
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: jasiugm » 28 sie 2016, 21:38

Ja wszystko robię sam, a ostatnio wymieniałem sprzęgło pod blokiem :) , ale z dieslami nie miałem zbyt wiele doczynienia.
Kappa SW 2.0 20V VIS
Y 1.2 8V

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Lybra 2.4 JTD - podłączenie pod kompa/Dąbrowa Górnicza

Post autor: Ama » 29 sie 2016, 4:41

Ja mam ogarniętych mechów, nic nie robią na siłe tylko to co chcesz części sam ogarniasz albo oni no i znają się na tym co robią :) silnik mi już rozłożyli i jeździ dalej więc jest dobrze :D a jak Dedra u nich stała to co chwila jakieś pół auta było rozebrane :D minus robota troche po staremu bez podnośników itd. Ale mnie to nie przeszkadzało :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”