Zaniki prądu podczas jazdy Lybra 1.9jtd.

Greek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2019, 19:46
Imię: Grzegorz

Zaniki prądu podczas jazdy Lybra 1.9jtd.

Post autor: Greek » 10 cze 2019, 8:29

Cześć.

‌Pojawił mi się problem z chwilowym brakiem prądu w samochodzie podczas jazdy. Na pracującym silniku gasną światła, dochodzi do nagłego spadku obrotów (podczas jazdy silnik się po prostu dławi, a na wolnych obrotach lub przy podciąganiu auta na samym sprzęgle potrafi zgasnąć), auto szarpie. ICS przygasa lub wyłącza się - mniemam, że w zależności od czasu odcięcia prądu. Jeśli trwa to dłużej i wyłączy się całkiem to oczywiście resetują się dane trip itd. Do tego po zdławieniu czasami zapala się kontrolka silnika (choć nie zawsze). Wczoraj jadąc dłuższą trasę wszystko było w porządku. 2x80km. Pod koniec drugiego 80km jadąc po mieście (dość powoli) nastąpiło jedno zdławienie i zapalenie check engine. Jeśli to może mieć znaczenie to kilka sekund wcześniej przejeżdżałem przez próg zwalniający. Zgasiłem silnik, zapaliłem ale problem już zaczął występować co chwilę.

Oprocz kontrolki silnika zapalała się też kontrolka kontroli
trakcji. Ostatnio mi wyskoczyła i komputer wykazał błąd braku kalibracji czujnika skrętu kierownicy. Błąd nie był możliwy do skasowania, bo był aktywny, ale po chwili od ruszenia przestawał być aktywny i kontrolka znikała z zegarów. Wyskoczył mi w sumie 3 razy. Przy okazji próby usunięcia go, odpinalem akumulator.
‌Oczywiscie sprawdziłem podpięcie akumulatora, przeczyscilem klemy oraz styki w tym "pakieciku" na akumulatorze. Niestety w niczym to nie pomogło.
Nie mam pomysłu co mogę jeszcze sprawdzić. Wydaje się, że problem powstaje przez krótkotrwały brak prądu, jakiś brak styku, uszkodzony przewód? Objawy braku prądu trwają króciutko, mniej niż sekundę (sam brak prądu pewnie jakieś ułamki sekundy). Aha, dodam że akumulator jest nowy, ma pół roku.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
fiatcoupepolska
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 99
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zaniki prądu podczas jazdy Lybra 1.9jtd.

Post autor: fiatcoupepolska » 14 cze 2019, 17:29

No ewidentnie problem leży po stronie "elektryki" Potraktuj wszystkie dostępne-widoczne przewody prądowe preparatem do elektryki.Szczególnie zwróć uwagę na masę,poszukaj miejsca w karoserii do którego dochodzi przewód masy sprawdź stan śruby,Sprawdź regulator napięcia,oraz alternator-jakie masz ładowanie na obciążeniu i bez obciążenia-?
Jeżdżę samochodem,którego nikt nie potrzebuje ale każdy chce go mieć
www.fiatcoupepolska.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”