Koronawirus

Róbta co chceta ;)

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: Bichoń » 12 kwie 2020, 16:09

Z elektrowniami wiatrowymi było jakoś tak, że w 2016r zmieniło się prawo (tzw. ustawa wiatrakowa), które zmieniło w stosunku do poprzedniego stanu to, że podatek należy płacić nie tylko od części budowlanych - fundamentu i masztu, ale i od części technicznych (gondoli, sterowania itp). Było zamieszanie jak zwykle, sprawa trafiła do NSA który przyznał, że trzeba płacić wyższe podatki, po czym w 2018r rządzący namieszali jeszcze raz. Zmienili znowu prawo, wprowadzając mniej więcej z powrotem stare przepisy, tyle że wprowadzili te zmiany z datą wsteczną, od początku roku 2018, przez co gminy które już stworzyły budżet na 2018r musiały go zrewidować.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4020
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Koronawirus

Post autor: volf » 12 kwie 2020, 16:33

Nie do końca jest tak jak piszesz, bo w tej naszej gminie wiatraki są już od 2012 roku (sukcesywnie dostawiano nowe) i była tylko obniżka, znaczy żadnej podwyżki w 2016 roku nie było a obniżka owszem. Zamiast świetlanej przyszłości zostały tylko ograniczenia w pozwoleniach na budowę (odległość 10 razy wysokość wiatraka) i wątpliwy urok samych wiatraków...
A planowano i to w czasach, gdy PiS nie rządził jeszcze, ze wiatraki będą stanowić sporą część wpływów gminy. Wyszło g...
Wiec nie pisz, ze za PIS-u podwyższono podatki za fermy wiatrowe, przynajmniej te odprowadzane do gmin.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1112
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: mikee72 » 12 kwie 2020, 16:58

A Wy znowu o polityce :nono:

O światopoglądzie, liderach i twarzach PiSu mam od początku (2005?) swoje niezmienione zdanie i nie będę go tutaj prezentować - powiem tylko, że narodowy socjalizm jedynego wodza historia już raz przerobiła i oceniła. Natomiast jeśli chodzi o gospodarkę to trudno nie odnieść wrażenia, że zbyt wiele rzeczy w Polsce jest nieprzemyślanych, pisanych na kolanie, potem poprawianych na drugim kolanie. Jakby układanie puzzli na siłę, docinanie nożyczkami i walenie młotkiem żeby pasowały.

Taka luźna alegoria żeby pasowało do forum motoryzacyjnego: Kiedyś warsztaty samochodowe były prowadzone przez fachowców, którzy niestety oszczędzali na jakości części a czasem to i podmieniali lepsze części klienta na gorsze. Matacze, ale znali się na robocie. Potem przyszła dobra zmiana i te warsztaty zostały przejęte przez domorosłych mechaników, którzy mimo chęci nie potrafili porządnie przeprowadzić naprawy, często nie wiedzieli do czego służą konkretne części. Co gorsza - z biegiem czasu okazało się, że zatrudniali swoich równie niedouczonych kolegów, którzy dodatkowo upuszczali klientom paliwo z baków. Klienci jeździli coraz bardziej podrutowanymi autami.. jednak w większości byli zadowoleni, bo dostawali 'gratisowe' choinki zapachowe.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1109
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Koronawirus

Post autor: Gepard » 12 kwie 2020, 17:15

: rotfl : mikee72 , świetnie to ująłeś :lol: :lol:
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5396
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Koronawirus

Post autor: Tomzik » 12 kwie 2020, 17:22

proxima86 pisze: 12 kwie 2020, 15:06 Tak tak,żeby coś ludziom dać to trzeba im najpierw zabrać hrrr hrrr kurła....
Kiedyś płaciłeś takie same daniny i siedziałeś cicho.
Jest to podstawowe prawo normalnego rynku - nie ma NIC za darmo. Idź do Maka i poproś o zestaw -dadzą? Nie? A to niedobre kapitalisty, hamy, świnie i chcą się tylko napchać a mi nic nie dać... To myślenie 45% Polaków : gafa :

Siedziałem cicho, bo nie zabierali tyle i rzeka kasy nie płynęła do Rydzyka, za to widziałem, że w dobie ogólnego kryzysu Polska jako jedna z nielicznych krajów w Europie notuje dodatnie wyniki.
proxima86 pisze: Nie chce mi się już więcej pisać, kiedy ktoś jest na 100% anty to nie pogadasz.
Niestety mimo najszczerszych chęci (możesz nie wierzyć, ale naprawdę zależy mi, by w moim kraju żyło mi się lepiej) ale nie potrafię w życiu codziennym dostrzec ani jednego plusa z obecnego systemu rządzenia.
proxima86 pisze: Wejdź na youtube na Studio Wschód, pooglądaj jak Polacy z kresów myślą o Polsce,jakie mają patriotyczne i religijne podejście,bo tam bieda na Ukrainie a mimo to ludzie potrafią być szczęśliwi że są Polakami.
Tu u nas tylko zgnilizna, narzekanie i płacz.
Nikomu nikt nie broni (jeszcze) mieć takiego podejścia jakie mu się podoba - ja mam swoje a oni swoje. Ja uważam, że w Polsce było lepiej. I o ile jeszcze jakiś czas temu nawet myślałem, żeby ten kryzys przyszedł znów, to się okaże co ten PiS potrafi i czy faktycznie jest lepszy od "peło" o tyle dziś już modlę się, aby do tego czasu ktoś ich zmienił, bo skoro przy prospericie w całej Europie puszczają kraj z torbami to co dopiero będzie jak kryzys w d.. zajrzy.
proxima86 pisze: Nie będę już się udzielał w tym temacie polityczno wirusowymObrazek
Spokojnych Świąt.
Również życzę Spokojnych, Zdrowych i Wesołych Świąt :)
mikee72 pisze:Potem przyszła dobra zmiana i te warsztaty zostały przejęte przez domorosłych mechaników, którzy mimo chęci nie potrafili porządnie przeprowadzić naprawy, często nie wiedzieli do czego służą konkretne części. Co gorsza - z biegiem czasu okazało się, że zatrudniali swoich równie niedouczonych kolegów, którzy dodatkowo upuszczali klientom paliwo z baków.
Druga część się zgadza, pierwsza chyba jednak nie - chodzi o te chęci, których od samego początku w tym wypadku nie było. Tzn. były, ale nie takie jak piszesz.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5045
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Koronawirus

Post autor: Bichoń » 12 kwie 2020, 17:36

volf pisze: 12 kwie 2020, 16:33 Nie do końca jest tak jak piszesz, bo w tej naszej gminie wiatraki są już od 2012 roku (sukcesywnie dostawiano nowe) i była tylko obniżka, znaczy żadnej podwyżki w 2016 roku nie było a obniżka owszem.
:link:

Spółka chciała złożyć deklarację na podatek od nieruchomości na 2017 r. od posiadanych elektrowni i przyjąć, tak jak w 2016 r., że opodatkowane są tylko fundament i wieża oraz drogi dojazdowe i linie kablowe.

Złożyła jednak wniosek o interpretację, bo wolała się upewnić, czy i w jaki sposób na podstawę opodatkowania wpłynęła nowa ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 961, tzw. ustawa wiatrakowa). Wprowadziła ona definicję elektrowni wiatrowej (składają się na nią części budowlane i techniczne).

Spółka uważała, że wprowadzenie tej definicji niczego nie zmieniło w zakresie opodatkowania. Innego zdania był jednak wójt gminy. Jego stanowisko podzielił też WSA w Bydgoszczy, a wczoraj 7 sędziów NSA.

Na wczorajszy wyrok (sygn. akt II FSK 2983/17) czekali zarówno właściciele elektrowni wiatrowych, jak i gminy, na terenie których zlokalizowane są wiatraki. Spór dotyczył tylko 2017 r., ponieważ 29 czerwca 2018r weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi opodatkowane są jedynie części budowlane elektrowni wiatrowych. Zmiana ta zaczęła obowiązywać wstecz, tj. od 1 stycznia 2018 r.

Pozostał problem 2017 r. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że za ubiegły rok właściciele farm wiatrowych musieli płacić podatek zarówno od części budowlanych – fundamentu i masztu, jak i technicznych, czyli m.in. od gondoli i układu sterowania.


I jeszcze wisienka na torcie:

Uzasadniając wyrok, sędzia Jan Rudowski powiedział, że sprawa opodatkowania elektrowni wiatrowych jest doskonałym przykładem, jak nie powinien przebiegać proces legislacyjny.

boczek NS
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 589
Rejestracja: 03 lip 2017, 9:36
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Koronawirus

Post autor: boczek NS » 12 kwie 2020, 17:59

Zastanawiam się co mają wspólnego wiatraki z tą ZARAZĄ???

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1112
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: mikee72 » 12 kwie 2020, 18:11

boczek NS pisze: 12 kwie 2020, 17:59 Zastanawiam się co mają wspólnego wiatraki z tą ZARAZĄ???
Gdzieś czytałem, że maszty sieci 5G rozprzestrzeniają tego wirusa - a wiatraki też mają jakieś anteny, więc coś może być na rzeczy :lol:
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Rutuś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2497
Rejestracja: 17 mar 2011, 22:44
Imię: Leszek
Lokalizacja: Warszawa-WJ

Re: Koronawirus

Post autor: Rutuś » 12 kwie 2020, 19:57

proxima86 pisze: 12 kwie 2020, 3:18 Zapomniałeś dodać że te 500 plusy jednak podwyższyły standard życia w polskich rodzinach...
"Peło" nie dawała benefitów,było za to gadanie że pinindzy nima i nie będzie.
Kontrargumenty takie jak: ooo panie kurła to z naszych podatków kurła hrrr hrrr rząd nie ma swoich pieniędzyObrazek
Dlaczego za poprzednich rządów nikt nie wypominał wpłacanych danin?
Moim zdaniem to co niektórym żal d... ściska że rodziny pobierają benefity i tyle.
Natomiast co do TVP zgadzam się... te wiadomości są niczym z propagandy sukcesu naszego dobrodawcy Św.pamięci Edwarda Gierka.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


Proxima 86 Myślę że jednak nie znasz poszczególnych elementów polityki prorodzinnej Platformy Obywatelskiej i zobacz jak wyglądała ich droga wsparcia rodziców.

Młode rodziny marzą o swoim własnym mieszkaniu, dlatego uruchomiliśmy program„Mieszkanie dla Młodych”, czyli pomoc w kupnie swojego własnego „M”. Średnia wysokość dopłat do kupna mieszkania to 28 tys. zł. W 2015 roku program „MdM” został rozszerzony także o rynek wtórny. „MdM” jest następcą realizowanego w latach 2006–2012 programu „Rodzina na swoim”, który również polegał na pomocy dla osób biorących kredyt hipoteczny.
Kiedy już rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki zmianom w wprowadzonym przez rząd PO-PSL nawet pracujący na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Grupy, które wcześniej były wykluczone z pomocy po narodzinach dziecka, dzięki tym zmianom dzisiaj je otrzymują.
Wydłużyliśmy również płatne urlopy rodzicielskie. Dzisiaj rodzice mają do wykorzystania aż 52 tygodnie urlopu, który mogą podzielić między siebie. Od 2010 roku obowiązuje również dodatkowy urlop ojcowski w wymiarze 2 tygodni.
Od 2011 roku państwo odciąża rodziców dokładając się również do pensji niań - rodzice muszą podpisać z nianią umowę i zgłosić ją do ZUS-u, a wówczas z budżetu państwa opłacane są składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Dzięki staraniom rządu Platformy Obywatelskiej rodzice mogą korzystać z większej liczby żłobków i przedszkoli. W 2007 roku mieliśmy 373 żłobki i 16 902 przedszkola, a już w 2015 roku 1789 żłobków i 21 661 przedszkoli.
Od 2013 roku działa program „Przedszkola za złotówkę”. Program polega na tym, że wszystkie zajęcia prowadzone w przedszkolach publicznych, wykraczające poza ustalony czas bezpłatnej opieki, kosztują nie więcej niż jedną złotówkę.
Rząd PO-PSL pomógł również rodzicom dzieci w wieku szkolnym udostępniając darmowe podręczniki. Dzięki temu rodzice oszczędzają średnio 250 złotych na kupnie podręczników. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatny podręcznik dostało prawie 2 mln uczniów.
Rodziny z przynajmniej trójką dzieci mogą korzystać również z Karty Dużej Rodziny. Do 2015 roku wydano ponad 1,2 mln takich kart, które uprawniają do zniżek w 10 tys. miejsc w Polsce. Zniżki obejmują żywność, artykuły gospodarstwa domowego, książki, podręczniki, odzież i obuwie, zakup paliwa, czy przejazdy komunikacją i koleją.
Platforma Obywatelska zwiększyła również ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych, dzięki czemu rodzice z jednym dzieckiem mogą otrzymać do 1 112 zł ulgi rocznie, z dwójką – do 2 224 zł ulgi, z trójką do 4 224 zł ulgi, z czwórką – do 6 924 zł ulgi, a z piątka – nawet do 9624 zł ulgi.
Pomyśleliśmy również o studentach i pracownikach naukowych. Dzięki programowi„Maluch na uczelni”, czyli dofinansowaniu tworzenia żłobków i klubów dziecięcych na uczelniach.
Warto również wspomnieć o rządowym programie in vitro, dzięki któremu do grudnia 2015 roku urodziło się już 3841 dzieci, czy o 360 mln zł przeznaczonych na budowę i remonty placów zabaw dla dzieci.

Dziękuję za uwagę
jest Lancia Delta 1.6 2010 Alfa Romeo Mito 1.4 16V 2010 Alfa Romeo Giulietta 1.4 2011

była Lancia Lybra SW 1.9JTD 2003 Fiat Grande Punto 1.4 2005

giekso
Moderator
Moderator
Posty: 1533
Rejestracja: 13 lis 2009, 11:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Dębica

Re: Koronawirus

Post autor: giekso » 12 kwie 2020, 20:00

Jak tak dalej pójdzie to zaraz zaczniecie prezentować programy wyborcze poszczególnych partii - żenada!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Jedyna szczerość jaka jest mi dozwolona polega na wyznaniu, że szczerość jest mi niedozwolona.

>>> Lancia Phedra 2.2 HDI 2004r <<<

Była: Lancia K 2.0 V.I.S. Berlina

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5396
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Koronawirus

Post autor: Tomzik » 12 kwie 2020, 20:57

Najpierw musiałyby istnieć ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: Koronawirus

Post autor: Hobbysta » 13 kwie 2020, 10:31

vanisch pisze: 12 kwie 2020, 10:40 Znalezione gdzieś na necie:
:link:
Dokładnie tak to jest, jak mówią komentatorzy: "...to dla ciemnego ludu..." ten teatr oraz dla naiwnych, a tych jest najwięcej :lol:
Lancia Kappa 2,4jtd; produkcja lipiec 2000 - lekko przeziębiona, teraz wiem, że to Korona świrus :)

Awatar użytkownika
proxima86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3037
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:15
Imię: Kamil
Lokalizacja: Annopol

Re: Koronawirus

Post autor: proxima86 » 13 kwie 2020, 11:02

Czyli mnie też zaliczasz kolego do "ciemnego ludu"
Co więcej...45% Polaków też tak nazywasz,ojj nie ładnie.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Była:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v executive.
Jest:
Lancia Thesis 2.4JTD 10v
Lancia Thesis 3.0V6

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1112
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Koronawirus

Post autor: mikee72 » 13 kwie 2020, 11:17

Rządzący głośno o tym nie powiedzą, ale uważają że 90% społeczeństwa to 'ciemny lud'.
W tym kontekście chodzi o łatwość manipulowania ludźmi, i niestety.. obawiam się, że dużo się nie mylą.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Koronawirus

Post autor: grzesiekj23 » 13 kwie 2020, 13:24

Może odbiegnę trochę od "tematu" i zapytam 😉 Mamy ponad 20 tys. zarażonych. W internecie powinno roić się od pamiętników z przebiegu choroby i opisów dolegliwości. Natknęliście się na coś takiego? W TV tylko straszenie i kwarantanna, nic o tym jak wygląda pobyt w szpitalu, jakie są stadia, jakie dolegliwości najczęściej towarzyszą chorobie... Cisza.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Hyde Park :::”