Kappa - Rodzaj klocków

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5391
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - Rodzaj klocków

Post autor: Tomzik » 19 sie 2008, 23:28

"Luckyy" pisze:nie wiem jeszcze czy to wina tarcz lub klockow lub czegos innego (ale stawiam na klocki) ale po przejechaniu ok 20km kretego odcinka drogi gdzie przed zakretem jest hamowanie do 60-70km/h a pozniej przyspieszanie to 120-140km/h i tak przez ok 20 min to auto przestaje prawie calkowicie hamowac. Mozna wciskac hamulec i auto zwalnia ale mam takie wrazenie ze pedal hamulca jest jakby z gumy. Jak przez chwile jade spokojniej (prawie nie uzywam hamulca) to chwile hamuje lepiej ale bardzo szybko znow pedal robi sie taki gumowy. Plyn hamulcowy byl wymieniany ok 2 lata temu wiec chyba jeszcze sie az tak bardzo nie zuzyl :)
Proponuję po takiej jeździe sprawdzić czy płyn się nie gotuje, jeśli tak to bankowo do wymiany, bo ma już za dużo wody i problem zniknie (i wciąz upieram się, że to wina płynu, mało prawdopodobne, żeby same heble nie wytrzymały czegoś takiego).
"Kojak" pisze:Mi się wydaje, że płyn hamulcowy wytrzymuje ok 5 lat. Chyba, że to jakaś wersja Extreme i szybko zmienia swoje właściwości (im lepszy płyn tym częściej z tego co widziałem trzeba zmieniać). Może masz zapowietrzony układ...

Moja instrukcja od K mówi, że płyn hamulcowy wymienia się co 60 000km lub co 2 lata :) Zresztą już wcześniej obiły mi się o uszy te 2 lata..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - Rodzaj klocków

Post autor: Egon » 20 sie 2008, 9:31

klocki tarcze piski scieranie to temat długi jak rzeka
ja dodam od siebie ze samko to jeden z najtanszych zamienników wiec cudów nie ma co sie spodziewać według katalogu ate sa 2 typu klocków zależnych od zacisków do wszystkich oprócz 3.0 V6 coupe klocki sie roznia wyglądem także można podejrzec
Obrazek
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”