Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
maniana
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Zamość

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: maniana » 14 kwie 2008, 20:07

Witam
Ja mam zbiornik toroidalny w kole, 48 l pojemnosci do ktorego wchodzi ok. 38 litrow gazu. Przebiegi zalezne od charakteru trasy, od 300 do 360 km na zbiorniku. Zbiornik nieco wystaje nad podloge ale tragedii nie ma. Zalezalo mi na okienku w kanapie poniewaz woze tam narty. W cztery dorosle osoby zapakowalismy sie na parodniowy wyjazd i problemu z miejscem nie bylo (mimo kola zapasowego w bagazniku).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Artur G. » 14 kwie 2008, 21:50

zbuiornik 80 litrów, wchodzi prawie zawsze 63l jesli delikatnie to na 600 km wystarcza (stacja BP), oczywiście wzmnocnione sprężyny (konieczność - ponad 100 kg za osią) , nawet zatankowany do pełna stoi dość wysoko.
ps. takiego juz kupiłem, sprzedawca latał do Francji i Hiszpanii po autobusy, stąd max zbiornik i sprężyny.
pozdrawiam, Artur. Kappa 2.0 96
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: CarvMachine » 25 kwie 2008, 19:58

Niedlugo bede szukal Kappy dla siebie i tez bedzie z LPG, ale nie wyobrazam sobie innej butli jak w miejscu kola zapasowego. Dla mnie ten walec w bagazniku wyglada oblesnie, natomaist argument "zasmiecania" bagaznika dojazdowka jest bezzasadny, gdyz jak potrzeba mozna ja wyjac lub jezdzic ze "sprajem" jak ma wiele nowych aut, A walec mamy tam na stale wiec jak bedzie trzeba cos duzego przeiwsc to nic z nim nie zrobimy.

Pozdrawiam.

qczarq
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań\ Ozarów

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: qczarq » 05 maja 2008, 22:30

"CarvMachine" pisze:Niedlugo bede szukal Kappy dla siebie i tez bedzie z LPG, ale nie wyobrazam sobie innej butli jak w miejscu kola zapasowego. Dla mnie ten walec w bagazniku wyglada oblesnie, natomaist argument "zasmiecania" bagaznika dojazdowka jest bezzasadny, gdyz jak potrzeba mozna ja wyjac lub jezdzic ze "sprajem" jak ma wiele nowych aut, A walec mamy tam na stale wiec jak bedzie trzeba cos duzego przeiwsc to nic z nim nie zrobimy.

Pozdrawiam.
True 8)

Awatar użytkownika
sam_go
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 187
Rejestracja: 08 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: sam_go » 15 maja 2008, 11:12

Mój zbiorniczek jest niewielki - 40l. (napełnienie 32, rzeczywiście wchodzi ok. 28), ale przynajmniej nie siada mi kuper. Dzisiaj nie ma sensu obciążać dodatkowo kufra, przecież stacje LPG są dosłownie co kilka kilometrów, a w razie biedy zawsze jest PB na dojazd do stacji. Polecam.
Lancia Kappa 2.0 20v
LPG Stag 300

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Artur G. » 21 maja 2008, 0:05

ogólnie też byłbym za zbiornikiem w kole, dojazdówka może sie bujać w bagazniku... ale cóż już kupiłem z 80 litrowym ohydnym walcem zajmujący pł bagażnuika , homologacja do 2014 - nie ma sensu wymieniać... tymbardziej że mocne sprężyny, stoi wysoko i za kilka dni amorki z tyłu wymieniam na gazowe.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
JARRO
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: ZDUŃSKA WOLA

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: JARRO » 22 maja 2008, 7:55

"CarvMachine" pisze:Niedlugo bede szukal Kappy dla siebie i tez bedzie z LPG, ale nie wyobrazam sobie innej butli jak w miejscu kola zapasowego. Dla mnie ten walec w bagazniku wyglada oblesnie, natomaist argument "zasmiecania" bagaznika dojazdowka jest bezzasadny, gdyz jak potrzeba mozna ja wyjac lub jezdzic ze "sprajem" jak ma wiele nowych aut, A walec mamy tam na stale wiec jak bedzie trzeba cos duzego przeiwsc to nic z nim nie zrobimy.

Pozdrawiam.
To co piszesz , to gruba przesada. Mam 3 samochód z gazem. Po pierwszym zbiorniku w koło założyłem w dwóch kolejnych walec. Była to świadoma decyzja. Bagażnik jest wystarczająco duży na walec. Jak do tej pory zawsze się spakowałem na wyjazdy 4 osobowe. Za to wchodzi mi 58 litrów i mogę śmigać bezstresowo 450 km przy agresywnej jeździe. Bezzasadne jest to co piszesz. Jak chcę przewieźć lodówkę, to szukam jakiegoś busa, czy transportera. A obleśność ? Nie bądźmy tacy eleganccy. Jak gaz , to gaz. Argument jest jeden - ekonomiczny. Ekonomia nie idzie w parze z elegancją. Wstydzisz się ? Czego ? Przecież na gazie jesteś bardziej ekologiczny.
JARRO POZDRAWIA
LANCIA KAPPA 2,4 BENZ. 1998 R.
A Z KANAPY SPOGLĄDA CARLA BRUNI

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Duch-Dziadka » 22 maja 2008, 13:42

"CarvMachine" pisze:Niedlugo bede szukal Kappy dla siebie i tez bedzie z LPG, ale nie wyobrazam sobie innej butli jak w miejscu kola zapasowego. Dla mnie ten walec w bagazniku wyglada oblesnie, natomaist argument "zasmiecania" bagaznika dojazdowka jest bezzasadny, gdyz jak potrzeba mozna ja wyjac lub jezdzic ze "sprajem" jak ma wiele nowych aut, A walec mamy tam na stale wiec jak bedzie trzeba cos duzego przeiwsc to nic z nim nie zrobimy.

Pozdrawiam.
Ja mam walec i jakos nie chce mi sie pawiowac na jego widok, malo tego 36 litrowa butla jest tak mala ze wogle nie rzuca sie w oczy. Poza tym jak chcesz wozic spray to musisz miec jednoczesnie ze soba kompresorek, ktory nie zajmuje wcale tak malo miejsca. Generalizujac i tak cos w skrzynce bedzie jezdzic w bagazniku a do tego jak wlozysz butle w kolo to na 90% bedzie wystawac poza linie podlogi czyli bedziesz mial ja nierowna(chyba ze kupisz Kappe kombi).
Ja to co moglo to jezdzi na dole z kolem zapasowym takze nic mi nie lata po bagaju i nie stuka.
Giulietta Veloce 2016r

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: dellti » 22 maja 2008, 14:08

U mnie 60 litrów w miejscu koła zapasowego. Trochę wystaje ponad podłogę bagażnika, ale na tyle niewiele, że nie stanowi to specjalnego utrudnienia. Do środka wchodzi około 50 litrów, więc na jakieś 300 km z reguły wystarcza.
Krzysiek
V6

dellti
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 318
Rejestracja: 26 sty 2006, 0:00
Lokalizacja: w-wa

OT, sprężyny ...

Post autor: dellti » 22 maja 2008, 14:10

"Artur G." pisze:oczywiście wzmnocnione sprężyny (konieczność - ponad 100 kg za osią) , nawet zatankowany do pełna stoi dość wysoko.
Wiesz może coś więcej o tych sprężynach? Producent, model ...
Krzysiek
V6

Awatar użytkownika
jaro80
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 285
Rejestracja: 17 paź 2006, 0:00
Imię: Jarek
Lokalizacja: Białystok

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: jaro80 » 22 maja 2008, 14:39

Ja mam u siebie zamontowany zbiornik walcowy o pojemności 65 litrów. Wchodzi do niego 58 mniej więcej. I taki mi pasuje bo trochę da się na jednym tankowaniu do pełna przejechać ( ok. 500 km).
Przez 6 lat: --- Ciemnozielona LANCIA KAPPA 3.0 V6 ---
Teraz: --- Szara LANCIA LYBRA Emblema 2.4jtd ---

Awatar użytkownika
gawcio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 02 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Ozimek

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: gawcio » 22 maja 2008, 16:47

Ja posiadam zbiornik walcowy o pojemnosci 100 litrow. Wchodzi do niego 90 i starcza mi to na przejechanie ok. 800km

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”