Jak się narazić przed wyborami?

Grupa Mazowieckie

Moderator: Wilkin

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 09 gru 2009, 11:53

Nat pisze:W Poznaniu pasy dla autobusów od zawsze są "całą dobę".
Inna sprawa, że nie ma ich zbyt wiele, ale tam gdzie są - służa tylko autobusom i taxi, a nie jak w wawce, że każdy cwaniak nimi pomyka.

Myto za wjazd do centrum - od dawna jest realizowane m.in. w Skandynawii.
Napisałbym, że to nie najgłupszy pomysł, gdyby NAJPIERW urządzili bezpłatne parkingi dla kierowców na granicach strefy, a później wdrażali radyklalne kroki.

Nie jestem fanem Waltzowej, ale IMHO rządzi duuuuużo lepiej i skuteczniej niż jej poprzednik - Kaczyński i ten drugi z PiS.

Tylko ta służba zdrowia - nadal nie sprywatyzowana :-?
W Wielkopolsce rozpędzono się zapewne z ilością dni roboczo-powszednich i obowiązują obowiązują od poniedziałku do niedzieli ;)

No właśnie, może by i pomysł z płatnym wjazdem do "city" nie pretendował do roli idiotyzmu gdyby nie to, że Warszawa nie ma obwodnic, bezpłatnych parkingów a komunikacja zbiorowa nie jest wzorcowa.

Za Marcinkiewicza przed czasem zbudowano wiadukty nad rondem Starzyńskiego. Ledwie póltora roku temu cieszyłem się na myśl o wznowieniu realizacji tzw. małej obwodnicy Śródmieścia a już w tym samym roku HGW zdjęła ten projekt z planów (jak wszystko co dotyczy mojej dzielnicy gdzie PO ma najgorsze wyniki wyborcze obok Rembertowa. Wybory idą więc wczoraj w tv podano, że UM st. Warszawy planuje wybudowanie tej obwodnicy z której sam zrezygnował rok temu! Oczywiście wyrobią się w ramach projektu "łełro2012" zamiast na 2011 to na 2013 rok... A miało być tak pięknie i politycznie POprawnie...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Nat » 09 gru 2009, 12:04

grzole pisze:W Wielkopolsce rozpędzono się zapewne z ilością dni roboczo-powszednich i obowiązują obowiązują od poniedziałku do niedzieli ;)
"obowiązują obowiązują" to tylko w Baden-Baden (nie mylić z Baden :lol: ).

grzole pisze:a już w tym samym roku HGW zdjęła ten projekt z planów (jak wszystko co dotyczy mojej dzielnicy gdzie PO ma najgorsze wyniki wyborcze obok Rembertowa.
To już wiem, dlaczego wyremontowano całą Puławską, ulice na Ursynowie itp. Bo Ursynów głosował na PO. Jakie to życie jest proste... :lol:

Choć wyczuwam tu pewną nielogiczność. Chcąc powiększyć swój elektorat, każda partia będąca u władzy powinna inwestować w rejony zamieszkałe przez wyborców jej dotychczas niezbyt przychylnych - najprostszy sposób by ich przekonać do rewizji poglądów...
No tak, ale wtedy teoria spiskowa traci na atrakcyjności...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Sharuga » 09 gru 2009, 17:26

Nie politykujcie. Tak samo albo i bardziej psy można powiesić na KAŻDEJ partii, która w Polsce rządziła. BTW to PO chociaż nie rządzą ludzie z prawomocnymi wyrokami i tacy również nie wchodzą do rządu, jak to było za czasów partii żartobliwie zwanej Prawem itd.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: pew » 09 gru 2009, 22:03

Sharuga pisze:Nie politykujcie. Tak samo albo i bardziej psy można powiesić na KAŻDEJ partii, która w Polsce rządziła. BTW to PO chociaż nie rządzą ludzie z prawomocnymi wyrokami i tacy również nie wchodzą do rządu, jak to było za czasów partii żartobliwie zwanej Prawem itd.
to jest wypowiedź - nam zabrania politykować a sam się zabrał w najlepsze ;-) i to z mocno prowokacyjnym komentarzem ;-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: pew » 09 gru 2009, 22:05

Nat pisze: Nie jestem fanem Waltzowej, ale IMHO rządzi duuuuużo lepiej i skuteczniej niż jej poprzednik - Kaczyński i ten drugi z PiS.
aleś powiedział - każdy to potrafi bo Kaczyński nic nie robił, może z wyjątkiem porządkowania papierów i majątku miasta ...
a ja jestem Waltzową bardzo rozczarowany (głosowałem na nią żeby nie było wątpliwości)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 09 gru 2009, 23:04

Nat pisze:
To już wiem, dlaczego wyremontowano całą Puławską, ulice na Ursynowie itp. Bo Ursynów głosował na PO. Jakie to życie jest proste... :lol:

Choć wyczuwam tu pewną nielogiczność. Chcąc powiększyć swój elektorat, każda partia będąca u władzy powinna inwestować w rejony zamieszkałe przez wyborców jej dotychczas niezbyt przychylnych - najprostszy sposób by ich przekonać do rewizji poglądów...
No tak, ale wtedy teoria spiskowa traci na atrakcyjności...
Dobry trop Nacie z tymi inwestycjami.
Podkupywanie "swojego" elektoratu zamiast nieprzychylnego jest nielogiczne, to prawda. Dotychczasowe działania władz Warszawy są tak samo nielogiczne jak forsowanie budowy najdłuższego kolektora kanalizacyjnego w świecie: z Ursynowa i Wilanowa do oczyszczalni Czajka na Białołęce (drobne 30 km rur ze wzniosem poziomu rurociągu na kilkadziesiąt metrów i armadą pomp tłoczących ścieki pod wzniesienie Skarpy Wiślanej, przejściem pod dnem Wisły etc.). Jaka logika tym pomysłem rządzi - zamiast budowy oczyszczalni na lewym brzegu w pobliżu wytwarzania fekaliów ładować miliardy pln w kolektor...
To też jest teoria spiskowa czy zwykły idiotyzm?
Polityka nie jest nauką ścisłą, nie doszukujmy się w niej logiki.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: paśny » 10 gru 2009, 9:54

Ja z kolei słyszałem, że najbardziej się dopieszcza te dzielnice, które do Rady Warszawy wybierają najwięcej radnych. Białołęka chyba tylko 2 radnych więc i oczyszczalnię sie rozbudowuje. A elektorat typowo PO.
Viva la macchina

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Nat » 10 gru 2009, 10:17

To co tygrysy lubią najbardziej, to kłębowisko teorii spiskowych, które się wzajemnie wykluczają. :D
Ale komu to przeszkadza :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: wujekp » 10 gru 2009, 19:38

Nat pisze:To co tygrysy lubią najbardziej, to kłębowisko teorii spiskowych, które się wzajemnie wykluczają. :D
Ale komu to przeszkadza :)
Jeśli fakty przeczą teorii, tym gorzej dla faktów. :D
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: pew » 10 gru 2009, 23:37

grzole pisze: To też jest teoria spiskowa czy zwykły idiotyzm?
Polityka nie jest nauką ścisłą, nie doszukujmy się w niej logiki.
błąd :-)
przypomnij sobie pewien nikomu niepotrzebny i potwornie drogi tunel na Wisłostradzie ;-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: grzole » 13 gru 2009, 16:52

pew pisze:
grzole pisze: To też jest teoria spiskowa czy zwykły idiotyzm?
Polityka nie jest nauką ścisłą, nie doszukujmy się w niej logiki.
błąd :-)
przypomnij sobie pewien nikomu niepotrzebny i potwornie drogi tunel na Wisłostradzie ;-)
No tak, zapomniałem o istniejącej zawsze możliwości: jakaś zaprzyjaźniona firma szuka intratnego zlecenia... : gafa :

Ostatnio w ramach szukania oszczędności w budżecie miasta "wycięto" budowę zatok parkingowych w mojej dzielnicy. Parę miesięcy później (nie więcej niż 2 lub 3) ruszyło stawianie w miejscu wskazanych zatok płotków/barierek znanych np. z Traktu Królewskiego i z innych trotuarów bulwarowych. Jakaś "przypadkowa" firma miało trochę "złomu" na stanie i wolne moce przerobowe... :lol:
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Rafako

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Rafako » 13 gru 2009, 20:33

Nat pisze: To już wiem, dlaczego wyremontowano całą Puławską, ulice na Ursynowie itp. Bo Ursynów głosował na PO. Jakie to życie jest proste... :lol:

Choć wyczuwam tu pewną nielogiczność. Chcąc powiększyć swój elektorat, każda partia będąca u władzy powinna inwestować w rejony zamieszkałe przez wyborców jej dotychczas niezbyt przychylnych - najprostszy sposób by ich przekonać do rewizji poglądów...
No tak, ale wtedy teoria spiskowa traci na atrakcyjności...
I dlatego cieszę się, że jestem (nieformalnie) mieszkańcem Pragi ;) Tam głosują tylko emeryci a polityk niezależnie od frakcji, może z liścia dostać i zgubić portfel w jakiejś bramie... ;)
A z istotnych inwestycji, to w ostatniej pięciolatce pojawiły się 4 razy nowe ławki na moim podwórku (z czego 3 razy zostały podstępnie wyniesione przez "załogi" z sąsiednich podwórek, w końcu chłopaki też muszą gdzieś posiedzieć) oraz jeden nowy sklep monopolowy (6 z kolei w zasięgu rzutu 5 kilową siatką kartofli)... ;)
Serdecznie pozdrawiam.

argenta67

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: argenta67 » 28 gru 2009, 6:56

Sharuga pisze:Nie politykujcie. Tak samo albo i bardziej psy można powiesić na KAŻDEJ partii, która w Polsce rządziła. BTW to PO chociaż nie rządzą ludzie z prawomocnymi wyrokami i tacy również nie wchodzą do rządu, jak to było za czasów partii żartobliwie zwanej Prawem itd.
Żartobliwie to nie PiS miał wyroki tylko Samoobrona a i tak to lepsze niż te POzostałości po walczyku : cenzura :

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: Nat » 28 gru 2009, 13:16

Czy aby na pewno?

poseł PiS skazany
Poseł Kaczyński skazany
poseł Porozumienia Centrum zwolniony z więzienia przed terminem
i tak dalej, i tak dalej.
Sam PR wobec faktów nie wystarczy (a może jednak, skoro tylu wierzy, że Pis jest czystszy?)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

argenta67

Odp: Jak się narazić przed wyborami?

Post autor: argenta67 » 28 gru 2009, 18:12

Nat pisze:Czy aby na pewno?

poseł PiS skazany
Poseł Kaczyński skazany
poseł Porozumienia Centrum zwolniony z więzienia przed terminem
i tak dalej, i tak dalej.
Sam PR wobec faktów nie wystarczy (a może jednak, skoro tylu wierzy, że Pis jest czystszy?)
Nat, wymagasz powrotu do władzy SLD i pijanego : cenzura : Kwaśniewskiego na grobach poległy oficerów polskich a sorry nie to ta tropikalna choroba, wybacz ale ten temat jest tak drażliwy jak wymiana zdań na forum. Wielu co tego nie widziało nie przeżyło a teraz coś przeczyta i produkuje własne scenariusze. Fakt jest faktem, władza zaślepia i ogłupia a nigdy ten co coś może u siebie nie ujrzy błędu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Mazowieckie :::”