Losowe błędy airbag

Awatar użytkownika
kamilkoza88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Toruń

Losowe błędy airbag

Post autor: kamilkoza88 » 05 wrz 2019, 9:58

Od jakiegoś czasu zaczęły mnie znowu nękać błędy poduszek. Po ostatniej naprawie wtyczek pod fotelem kierowcy i w tunelu problem zniknął. Jednak od jakichś 3 dni mam następującą sytuacje.
Podczas dojazdu do skrzyżowania i lekkiemu dohamowaniu, czasem na zakręcie, czasem przy gwałtowniejszym przyspieszeniu zapala się komunikat błędu poduszek i po chwili gaśnie. I co ciekawe wyskakuje cała litania chyba wszystkich możliwych błędów. Czyżby sterownik wyzionął ducha?

Wypięcie, przeczyszczenie i ponowne wpięcie nie naprawia problemu.

Jakieś pomysły?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 05 wrz 2019, 9:58 przez kamilkoza88, łącznie zmieniany 1 raz.
Thesis 3.0

Awatar użytkownika
kamilkoza88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Toruń

Re: Losowe błędy airbag

Post autor: kamilkoza88 » 07 wrz 2019, 9:26

Problem rozwiązany, wypięła mi się wtyczka od punktu ekwipotencjalizacji masy (czyli taka zbiorcza wtyczka z punktem masy) obok sterownika airbag.
Thesis 3.0

AntonStoma
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2017, 7:42
Imię: AntonStoma

Re: Losowe błędy airbag

Post autor: AntonStoma » 17 paź 2019, 15:28

A gdzie to sprawdzić, mam ten sam problem, przy ostrych zakrętach zapala się błąd.

Awatar użytkownika
kamilkoza88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 22:55
Imię: Kamil
Lokalizacja: Toruń

Re: Losowe błędy airbag

Post autor: kamilkoza88 » 17 paź 2019, 16:30

Od strony pasażera ściągasz boczne osłony z tunelu środkowego. Ta mniejsza osłona jest przykręcana, z większą już nie pamiętam. Jak to zdejmiesz to będziesz miał dostęp do centralki. Ten punkt zbiorczy będzie przykręcony śruba 13 do budy, to będzie taki grzebień. Najpierw sprawdź kody, co Ci wyskakuje. Jak pojedyncze błędy, to najpierw bym skupił się na konkretnych błędach. W fotelach przednich to najczęściej występuje. Ja wymieniłem wtyczki w fotelach i przy centralce te 3 czy 4 pionowe. Problem z poduszka się skończył. Jak będziesz miał błędy wszystkich możliwych poduszek to wtedy winą jest ten punkt ekwipotencjalizacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Thesis 3.0

AntonStoma
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 30 cze 2017, 7:42
Imię: AntonStoma

Re: Losowe błędy airbag

Post autor: AntonStoma » 24 paź 2019, 7:16

Dziękuję, będę sprawdzał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”