Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Awatar użytkownika
jonio
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Opole

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: jonio » 11 kwie 2009, 0:52

Witam! Odświeżam temat bo stoję przed wyborem oleju silnikowego z tym, że ja śmigam na syntetyku . W chwili obecnej zalany jest Valvoline SynPower 5W40. W ich ofercie znalazłem jeszcze dwa tytułowe oleje czyli : Dura Blend oraz Valvoline Max life. I tu rodzi się problem ? na który z nich wymienić olej? A może pozostać przy SynPower? A żeby było ciekawiej to: znajomy mechanik twierdzi, że nie ma co kombinować i Castrol Magnatec w zupełności wystarczy, kolega w sklepie zachwala w niebogłosy olej Texaco Havoline, a w serwisie Fiata chłop twierdzi, że tylko Selenia WR bo jest stworzona do tych silników?i bądź tu mądry :)
A problem zrodził się gdy zadzwoniłem do sklepu i chcieli 263zł za 5l oleju Valvoline SynPower czyli tyle samo co Selenia WR z wymianą w serwisie Fiata. Wiem, że jest jeszcze allegro gdzie ceny są niższe ale nie mamy pewności co jest w opakowaniu. Chyba, że macie namiary na sprawdzonych handlarzy to z chęcią skorzystam:)
Tylko czym zalać Lybre? 1.9 jtd, rok 2000, przebieg 152kkm (stan z licznika). Od ostatniej wymiany dolałem ok. 200ml / 10.000km. Trasy: 80% miasto, 20% poza miastem. Pozdrawiam!

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: skyblu » 11 kwie 2009, 8:42

mikaeltdi pisze:Hi! Dziś rano było Ok pełno wg miarki,masz rację powinno się wlać 5,5l ale byłem ciekaw dlaczego tak długo spływało ,założyłem mniejszy filtr oleju nie wiem czy to dobrze
9około 2-3 cm krótszy od poprzedniego) ale te 8tyś. do wymiany powinien przetrwać i filtrować .
Pozdro
Co do oleju to: przez pierwszy rok Schell 10w40 turbo diesel , nic się nie wydażyło,
natomiast po zmianie oleju na Midland 10w40, ponoć super, chyba bardziej słychać motor, piszę chyba, /bardziej metaliczny dźwięk/.... poszła turbina, filtr do Kaapy JTD, był naprawdę duży kupiony w Norauto!, teraz jest mniejszy też do Kappy JTD, jaki to ma wpływ na smarowanie silnika?
oleju troszkę ubyło/300ml/.....poranne niewielkie kopcenie olejem, light blue

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1263
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: mikaeltdi » 11 kwie 2009, 9:24

skyblu pisze:
mikaeltdi pisze:Hi! Dziś rano było Ok pełno wg miarki,masz rację powinno się wlać 5,5l ale byłem ciekaw dlaczego tak długo spływało ,założyłem mniejszy filtr oleju nie wiem czy to dobrze
9około 2-3 cm krótszy od poprzedniego) ale te 8tyś. do wymiany powinien przetrwać i filtrować .
Pozdro
filtr do Kaapy JTD, był naprawdę duży kupiony w Norauto!, teraz jest mniejszy też do Kappy JTD, jaki to ma wpływ na smarowanie silnika?
oleju troszkę ubyło/300ml/.....poranne niewielkie kopcenie olejem, light blue
jezeli jest mniejszy to i mniejsza powierzchnia filtrująca a to i mniej miejsca na przyjęcie śmieci ,opiłków itp,więc i krótsza żywotność (skuteczność )ale przy wymianach co 8-9 tyś raczej wystarczy ,wpływu na smarowanie raczej nie ma, ja wróciłem do ''niemieckiego ''Castrola Magnatec td 5 litrów ogólnodostępny na alledrogo i jestem zadowolony (ciszej chodzi niz na Valvoline max life) ,poranne kopcenie przy Tds jest mi znane i TTTM (turbina puszcza olej do kolektora i troszku się go spala :-? przy rannym rozruchu )natomiast Jtd nie wiem czy to dobrze ,

Pozdro i Wesołych jaj ;)
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
bylo Renault Espace 1,9DCI 2004r.
bylo Renault Laguna 2 1,9DCI 2002r.
jest Lancia k 2.0 155KM 1996
jest Renault Laguna 3 2.0DCI 2008r. 180KM 400Nm

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: bolek » 11 kwie 2009, 9:29

aro pisze:Czy ktoś tutaj śmiga na tym oleju DuraBlend 10w40?
Ja jeżdżę na DuraBlend 10W40.
Rozważałem MaxLife i właśnie DuraBlend, wybrałem DuraBlend z racji braku wycieków i braku zuzycia oleju w moim silniku. Opis Maxlife'a wskazuje, ze to raczej na olej do silników nieco sfatygowanych, a ten etap mam nadzieję jeszcze daelko przede mną :)
Jeżeli chodzi o wrażenia - brak. W stosunku do Lotosa na którym zalałem poprzednio mam tylko poczucie większej dbałości o samochód z racji wydanych większych pieniędzy. No bo i czego tu się spodziewać.

Awatar użytkownika
Drac
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wałcz

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Drac » 11 kwie 2009, 9:49

Ja używam MaxLife, moje autko ma 250 tys. pokulane więc dmucham na zimne :). Żadnych negatywnych odczuć nie mam, auto odpala i jeździ, ilość oleju na bagnecie bez zmian od wymiany do wymiany.
A tak na marginesie miałem kiedyś Hondę Civic do której lałem Mobil-a semi 10w-40 i wszystko było cacy. Podkusiło mnie raz i zalałem Castrola Magnateca semi i nie byłem zadowolony, auto zaczeło brać olej i dość głośno pracować. Jak dla mnie Magnatec jest zbyt żadki.

Awatar użytkownika
jonio
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Opole

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: jonio » 11 kwie 2009, 10:09

Czy ktoś poza jednym użytkownikiem, który wypowiadał sie na forum jeszcze w2006r uzywa olejów z Texaco ? Nie ukrywam, że cena kusząca bo 150zl za 5L u lokalnego dystrybutora i olej ten nie jest rozlewany w Polsce.

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Endrju » 11 kwie 2009, 10:54

Ja ostatnio wymieniłem olej na Castrol Magnatek...silnik 1.9 Jtd co prawda w fiacie marea ale silnik ten sam :)
Cała moja firma lata na tym oleju a Sprintery maja po milion km i problemów nie ma :)
Ja kupuje od faceta co ściąga oleje z niemiec...nie wiem jak to się ma do jakości ale podobno polskie słabe są...jak by ktoś chciał namiary to na PW... z tego co wiem facet sprzedaje też allegro wiec nie będzie problemu...
aaa cena 110 PLN za 5W40, 95 za 10W40 i 85 za 15W40.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Bany » 11 kwie 2009, 11:33

Z alegro bym nie kupował olejów.
chyba ze w beczkach 200l.

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Endrju » 11 kwie 2009, 11:52

Bany pisze:Z alegro bym nie kupował olejów.
chyba ze w beczkach 200l.
Facet przedaje też przez allegro..ja byłem u niego w domu...pod domem ma sklep z olejami...ściąga je z niemiec.
W firmie latamy na Magnateku kupowanym normalnie z polskiej sieci sprzedaży i też nie ma problemów...ale słyszałem ze te niemieckie są lepsze jakościowo.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Bany » 11 kwie 2009, 12:07

Na ,,zachodzie'' oleje są droższe niż u nas,ciekawe jak to sprzedaje tanio i jeszcze pewnie z fakturą.

Wszystko fajnie tylko że po cos handlarze kupują ładnie rozpakowane bańki po castrolu i mobilu.

Na allegro i słomczynie sa oleje w dobrych cenach ogladałem je kiedyś z ciekawości.
Jak ktoś kuma temat to sie dopatrzy.W środku przewaznie jest lotos...

podaj jakies ceny przykładowo.

nikogo nie posądzam ale sam kiedys zabiłem silnik na tanio kupionym mobilu.
od tamtej pory Valvoline i Motul tylko.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: skyblu » 11 kwie 2009, 13:21

mikaeltdi pisze:
skyblu pisze:
mikaeltdi pisze:Hi! Dziś rano było Ok pełno wg miarki,masz rację powinno się wlać 5,5l ale byłem ciekaw dlaczego tak długo spływało ,założyłem mniejszy filtr oleju nie wiem czy to dobrze
9około 2-3 cm krótszy od poprzedniego) ale te 8tyś. do wymiany powinien przetrwać i filtrować .
Pozdro
filtr do Kaapy JTD, był naprawdę duży kupiony w Norauto!, teraz jest mniejszy też do Kappy JTD, jaki to ma wpływ na smarowanie silnika?
oleju troszkę ubyło/300ml/.....poranne niewielkie kopcenie olejem, light blue
jezeli jest mniejszy to i mniejsza powierzchnia filtrująca a to i mniej miejsca na przyjęcie śmieci ,opiłków itp,więc i krótsza żywotność (skuteczność )ale przy wymianach co 8-9 tyś raczej wystarczy ,wpływu na smarowanie raczej nie ma, ja wróciłem do ''niemieckiego ''Castrola Magnatec td 5 litrów ogólnodostępny na alledrogo i jestem zadowolony (ciszej chodzi niz na Valvoline max life) ,poranne kopcenie przy Tds jest mi znane i TTTM (turbina puszcza olej do kolektora i troszku się go spala :-? przy rannym rozruchu )natomiast Jtd nie wiem czy to dobrze ,

Pozdro i Wesołych jaj ;)
hm jednocześnie więcej go w filtrze niż w silniku choć pewnie to nie ma wielkiej różnicy, jednak zmienię na Schell turbo diesel /lany u mechanika z beczki/ jak przed midlandem, zobaczę czy bedzie ciszej???, może Selenia??
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 19:53 przez skyblu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Endrju » 11 kwie 2009, 15:59

Bany pisze:Na ,,zachodzie'' oleje są droższe niż u nas,ciekawe jak to sprzedaje tanio i jeszcze pewnie z fakturą.

Wszystko fajnie tylko że po cos handlarze kupują ładnie rozpakowane bańki po castrolu i mobilu.

Na allegro i słomczynie sa oleje w dobrych cenach ogladałem je kiedyś z ciekawości.
Jak ktoś kuma temat to sie dopatrzy.W środku przewaznie jest lotos...

podaj jakies ceny przykładowo.

nikogo nie posądzam ale sam kiedys zabiłem silnik na tanio kupionym mobilu.
od tamtej pory Valvoline i Motul tylko.
Ceny podałem wyżej...nie wiem skąd facet bierze te oleje...ale w niemczech dużo rzeczy wbrew pozorom jest tańszych niż w Polsce...wiem bo do granicy mam może z 10km...w szczególności chemia...
Ja nikogo nie namawiam do kupna...sam wcześniej lałem Vavolina i Petro Canada ale tak naprawde nigdzie nie masz 100% pewności co lejesz...u mechanika z beczki też nie wiesz czy w nocy nie wlał tam Lotosa a sprzedaje jako Mobila :)

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11985
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: topcio » 11 kwie 2009, 18:05

ja kupiłem właśnie do mojej kupiłem Castrola Edge sport- kasa straszna : beczy : a jak się sprawi zobaczymy
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Valvoline Max life 10w40, czy Dura Blend 10w40

Post autor: Bany » 11 kwie 2009, 19:40

100% jest w przypadku Motula...
Valvoline tez nie jest rozlewany w Polsce,kupiony w intercarsie też pewny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”