Lybra - demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Yuri » 22 cze 2008, 18:36

Śrubki w przednich drzwiach są następujących miejscach:
-pod czerwonym odblaskiem z tyłu
-pod kieszenią na dole (proponuje wyjąć od razu światełko które tam na dole się znajduje
-dwie śrubki w korytku koło podnośników szyb, wtedy wyjmujemy ten cały plastik i pod spodem są 2 śrubki na klucz 10
-jedna pod osłoną głośnika
-jedna pod plastikiem koło klamki ( delikatnie podważyć i wyjąć nie jest on przykręcany)
-jedna pod zaślepką mniej więcej na środku wysokości ( dopiero przy otwartych drzwiach widać
-jedna tam gdzie nawiew wchodzi w drzwi na plastiku

Do zakładania proponuje zdjąć plastik koło lusterka, jest na zatrzaski
Były:
Fiat 126p - 92r - wściekły
Mercedes-Benz E190 2.0+LPG - 93r. - klasyk
Lancia Lybra 2.4jtd - 2000r. - kanapa
VW Passat 2.0 TDI DSG - 2005r. - zgroza
Jest:
Volvo V70 2.4 D5 + BSR :) - 2005r. - karawan na sterydach

bartek42
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 28 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: bartek42 » 25 cze 2008, 8:19

Yuri pisze:Śrubki w przednich drzwiach są następujących miejscach:
-pod czerwonym odblaskiem z tyłu
-jedna pod osłoną głośnika
-jedna pod plastikiem koło klamki ( delikatnie podważyć i wyjąć nie jest on przykręcany)
Odblask trzeba zdjąć i tam szukać, czy może poprostu jest w okolicach odblasku?
Mam Bose i osłona nie bardzo chce zejść, boję się użyć siły. Ciągnąć ile wlezie czy jest jakis sposób? :)
Plastik koło klamki... chodzi o taką małą zaślepkę czy cały plastik, na którym jest zamonotwana klamka?

Sorki, że tak męczę, ale nie chcę nic połamać :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Yuri
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 26 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Antwerpia/BE

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Yuri » 25 cze 2008, 11:01

-Odblask trzeba wyjąć powoli podważając śrubka jest pod nim
-kratkę głośnika podważać powoli powinna się wysunąć (uwaga nie podważać z przodu bo jest zaczep, u mnie również bose)
-koło klamki jest pod całym plastikiem ma on zatrzaski w połowie długości od góry i dołu ale czasem się blokują
Były:
Fiat 126p - 92r - wściekły
Mercedes-Benz E190 2.0+LPG - 93r. - klasyk
Lancia Lybra 2.4jtd - 2000r. - kanapa
VW Passat 2.0 TDI DSG - 2005r. - zgroza
Jest:
Volvo V70 2.4 D5 + BSR :) - 2005r. - karawan na sterydach

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: vincenzo » 08 sie 2008, 0:31

zdjęcie wodzika wrzucę w przyszłym tygodniu, bo już zamówiłem i czekam aż dojedzie. Mam takie pytanko, bo też mnie spotkał problem szyby (tylna prawa) koleżanka trzymała palce na szybie a je jej zamknąłem szybe z guzików kierowcy, zrobiło zgrzyt no i po wodziku, na szczęście palce całe : yesyes : A pytanie brzmi: Czy przez to, że pęka wodzik linka się wyhacza? Bo już rozebrałem boczek i pozbierałem wodzik w 3 częściach, no i zauważyłem, że linka sobie wisi, a na końcówce ma jakiś plastik. (wisiała po prawej stronie jak patrzyłem na drzwi od wnętrza samochodu)

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: letnik22 » 08 sie 2008, 8:33

linki mogły się pogiąć na kółku wielorowkowym. Musisz wymontować podnośnik, rozkręcić osłonę kółka i zobaczyć w jakim stanie są linki. (Można je trochę poprostować kombinerkami)

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: vincenzo » 19 sie 2008, 19:07

dostałem dziś wodzik, nie mam aparatu ale jak tylko wróci zrobię zdjęcia. Jeszcze mam pytanie, czy jestem wstanie zabezpieczyć jakoś szybę żeby nie zjeżdżała gdy wyjmę cały mechanizm, żeby go naprawić? zależy mi, żeby samochód mógł być cały czas sprawny.

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: letnik22 » 20 sie 2008, 9:55

najprościej przykleić taśmą klejącą.
drugi sposób: wygiąć drut w S i przełożyć przez otwór w szybie, a drugi koniec zaczepić na boczku drzwi

SQSS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 03 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: okolice Piły (woj. wlkp)

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: SQSS » 08 paź 2008, 16:18

No i jak sie okazuje wodzik mi równiez padł :? Dzwoniłem do sklepu przy serwisie i jestem zdegustowany. Nawet do końca nie wiem czy facet zrozumiał co do niego mówię :evil:
no i najlepsze:
nie wiem czy wszędzie tak jest ale, czy nawet po część za 10 złotych muszę jechać 90 km aby zrobić przedpłatę i osobiście zamówic część a później drugi raz aby odebrać tą część - to jest smieszne, jakaś paranoja.

Pomocy - czy ten wodzik można kupić oddzielnie czy nie bo ja juz sam nie wiem :oops: no i dajcie proszę namiary na jakiś normalny serwis lub sklep z porządną obsługą.
Lancia Lybra 2.4 JTD

Awatar użytkownika
gpo
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: gpo » 08 paź 2008, 21:27

Proszę bardzo zdjęcia podnośnika prawy tył.
Wodzik 11 złotych + dwie linki do motoroweru 14 zł + dwie kostki elektryczne (jak najmniejsze) pół godziny roboty i mechanizm naprawiony.
Jak kupiłem auto to już były zmielone linki, ale koło na którym się nawijają jeszcze w dość dobrym stanie natomiast szybę miałem podpartą drewnianym kołkiem.
Podnośnik od czerwca działa bez zarzutu
pozdrawiam



Lancia Lybra SW LX 2,4 jtd 2001

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: kubi2 » 10 paź 2008, 19:06

A mnie wlasnie posypalo sie to zielone g... (chyba wodzik to sie nazywa) w tylnych drzwiach. Poszedlem do serwisu Fiata i bez problemu zamowili nowy za jedyne 7,30 zł :) Cena super, dostawa na drugi dzien, taz fajnie, ale przy montazu okazalo sie, ze NIE PASUJE!!! : cenzura : myslalem, ze mnie szlak trafi. Moj stary wodzik byl na szyne o szerokosci 1 cm, a ten nowy na 0,5 cm. Pojechalem go wymienic, a oni mi mowia, ze innych nie ma!! Czy to mozliwe??? Czy faktycznie nie mozna nigdzie dostac odpowiedniego plasticzku?? Poprosze o rade znajacych temat.
Lybra 1,8 - już nie :(

slawko1705
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Łańcut

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: slawko1705 » 10 paź 2008, 20:00

Ja trzy lata temu wymieniłem ten zielony wodzik.Kupiłem bez problemu w serwisie AutoRes w Rzeszowie.Symbol "S" to jest prawy a "D" to lewy.

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: vincenzo » 11 paź 2008, 1:34

"slawko1705" pisze:Ja trzy lata temu wymieniłem ten zielony wodzik.Kupiłem bez problemu w serwisie AutoRes w Rzeszowie.Symbol "S" to jest prawy a "D" to lewy.
Dokładnie, ten wodzik jest dostępny bez żadnych problemów! Ja zamawiałem w ACMie, fakt, że czekał tydzień ale w końcu doszedł za 8zł - też zielony chociaż wcześniej był biały ;) co prawda mechanizm drzwi leży już ponad 2 miesiące i czeka na naprawe.. ale to już inna historia ;) na razie drewniany kołek w 100% spełnia swoja rolę w tylnych drzwiach ;)

Awatar użytkownika
kubi2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Toruń

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: kubi2 » 11 paź 2008, 11:15

No wlasnie problem polega na tym, ze ten bialy byl na 1 cm szyne, a ten zielony jest na 0,5 cm :( A ma ktos moze nr katalogowy tej czesci? ta niepasujaca to 71730301
Lybra 1,8 - już nie :(

Awatar użytkownika
vincenzo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 960
Rejestracja: 15 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: wlkp. Śrem

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: vincenzo » 11 paź 2008, 17:24

ja mam zielony i jest OK, ale niestety wyrzuciłem tą folię na której był numer..

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

lybra-demontaż tapicerki z drzwi i podnośnika szyb

Post autor: Grzejnik » 07 lis 2008, 11:46

Witam,
ja wczoraj też naprawiałem wodzik w mechanizmie od strony kierowcy.
Po zdemontowaniu starego połamanego wodzika, pozbierałem te wszystkie elementy uszczerbione i pojechałem do ASO na ul. Połczyńską (MOTO TRANSUS). Okazało się że nie mają lewych (nr. katalogowy 71730300) tylko prawe (71730301). Po oględzinach doszedłem do wniosku że są prawie takie same. Niestety prawie robi różnicę :-P
Próba zamontowania wodzika na szerszej szynie okazała się niemożliwa, więc przy pomocy pilnika "iglaczka" powiększyłem tą szczelinę w wodziku która wchodzi na tą szerszą szynę. Trochę smaru i... działa :-)
Więc już wiadomo na czym polega różnica w wodzikach drzwi przednich.

Ps. Pan z Moto Transusa powiedział że te wodziki są pakowane w bielsku i w zasadzie to oni chyba nie wiedzą sami który jest lewy, a który prawy więc jak do nich przychodzi dostawa to oni przerabiają numery na opakowaniach. Stan na magazynie prawych wodzików: 153
Stan lewych: 0
heehehe

pozdrawiam
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”