Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

piotrerr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódz

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: piotrerr » 04 kwie 2008, 20:04

Witam. Mam takie pytanko wie ktoś może gdzie sie znajdują zakłady specjalizujące w regeneracji napinaczy( chodzi mi o łódz, w-wę). Wiem ze istnieje taki w poznaniu, a ja z łodzi to średnio mi sie uśmiecha jechać tam.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: volf » 04 kwie 2008, 20:30

To można to regenerować 8O , przecież tam jest pirotechniczny napinacz oraz jakiś mechaniczny ogranicznik napięcia... Poduszki też regenerują?
Mam nadzieję, że regeneracja nie polega na oszukaniu sterownika rezystorkiem.
Pozdrawiam.
KAPPA TDS & JTD

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: hamberg » 04 kwie 2008, 20:54

"piotrerr" pisze:Witam. Mam takie pytanko wie ktoś może gdzie sie znajdują zakłady specjalizujące w regeneracji napinaczy( chodzi mi o łódz, w-wę). Wiem ze istnieje taki w poznaniu, a ja z łodzi to średnio mi sie uśmiecha jechać tam.
ech - post na miare ostatniego tematu dotyczacego mycia filtra powietrza - pewne rzeczy sa jednorazowe...
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

piotrerr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódz

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: piotrerr » 04 kwie 2008, 20:54

niby regenerują napinacze, nabijają z powrotem gaz i wszystko jest ok, a co do poduszek to sie nie spotkałem. hamberg - da sie regenerować tylko niektóre, a niektóre są faktycznie jednorazowe, a regeneracja jednego waha sie w granicach około 250-400 zł w zależności od modelu.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: volf » 04 kwie 2008, 21:21

"piotrerr" pisze:niby regenerują napinacze, nabijają z powrotem gaz i wszystko jest ok, a co do poduszek to sie nie spotkałem. hamberg - da sie regenerować tylko niektóre, a niektóre są faktycznie jednorazowe, a regeneracja jednego waha sie w granicach około 250-400 zł w zależności od modelu.
W kappie jest ładunek pirotechniczny, w lybrze pewnie też. Najczęściej to azydek sodu, jego wybuch powoduje wydzielanie gazu, który powoduje napełnienie poduszki lub ruch tłoczka w tulei napinający pas bezpieczeństwa.
Jeśli prędkość jest znaczna, a kierowca lub pasażer ma zapięte pasy to zadziała również mechanizm ogranicznika napięcia pasów. Jest on mechaniczny i zbudowany jest na zasadzie programowanego skręcenia się wokół osi tulejki w zwijarce lub odkształcenia się blachy do której mocowany jest pas. Może i można to jakoś zregenerować, ale lepiej nigdy nie sprawdzać jak to zadziała po tej modyfikacji :twisted:
Pozdrawiam.
KAPPA TDS & JTD

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: hamberg » 05 kwie 2008, 16:55

"piotrerr" pisze:niby regenerują napinacze, nabijają z powrotem gaz i wszystko jest ok, a co do poduszek to sie nie spotkałem. hamberg - da sie regenerować tylko niektóre, a niektóre są faktycznie jednorazowe, a regeneracja jednego waha sie w granicach około 250-400 zł w zależności od modelu.
czy naprawde chcialbys jezdzic autem gdzie jakis kowal regenerowal napinacze?
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

piotrerr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 04 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódz

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: piotrerr » 06 kwie 2008, 22:05

Odpowiedz brzmi tak. dla mnie nie ma różnicy czy jeżdżę na regenerowanych czy nowych oryginalnych 4 razy droższych. Jak nie widac różnicy to po co przepłacać? :) :D

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: Marcin_D » 07 kwie 2008, 10:50

Różnicę odczujesz podczas wypadku - jak ci te 3 cm pasa zabraknie i przypieprzysz łbem w poduchę, tyle że z deka większą siła i ta poducha Ci nie zadziała jak trzeba i może np. bedziesz jeździł do końca życia - ale wózkiem.

Nie życzę tego, ale dla mnie regenerowanie napinaczy to bzdura.
Przecież jakiś magik mógłby tez airbag regenerować - no co to za problem szmatę poskładać odpowiednio, upchać, a przecież ładunek piro też można uzupełnić - to też chyba jest azydek sodu.

Regenerować to można wachacze - przez wymianę tulei, czy maglowanicę, a nie kurde elementy pirotechniczne.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

hamberg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: hamberg » 07 kwie 2008, 14:11

"piotrerr" pisze:Odpowiedz brzmi tak. dla mnie nie ma różnicy czy jeżdżę na regenerowanych czy nowych oryginalnych 4 razy droższych. Jak nie widac różnicy to po co przepłacać? :) :D
No to przykrec pasy sruba bezposrednio do nadwozia - roznicy tez nie bedziesz widzial - co najwyzej raz ja zobaczysz...

Moze bedzie to tez bezpieczniejsze niz regenerowane wynalazki
Kappa JTD
Tipo 1.9TD

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: lancia1969 » 07 kwie 2008, 15:42

Widze ,że lubisz zabawy w stylu "rosyjskiej ruletki" - posłuchaj rady hamberg i przykreć te pasy bezpośrednio do mocowań a nie stosuj pirotechnicznych wynalazków bez atestu - szkoda życia, życie to nie gra- zresztą masz swój rozum decyzję i tak sam podejmiesz :wink:
Grzegorz

GG 13364997

karko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2024, 8:35

Re: Dedra - Regeneracja napinaczy, pasów bezpieczeństwa.

Post autor: karko » 11 sty 2024, 8:45

Możesz próbować tutaj http://naprawapasowbezpieczenstwa.pl/

Awatar użytkownika
Georgemaype
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2024, 13:57
Imię: GeorgemaypeTJ
Lokalizacja: Russia
Kontakt:

Czym jest eLearn i jakie informacje zawiera?

Post autor: Georgemaype » 14 lut 2024, 22:22

Czym jest eLearn i jakie informacje zawiera? Czy istnieje sposób na uszczelnienie skrzyni manualnej w Lancii Musa/Fiat Idea?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”