Delta III ograniczony zasięg???

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: ceva » 13 wrz 2018, 6:42

Zdarzyło mi się w końcu zatankować do pełna zbiornik paliwa mojej Delty 1.4 T-jet LPG i to co zobaczyłem i widzę już od kilkunastu kilometrów na wyświetlaczu komputera pokładowego pod hasłem "zasięg" nieco mnie dziwi, mianowicie pojawił się maksymalny zasięg wynoszący 812 km. Nie było by w tym nic dziwnego bo miałem pełny zbiornik, jednak teoretycznie powinien pokazać ponad ok. 900 km (w Nuova Bravo jakim się poruszałem przed Lancią tak właśnie było), z czasem mniej pokaże na pewno, teraz z tym zaniżonym zasięgiem jakby czekał na obniżenie poziomu paliwa do pasującego do 812 km, ale w tej chwili zastanawia mnie to ograniczenie "w górę". Czy rzeczywiście komputer pokładowy w Delcie ma ograniczony (do 812 km) maksymalny zasięg, czy coś u mnie nie tak? Czy może to cecha charakterystyczna komputera z wyświetlaczem rekonfigurowalnym? Oczywiście jest to problem mało istotny i traktuję go jedynie jako ciekawostkę. :roll:

EDIT: zgodnie z domysłami zasięg zaczął się zmniejszać po przejechaniu ~110 km.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

Frogger
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 03 lut 2014, 20:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: Frogger » 13 wrz 2018, 14:32

u mnie to samo, za każdym razem jak zatankuję "pod korek" to przez jakieś 120-130 przejechanych km pokazuje zasięg 812km, który oczywiście później się zmniejsza ;)

Awatar użytkownika
Michal1906
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 323
Rejestracja: 09 lip 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: Michal1906 » 13 wrz 2018, 14:46

Zasięg wylicza przecież na podstawie średniego spalania z ostatniego przejechanego dystansu. Wyzerujcie sobie przejechany dystans po lub przed samym tankowaniem to po przejechaniu kilku kilometrów obliczy na nowo i w zależności od spalania wartości się zmienią ;) przynajmniej ja w moim Bravo t-jet tak mam :D

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: ceva » 14 wrz 2018, 8:47

Michal1906 pisze: 13 wrz 2018, 14:46 Zasięg wylicza przecież na podstawie średniego spalania z ostatniego przejechanego dystansu. Wyzerujcie sobie przejechany dystans po lub przed samym tankowaniem to po przejechaniu kilku kilometrów obliczy na nowo i w zależności od spalania wartości się zmienią ;) przynajmniej ja w moim Bravo t-jet tak mam :D
Z obliczaniem zasięgu, wszystko się zgadza tak właśnie jest wyliczany. Co do zerowania licznika przebiegu po tankowaniu, tak właśnie zrobiłem, a z tego co się orientuję nie ma to wpływu na pokazywany zasięg, bo ten w dalszym ciągu jest obliczony na podstawie ostatnich średnich wartości zużycia paliwa i ilości paliwa w zbiorniku, wiec kasowanie licznika przebiegu nic tu nie daje i nie zmienia.
A w Bravo, owszem nie miałem "ograniczenia" zasięgu, a w Delcie mam i to mnie dziwi, a skoro jest tak nie tylko u mnie w aucie to chyba TTTM. :roll:
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: Dawid » 14 wrz 2018, 12:57

Widać taki problem występuje tylko w benzyniaku.U mnie w Dieslu przytrafiło się widzieć np taki zasięg.

Obrazek
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Frogger
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 03 lut 2014, 20:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: Frogger » 14 wrz 2018, 13:29

4.5 l/100 u mnie nie osiągalne, średnio mam od 6.5 do 7.5 l/100 w zależności jak jeżdżę i gdzie ;)

adales
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Tychy

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: adales » 04 lut 2019, 17:25

Troszkę odkopię temat.

U mnie delcie 2.0 zawsze obliczało na bieżąco, w zależności jak deptałem gaz. I tak zasięg potrafił wskazywać 1300, za chwilę 1100 itd.
Aż do ostatniej wizyty u mechanika. Wymieniał tarcze i klocki, ale odpiął akumulator bo tam jakiś problem ze śrubą mieli. Jak mniemam coś tam pewnie sobie przyspawali.
Po tym, po tankowaniu zasięg się ustawił jak u autora postu i koniec. Zaczął spadać dopiero po jakimś przebiegu.
Zrobiłem osiowanie proxi i wszystko wróciło do normy.
Lancia Delta Platinium 2.0 165KM

Bartnadia
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2009, 19:14
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Re: Delta III ograniczony zasięg???

Post autor: Bartnadia » 04 lut 2019, 21:43

Dawid na tym zdjęciu ja widzę że jest to spalanie chwilowe a nie średnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”