Thesis - niespodzianka z elektryką

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 25 lut 2012, 21:34

sam jestem w stanie cokolwiek zrobić czy tylko w serwisie dadzą radę? Ile kosztuje w aso podpięcie pod kompa? W krk jest nowy serwis lanci ale jak cokolwiek powiedziałem o thessisie to mówili że dopiero sie uczą itd. Wiec może sam coś zrobię?

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: fazi » 25 lut 2012, 22:02

Witam , na wszystkie dziwne dolegliwości elektryki, sugeruje zacząć od sprawdzenia lub wymiany akumulatora, ja też miałem dziwne jazdy jak skończył sie aku i wymieniłem na nowy tematy ustąpiły, choć przyznam , że temperatura dla tego samochodu ma duże znaczenie , nie wiem szczerze co ten co go projektował co miał na mysli :?: zimą te samochody nie koniecznie chcą byc grzeczne :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 25 lut 2012, 22:37

nie daje mi spokoju ta awaria i właśnie odłączyłem oba akumulatory, zobaczymy za parę minut czy pomogło.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: wujekp » 25 lut 2012, 23:51

shadow pisze:sam jestem w stanie cokolwiek zrobić czy tylko w serwisie dadzą radę? Ile kosztuje w aso podpięcie pod kompa? W krk jest nowy serwis lanci ale jak cokolwiek powiedziałem o thessisie to mówili że dopiero sie uczą itd. Wiec może sam coś zrobię?
:lol: :lol: :lol:
Pojechałeś z Teresą do Zasady? Ale się musieli zdziwić. Jedź do Viamotu na Zakopiańską - oni widzieli już taki samochód wcześniej ;) mimo że już nie mają znaczka w szyldzie.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 26 lut 2012, 10:43

dokładnie, byłem u zasady. Dzięki za info, ile może kosztować podpięcie pod komputer? A to że skrzynia cały czas jedzie na jednym biegu może być przyczyna czujnika temperatury oleju w skrzyni?

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: szerszen » 26 lut 2012, 11:12

shadow pisze:dokładnie, byłem u zasady. Dzięki za info, ile może kosztować podpięcie pod komputer? A to że skrzynia cały czas jedzie na jednym biegu może być przyczyna czujnika temperatury oleju w skrzyni?
~200 zł w ASO, za tyle to możesz kupić Fiat Ecu Scan. Do tego kable za stówkę (w Krakowie na Paproci masz Viakena) i jesteś samowystarczalny. Jak nie chcesz się babrać, to podjedź do kolegi tomka_krk z Alfaholików. Na pewno Cię podepnie pod kompa za mniejszą kasę i może przy okazji coś doradzi, bo trochę siedzi we włoszczyźnie.

Pewnie przegrzanie skrzyni (rozumiem, że masz automat). To zazwyczaj początek kłopotów. Ktoś konkretnie pałował, może nawet na zimnym. I to są efekty.
Kiedyś założyłem dotyczący statystyki awaryjności Comfortronica - poczytaj.
To mnie niestety odpycha od Thesis JTD z nowszych roczników - tylko automat.

LUKI82

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 10:39

shadow pisze:dokładnie, byłem u zasady. Dzięki za info, ile może kosztować podpięcie pod komputer? A to że skrzynia cały czas jedzie na jednym biegu może być przyczyna czujnika temperatury oleju w skrzyni?

Sprawdź dokładnie skąd miałeś ten smród oleju, z silnika czy ze skrzyni. Jak z silnika to można wykluczyć spalenie sprzęgła.
Jak w skrzyni ulega uszkodzeniu sprzęgło-konwerter to raczej centralka nie widzi tego jako błąd, zdarza się bardzo rzadko że wyłapie uszkodzenie konwertera lecz nie w Thesis. Wyłapuje jedynie uszkodzenia elektrozaworów lub korpusu elektrozaworów, czujnika obr. na wejściu i wyjściu.

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 27 lut 2012, 19:51

Byłem u kolegi tomek_krk- podpiął komputer i stwierdził że jakaś wtyczka jest odpięta. Dzisiaj przejechałem autem jeszcze jakeris 4 km i samo zaczeło przygasać az zgasło identyczny objaw jak by brakowało paliwa. Dolaliśmy około 5l ale dalej nie chce odpalić. Rozrusznik kręci. Co sie mogło stać?

LUKI82

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 20:26

Pada Ci wszystko po kolei. Jeżeli nie masz ochoty samemu ustalić co ponosi winę za Twoje męki to zleć to najlepiej ASO Lancii.
Myślę że nikt nie jest Ci w stanie pomóc bez spojrzenia na auto.
Jak sam zechcesz porozkręcać autko to posprawdzaj wszystkie kostki a w szczególności kości na sterowniku silnika czy np nie ma w nich wody.
Centralkę skrzyni i ESP masz pod dywanikiem po str. pasażera.
Szukaj a znajdziesz ;)

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 27 lut 2012, 20:50

można go holować? (automat)

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: przedszkolak » 27 lut 2012, 20:58

Można, ale jest ot ograniczone, aby nie przegrzać płynu w automacie. W instrukcji powinieneś mieć wskazówki.

LUKI82

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: LUKI82 » 27 lut 2012, 21:07

Nie wiem ile chcesz przetransportować Thesis, ale kolego, laweta to koszty od 150zł wiadomo że w górę ale na pewno nie wyjdzie tyle ile nowa skrzynia.

argenta67

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: argenta67 » 27 lut 2012, 21:28

shadow pisze:można go holować? (automat)
Holowanie automatu tylko krótkie odcinki i z możliwie niska prędkością czyli do 40k/h ale to są ekstremalne przypadki więc laweta jest najbezpieczniejsza.

shadow
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 16 wrz 2011, 21:17
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: shadow » 27 lut 2012, 22:30

ok, dzięki koledzy. Odholowałem auto 5km nie przekraczając 40km/h wiec wszystko ok. Paliwo odchodzi do listwy wtryskowej bo próbowałem odłączyć wężyk od tej listwy i lało się. Z tego co mówił tomek_krk to nie ma połączenia z siecią can tzn nie widzi wszystkich komputerów czy jakoś tak. Podobno jest to wina tego że wtyczka sie podczas jazdy po śniegu poluzowała, pytanie która to moze być wtyczka? Jest jakaś wtyczka pod samochodem żeby mógł ją śnieg uszkodzić?

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - niespodzianka z elektryką

Post autor: szerszen » 27 lut 2012, 22:55

Wtyczek jest milion.
Którego węzła brakowało w canie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”