Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Michor » 14 paź 2012, 13:33

argenta67 pisze:
Michor pisze:Nie nie:)

Jak miałem walnięty prędkościomierz, to dopiero w książce serwisowej tak przeczytałem - to tak działa :)
Na dowód:

Obrazek
Obrazek


Ogrzewanie tylnej szyby też jest jakoś od prędkości uzależnione :P
Nie wiem jak to jest ale z tego co pamiętam to na postoju wskazania temp ok i grzanie szyby też ok aczkolwiek nie miałem nigdy uszkodzonego prędkościomierza :hmmm: .

Tam jest cała pokaszaniona logika działania ogrzewania - z czasówką godzinową itp...

Czujnik jak widzisz- po odpaleniu zaktualizuje tylko temperaturę na niższą - na wyższą już nie.
Dlaczego? - nie pytaj.
Dlatego napisałem że wskazanie temperatury jest uzaleznione - ja jak nie miałem prędkościomierza przez chwilę to 200 km zrobione do domu a temperatura ciągle ta sama....
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Borek » 14 paź 2012, 15:39

Ja również się zastanawiam co oni tam napisali, bo wyłączam zapłon przykładowo wieczorem przy +6, a następnego dnia wsiadam po południu i mi wskazuje na dzień dobry +10 zgodnie z prawdą.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 07 kwie 2015, 17:26

Panowie podpowiecie co i jak ten czujnik temp działa,a w sumie czemu nie działa czyli raz wskazuje - 40 a raz +10 kurcze włożyłem drugi chyba dobry i też wariuje!!Zaraz ja zwariuje jak mi co chwile info piszczy że droga oblodzona : cenzura : : cenzura : Czy jak przyłoże miernik do kostki w lusterku to co ma pokazać???Chyba jakiś opór czy prąd?Ktoś już rozwiązał taki problem?

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 08 maja 2015, 23:22

a czy orientuje się ktoś czy do ogarnięcia klimy jest napewno jakiś sterownik żeby te wszystkie dane składał do kupy czyli i pokazywał temp i sterował prawidłowo klimą może on mi szwankuje????

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: volf » 08 maja 2015, 23:42

Sterownik klimy masz w infocenter, ale to chyba nie tędy droga...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 09 maja 2015, 0:45

Chyba musze skołować dobry termometer bo chyba nowy to by był cud!!chyba że jakiś motyw na kabelkach jest.Musze znależć kapuśniaka i zaczepić kierowce

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Borek » 09 maja 2015, 7:34

Jak są takie wariacje to chyba trzeba przetrzepać połączenia tego termometru? Nie pamiętam jakiego typu to był rezystorek, ale chyba NTC - jak się przerwie obwód, to ze wzrostem rezystancji wskazanie temperatury spadnie do minimalnego. Zresztą odepnij wtyczkę od niego i zobacz co pokaże klima, pewnie właśnie -40.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: volf » 09 maja 2015, 8:18

Ja bym jeszcze sprawdził złącze na słupku, bo może się tam zielono zrobiło i stąd te cyrki...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: s0krates » 09 maja 2015, 11:12

Contact spray i nożyk w dłoń i do dzieła :). Skoro ci wariuje, to znaczy że coś nie styka. Możliwe że musisz wymienić kabelek od wtyczki do termistora.

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 10 maja 2015, 20:53

Contact sprey i nożyk mam więc troche czasu musze ogarnąć i do dzieła,czyli rozebrać drzwi i dostać sie do przewodów.podłączałem drugi z mojej dawcy ale nie jestem pewien czy był dobry bo pod koniec jej żywota też coś fiksował?!jak go odłącze to dopiero wtedy pokazuje mi błąd na klimie,i odłączony nie pokazuje -40 ale różnie.Ogólnie czasem śmiga ok a czasem co chwila uwaga oblodzenie jezdni!!No nic ze światłami na klapie poradziłem,z amorkami poradziłem,z centralnym ogarnąłem czas na nowe wyzwanie!!Matka jak mnie rodziła nie obiecała że będzie lekko

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: volf » 10 maja 2015, 21:06

Przed rozbiórką drzwi sprawdź to złącze na słupku, trochę tam ciasno ale powinno się udać bez zdejmowania drzwi z zawiasów :lol:
Odciągasz tę czerwoną blokadę i wtyczka sama się wypina...
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 10 maja 2015, 23:07

Czyli jak otworze drzwi to chodzi o tę wiązkę przewodów co wchodzą w drzwi mniej więcej w połowie wysokości.Ta wtyczka jest od strony drzwi czy budy??

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 26 maja 2015, 21:14

No to więc tak : cenzura : .Czujniki temp sprawdził mi elektronik,są dobre.kostka w słupku wypięta i spsikana że powinno być oki.Ogólne objawy się zmieniły,niedziała sterowanie lusterka,a wskazanie info to przez kilka minut -5 a póżniej cały czas -40 : beczy : czy wpięty czujnik w lusterko czy wypięty aha i wyświetlacz zmienia sie z wskazania cyferkowego temp na takie paseczkowe kreseczkowe!!!Błąd na info 34.Wyczytałem że to sterowanie manualne nima sprężarki,i ciekawe jak teraz z włączeniem wiatraka na chłodnicy?????Wniosek chyba jeden że coś z wiązka raczej w drzwiach chyba że tam jest od tego jakiś sterownik ale myśle że postawie na kabelusie w drzwiach[powtorka z rozrywki z wiązką w bagażniku]ale i tak kocham moją Lucynkę :D Może jakieś sugestie pomysły??naprawde nikt niemiał takiego kokojumbo z tym czujnikiem????

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: volf » 26 maja 2015, 22:35

Musisz sprawdzić wiązkę w drzwiach, zlokalizować gdzie wychodzą kable i miernikiem pomierzyć na wtyczce drzwi (po rozłączeniu na słupku) jaka jest rezystancja i czy jest stabilna. Możesz też pod odpowiednie piny w słupku podłączyć rezystor np.10kohm i wówczas powinieneś mieć na info stabilny odczyt temperatury.
Kolory kabelków czujnika S-pink (różowy) i SN-pink black (różowo-czarny)
c1 (Custom).jpg
d2 (Small).jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Radek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 164
Rejestracja: 08 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wszedzień

Re: Kappa - czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: Radek » 26 maja 2015, 23:14

Oki dzięki za schemaciki,będe walczył!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”