Lybra - kody do nawigacji

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 01 lis 2008, 10:26

Dziękuję za tak krytyczne wyrazy pod adresem Fiata. Myślę że brakuje im szkoleń w bardziej zaawanowanej technologii, szkoda tylko że nie chcą się przyznzać do winy. Wiem że problemy z kodami ma prawie 50% kupujących. Ciekaw jestem jak oni poradzili sobie z tym problemem. Pozdrawiam :wink:

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: magOmichVE
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: lancia1969 » 01 lis 2008, 12:16

"jacekpm" pisze:Dziękuję za tak krytyczne wyrazy pod adresem Fiata. Myślę że brakuje im szkoleń w bardziej zaawanowanej technologii, szkoda tylko że nie chcą się przyznzać do winy. Wiem że problemy z kodami ma prawie 50% kupujących. Ciekaw jestem jak oni poradzili sobie z tym problemem. Pozdrawiam :wink:
Oczywiście nie bierz tego poważnie :wink: fakt jest taki że jak masz czas może warto by było to zgłośić do Urzedu Ochrony Konsumenta Ii Konkurecji (http://www.uokik.gov.pl/) każdy ma prawo wiedzieć za co płaci.

Pozdrawiam
Grzesiek
P.S.Co do kodów i rozkodowania - wysłałem Ci PW , jak już kompletnie nie poradzisz sobie z tym Navi - rozkoduje za cene przesyłki :wink:
Aha jeszcze jedno spróbuj wpisac 4 ostanie cyfry nadwozia - czasami taki jest PIN

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 01 lis 2008, 18:03

Panie Grzegorzu, brdzo mi miło że można liczyć na pomoc Klubowiczów w ciężkiej sytuacji. Mam nadzieje ze i ja będę mógł coś doradzić. Co do kodu z numeru nadwozia to nestety pudło. Na innych blogach wyczytałem ze czasami działa 4444. W końcu zapłaciłem ekstra 300zl i pewien spec odkodował perwszy ICS. (w sume z Fiatem 450 zł) Nietety, komputer w radiu teraz pyta o drugi kod do naiwgacji. :( Podobno jest jakaś sztuczka jak się zna pierszy numer, to można przeliczyć go na drugi. Nie wiem nawet czy jest on w pamięci głównego panelu BE 2580 czy tez czytniku płyt nawigacji z tyłu po lewej stronie. Wielu ma poobo jakieś kalkulatory, tyle że też zawodne. Czy kody można jakoś zresetować, tak aby wisywać numery po kolei (nie chce zawiesic sytemu na amen, ale chyba jak wklepałem pierwszy to może to nie nastąpi?)? Tyle ze wpisywanie 9999 kodów troche potrwa. Co do mapy Polski na GPS to jej nie znlazłem, ale jest strona Lancii (włoska) że można zciągnoć mape Europy, serwisówke na CD (raczej kiepska) i troche schematów (elekryczne i silnik). :lol: Niestety nie mam sposobu uruchomienia mapy bez działajcej nawigacji :evil: Dziekuję i pozdrwiam.

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 02 lis 2008, 13:16

Właśnie przeglądam jedno z alfa166 forum. Wynika z niego że nalepki po prawej stronie "radia z GPSm" nie są wcale numerami które możemy użyć :evil: Właściwe numery są w środku po lewej stronie wybite w metalu (u alfa166 - ale Lybra ma ten sam GPS moduł) Uwaga! Numer będzie np. BE1234W1234567 z czego BE1234 to numer modelu a W1234567 to właściwy numer seryjny. : yesyes :

Gość

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: Gość » 02 lis 2008, 14:05

kol lancia1969 napisał:
Ja na Twoim miejscu - poszukałbym psich gówien - wsadził do pudełka ,przykrył kserem rachunku lub Fv którą otrzymałeś - podszedłbym grzecznie do Pana z Fiata tam gdzie otwierałeś zlecenie i nie zaczepnie powiedział:
mój mechanik twierdzi że ta cześć jest do wymiany .
Połozył pudełko na stole.
Czy może Pan mi pomóc ?
Spokojnie poczekałbym na otwarcie zawartości przez tego Pana - i czekałbym na reakcje - w razie oburzenia - wręczyłbym karte ICs-u z kodem który wygenerowali.
Uważam, że ma taka samą wartość - przepraszam Exclamation zapłaciłeś za to ciężko zarobionymi pięniędzmi - nie dawałbym tylko pokazał w końcu zapłacone.
Na koniec :
Grzecznie do widzenia i dziękuje za miła obsługe.

Przecież nie może być tak, aby za błedy "Pana Kołka" z logiem Fiata na fartuchu , klient płacił - rozumiem - przyjeżdzasz Librą, z nawigacją od BMW lub Audi - maja prawo kodu nie mieć , ale w przypadku produktów Fiata - za Twoje pieniądze mają obowiązek zrobić wszystko aby problem rozwiązać - jednocześnie informując o kwocie za naprawę , na którą możesz ale nie musisz się zgodzić !
Nawet jeżeli zrobiłeś lub poprzedni właściciel upgrade Navi montując seryjne urządzenie.
Nie mam racji ?




chociaż nie pracuje już w serwisie fiata wiem jak to jest popier.... z kodami w autach ze stajni fiata.nie chcę się wymadrzać ale jesli masz ics i nawigację założoną przez fabrykę to w momencie podania kodu do ics nie musisz/choć ics prosi okd nawi/podawać kodu nawi ,ponieważ powinna sama zacząć hulać .wniosek albo ics nie jest z tej lancii albo nawigacja jest z innej lancii bo oprócz nr seryjnego ics potrzebny jest jest nr nadwozia i jeśli cosik jest przekładane z innej budy to nie będzie pasić bo system tak a nie inaczej generuje kody .co innego śćiągnięcie kodu z ics /nr seryjnego zaczynającego się od be2580X......./wtedy nie ma pomyłek z nawigacji też można ściągnąć kod ale to inny temat .Więc staje murem za pracownikami w fartuchach z logo fiata jak ics był przekładany z innej budy to co mnie to obchodzi ,dostał Pan jacekpm kod do ics zamontowanego przez fabrykę jeśli kod nie pasuje to nie jest wina pracownika,chociaż mogli przestrzeć pana przed ewentualnymi niespodziankami
tak na marginesie ja do swojej lybry dostałem komplet kodów/4 cztery/
1.kod do nawi ,2.kod do ics,3.kod do imobilisera,4.kod do centralki centralnego zamka/moich klientów jak pracowałem w serwisie fiata zaopatrywałem w każdy z tych kodów chociaż niektórzy nie chcieli oczywiście za normalną opłatą w/g cennika fiata

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 02 lis 2008, 21:34

OK. Niestety nie mogę dać głowy czy wszystko jest to samo od nowości. Wiem tylko że przez pierwsze trzy mieciące nawigacja "działała" (miałem tylko mape Włoch, ale kursor poruszał sie zgodnie z ruchem samochodu po mapie niestety Włoch). Pewnego pięknego dnia postanowiłem zmienić żarówki, więc jak zawsze przy wszelkich pracach z elektryką odłączyłem akumulator. Od tego czasu zaczęły się problemy z kodem do NAVI. Co ciekawe, wcześniej robiłem to samo, ale system działał OK. Co do Fiata, to wpisali numer na nalepce u góry prawego boku między *a* co rzeczywiście też zawiera numer fiatowski, tyle że trzeba go odpowiednio wpisać. Sami niestety nie byli pewni jak to zrobić, bo tego nie robili, więc odpowiedziel mi, że jeśli system przyjął wpis to numer jest OK. (oczywiście wpisali też numer nadwozia). Jeśli wpisali zł część numeru to i kod będzie mylnie wygenerowany. Jeśli się mylę to przepraszam "Fiata", chce już tylko by system zaczął działać, nawet jeśli ktoś ćoś wymienił. Moja wina że ne wiedziałem o tych czterech kodach wcześniej (tu się biję w pierchy). :oops:

Gość

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: Gość » 03 lis 2008, 18:12

i tu jest pies pogrzebany bo skoro nawi jest z innego auta system przyznawania kodów wygeneruje zły kod,proponuje znależć kogoś kto w pana okolicy ściągnie kod z nawi i będzie po problemie, dziwi mnie tylko fakt że pracownicy fiata pana nie poinformowali o tym takiej możliwości/możliwa zamiana czytmika nawi/Z Pana opisu wynika że jednak pracownicy mogli dać du......y
przy wpisywaniu nr nadwozia bądz nr nawi .więcej na pw.nie każdy serwis fiata ma autoryzację na lancie /w moim byłym zakładzie pracy czyt.serwis fiata dopóki nie stałem sie posiadaczem lancii lybry też nikt by nie wiedział o co chodzi/

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 04 lis 2008, 22:31

Ciekawe, Navi znowu pokazuje mape na ekranie, kursor sie porusza po Włoszech (?!) - bo mam taką mape, ale niestety kody dalej zostały do wpisania :( Sukces więc 50/50.

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 05 lis 2008, 18:50

Wszystko jest juz OK. : yesyes : Juz nie wyskakuje dodatkowy kod. Niestety Navi kodu dalej nie znam :( Po co wiec ten dodatkowy kłopot, jeśli wszystko sie "zgrywa" samo? Czy ktos probowal mapy Europy z http://www.lancia-bg.com/manuals/Lancia ... a/?C=S;O=A ? Moj GPS ma problemy z jej odczytaniem :(

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: Fugaz » 19 lis 2008, 10:49

Wczoraj po 4 tygodniach od zczytania numerów w serwisie FIATA pojechałem po swoje kody do NAVI :) Zapłaciłem fakturkę odebrałem kartę i ZONK dostałem kod do ICS`u. Zawróciłem porozmawiałem, delikatnie dając do zrozumienia że się na tym nie znają (chcieli mi wmówić, że nie ma kodu NAVI tylko jest jeden do ICS`u a żeby navi zaczęło działać trzeba mieć płytę starową) Po okóło godzinie przyznali się do swojego błędu informując mnie, że mechanik źle szczytał numery z ICS`u a nie z napędu nawigacji. Powiedzieli, że ściągną odpowiedni kod i zamienią mi te 2 karty.
Mam jeszcze jeden problem, nie mogę wpisać żadnych numerów do nawigacji cały czas mam komunikat please wait, nie wiem może wykorzystałem limit prób wprowadzenia numerów kodowych i nie wiem co teraz zrobić, pomyślałem, że najpierw zapytam was a potem "szpeców" FIATA
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

jacekpm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 27 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Konin

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: jacekpm » 27 lis 2008, 23:23

Myślę, by NAVI pracowała to potrzebna jest płyta z mapą w GPSie. Czasami jeśli jest błąd na CD to właśnie dzieją się takie "zawieszenia". Ja miałem podobną sprawę z wypaloną płytą Europy :(

Fugaz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: Fugaz » 29 lis 2008, 14:24

Włożę płytę i sprubuję.

Włożyłem płytę i działa. Wreście mam zegar ustawiony w swoim samochodzie :P
Zachorowałem na Lybrę i tylko jej kupno może mnie uleczyć!
P.S. Już ją mam 2,4 SW jtd czarna perła

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - kody do nawigacji lancia 2,4 jtd 2002

Post autor: bassooner » 03 lis 2013, 18:59

witam i mam nadzieję dziękować:

mechanior odłączył klemki a kody są gdzieś da da... ;-(
nie ma ani radyjka, ani komputera no i nawigacji też.

oto numery i serie;

Becker:
Model No.: BE 2580
Serial No.: 45132292

Siemens:
MFLB: 5WK 78214
Serial No.: LA2140230071/08

co radzicie???
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - kody do nawigacji

Post autor: bassooner » 04 lis 2013, 17:22

podbijam temat, może ktoś przyjdzie z pomocą... ;-)))
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - kody do nawigacji

Post autor: bassooner » 04 lis 2013, 18:01

Już nie potrzeba ;-)
Znalazły się u poprzedniej właścicielki w Niemczech... Właśnie zadzwoniła pani Karin z Mannheim na komórkę... kurde takie rzeczy napawają jednak optymizmem i wiarą w drugiego człowieka... ;-)))
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”