Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 07 wrz 2005, 21:29

Robie i tłumik szukam jakiegos koncowego niedrogiego i fajnego (allegro). Miałem bosala ale niestety zużył sie:(.Narazie jeżdzę bez koncowego tłumika ale masa bass. :lol: 8) a co do świateł to jeszcze podkreciłem do góry bo jak mi rok temu ustawiał na przeglądzie to mi tak opuścił ze długie halogeny pod samym zderzakiem świeciły :roll: teraz jest w miare dobrze ale jeszcze bym podkrecił w góre ale bez przesadyzmu. Może dedry tak mają czy tylko jest tak w moim przypadku. I jeszcze coś założyłem takie niebieskie żaróweczki postojowe (shit) po 2 miechach używania jedna z nich zmieniła kolor z niebieskiej poświaty na pomarańczową farba się sfajczyła-- to kazał mi wymienić na jednakowe, ale przegląd puścił zadekalarowałem ze wymienię....
Zależy na kogo się trafi ;)

A co do przeglądu to płacisz tylko raz jak go przejdziesz nie sądzę żeby kazali dwa razy płacić nikt taki głupi chyba nie jest .......(bez urazy).Tak jak romlen pisze płaci się jakiś procent pewnie tego co wykonali wcześniej......zresztą nie dam się 8) nareperuje na miejscu ;)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2005, 21:42 przez 2fines, łącznie zmieniany 1 raz.
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: romlen » 07 wrz 2005, 21:41

"2fines" pisze: A co do przeglądu to płacisz tylko raz jak go przejdziesz nie sądzę żeby kazali dwa razy płacić nikt taki głupi chyba nie jest .......(bez urazy).
Jeśli przechodzisz za pierwszym razem to jasne że płacisz tylko raz, jeśli jednak coś nie chodzi jak ma to płacisz całą kwotę, dostajesz kartkę z warunkowym, usuwasz usterkę i do kilku dni pojawiasz się znów. Przechodzisz znów testy i dopłacasz u pani w okienku do przeglądu i za podbicie dowodu. Tak było w moim przypadku. Może niech napisze jakaś osoba mająca takie doświadczenie ze stacją diagnostyczną bo zaczynam wierzyć, że co kraj to obyczaj i na Śląsku może być inaczej niż na Pomorzu :)
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 07 wrz 2005, 21:48

"romlen" pisze: Tak było w moim przypadku. Może niech napisze jakaś osoba mająca takie doświadczenie ze stacją diagnostyczną bo zaczynam wierzyć, że co kraj to obyczaj i na Śląsku może być inaczej niż na Pomorzu :)

:lol: :lol: no tak u nas na wschodzie pewnie jest tak samo :) pewnie karzą dopłacać za dodatkowe badania to nie ulega watpliwośći bo majstry to dziś zdzierczy naród (dlatego mam swojego).Zajmę się tymi światłami tylko nie mam pomysła jak ten korektor z powrotem umocować.

PS. fajna w środku ta twoja lancia romlen moja jest nieco uboższa.
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Anonymous » 07 wrz 2005, 21:52

Daj sobie spokój z tym wynalazkiem od świateł, a na przeglądzie jak chce niech kamienie do bagażnika wkłada i sprawdza czy działa :D

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 07 wrz 2005, 21:58

"majk" pisze:Daj sobie spokój z tym wynalazkiem od świateł, a na przeglądzie jak chce niech kamienie do bagażnika wkłada i sprawdza czy działa :D
pomysł godny rozważenia :) jakby co to powiem że właśnie wracałem z kamieniami na skalniak do ogródka....

......z seriii "kochanie własnie pojechałem po kamienie na skalniak do ogródka niebawem wróce"..... :lol: :lol: czy jakoś tak :wink:


majk jak w twojej dedrze drogowe światełka świecą chodzi mi o te wpudowane halogenki bo moje pod zderzak prawie... co z tym zrobić.....jeżeli się da jakoś wyregulować.....jakieś sugestie??
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 8:19

Na halogenkach w przednim zderzaku są umocowane wkręty i nimi regulejesz :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 08 wrz 2005, 8:39

a nie nie nie o te mi chodziło tylko o te wbudowane w lampy przednie do jak włącze drogowe to lewa lampa daje prawie pod zderzak. prawa zreszta tez nie lepiej i tak wygląda ustawianie świateł w warsztatach jakieś urządzenia mają popsute czy co..regulowałem całe reflektory do góry podniosłem , kiedy mi świeciło dobrze to znow innych ośleiało i tak to jest. Ciekawy jestem czy ta wiążka światła z tych halogenków- najbliżej grilla- jest regulowana....Pozdro
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 8:48

Poszperam dzisiaj jak wrócę z pracy i jutro odpisze. Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 08 wrz 2005, 9:13

ja podkreciłem do góry tymi śrubkami przy reflektorach do góry ale niestety przeglad sie zbliża i pewnie znów mi opuśćci w dół i na drogowych znow bedzie mi pod zderzak swiecic :( wyczytałem w jakiejs instrukcji ze mozna regulowac lampy w gorę i w dół (sruby te najbliżej grilla) i lewo/prawo (śruby te zewnetrzne ) ale to i tak nie rozwiazuje mojego problemu. I tak się zastanawiam czy w twojej dedrze tez długie krótko świecą :wink: czy to tylko moj problem...
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1375
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Luckyy » 08 wrz 2005, 19:47

"romlen" pisze: zaczynam wierzyć, że co kraj to obyczaj i na Śląsku może być inaczej niż na Pomorzu :)
i tak jest !!

ja w Mielcu (2 m-ce temu) nie moglem zarejestrowac auta bo na papierku z Urzedu Celnego nie bylo numeru silnika !!
a UC nie wpisal bo juz podobno jest nepotrzebny !!

inny przyklad:
brat chcial dostac numer NIP i w Mielcu mu nieprzyjeli wniosku bo nie ma dochodow (bo nie pracuje) a w Krakowe ten sam druczek wzieli i o nic nie pytali - numerek przyznali !!!
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 08 wrz 2005, 20:07

"Luckyy" pisze:
"romlen" pisze: zaczynam wierzyć, że co kraj to obyczaj i na Śląsku może być inaczej niż na Pomorzu :)

inny przyklad:
brat chcial dostac numer NIP i w Mielcu mu nieprzyjeli wniosku bo nie ma dochodow (bo nie pracuje) a w Krakowe ten sam druczek wzieli i o nic nie pytali - numerek przyznali !!!
u mnie jest tak jak w krakowie numerku nie miałem dochodów nie miałem a numerek dostałem.... :wink: Może brat trafił na kapryśną urzędniczkę wtedy to jeszcze inna bajka.... z seriii " panie gdzie mi tu z tymi kudłami ja tu mięso sprzedaję" :lol: :lol:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Anonymous

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 21:38

Numery silnika niesą wymagane, ale ze mieszkamy w polsce to wszystko jest mozliwe, co do numeru NIP maja go wszyscy co ukończyli szkołe :wink:

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: 2fines » 08 wrz 2005, 21:51

"mufnal" pisze:Numery silnika niesą wymagane, ale ze mieszkamy w polsce to wszystko jest mozliwe, co do numeru NIP maja go wszyscy co ukończyli szkołe :wink:
A nie jest tak że mają go wszyscy co złożą podanie o nadanie numeru. A co do szkoły to nie jestem pewny bo studiując człowiek w wakacje czasaami pracuję a żeby z urzędem skarbowym się policzyć potrzebny jest NIP którego nikt sam nie daje ;) chyba że sami urzędnicy bez informowania zakładają .. Ale sądzę że nie bo tacy są leniwi i kapryśni :lol: ...jak sie mylę poprawcie...

Mufnal i inni wracają do tematu postu sprawdźcie w swoich Dedrach jak Wam drogowe świecą bo moje jak pisałem wcześniej pod samym zderzakiem świecą po ustawieniach w ASO ( żadne z nich ASY :P) JAk coś to będę podkrecał do góry 8) . Dzieki
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: mustafi » 08 wrz 2005, 21:57

NIP-u nie dostajesz automatycznie, musisz zlozyc wniosek o jego nadanie i to czy sie uczysz czy nie nie ma nic do tego. Wazne jest to czy masz dochody i spoczywa na Tobie obowiazek skladania zeznan podatkowych.
Obrazek

Anonymous

Dedra - niezidentyfikowane urządzenie

Post autor: Anonymous » 08 wrz 2005, 22:06

NIP ma każdy, tylko urzędas ma mało czasu żeby go podać, kiedyś moznabyło nawet węgiel odliczyć i mało kto o tym wiedział, co do lamp wrócimy jutro :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”