Chce kupić Kappe JTD

Moderator: stabraf

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 10:54

z ta bordową jest coś nie tak , bo dzwoniłem do kolesia który ja sprzedaje . Powiedział ,że za 5 tys pojdzie , a na nastepny dzień zmienił cene na 8900 nie wiem czemu.

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 10:55

Paweł87 pisze:
lulu85 pisze:
Paweł87 pisze:
lulu85 pisze:
Paweł87 pisze:Jak to możliwe, że w tych ogłoszeniach 2 Kappy z 1999 mają przed liftową kierownicę a ta błękitna pewnie nawet jeszcze TDS-a pod maską?;)
Bo te dwa to TDSy, tylko jedna jest JTD.

A że np. rejestrowana w 1/1999 - mogła stać pół roku i czekać na księcia..

Edit : Nie zara, k...a już sam się wkręciłem :D Jedna na pewno TDS, jedna na pewno JTD ale tej trzeciej jeszcze nie rozgryzłem...
Chyba nawet ponad rok;)
Niekoniecznie,

W Kappach było tak że :

1994 - 1997 I wersja
1997 - +/- połowa 1998 przejściówka charakterystyczna po zapalniczce w tunelu środkowym pod podłokietnikiem w fotelu
1998 - zderzaki w kolorze nadwozia (listwa), fotel z podłokietnikiem montowanym na tunelu, czarna deska, drewienko lakierowane, chyba inne lusterko fotochromatyczne niż wcześniej, jaśki w fotelach i nie pamiętam co jeszcze i kierownica of course
A ja zawsze sądziłem że Mark II zaczął się w 1996, kiedy to dodali stabilizator z tyłu, zmienili trochę fotele przednie i dodali V.I.S-a do 2.0;) A w 98 przy okazji liftu popsuli podobno trochę zabezpieczenie antykorozyjne.
Wiesz, może i 1996 i ja popłynąłem trochę bo patrzyłem tylko na wizualne sprawy. Także pewnie masz rację
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 11:04

a moze jakies propozycje w benzynce + lpg ? ktory silnik ?

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 11:07

leigreb pisze:to odradzacie mi wszystkie te propozycje ?? a jak w benzynie to jaki silnik ? jak to jezdzi na lpg ?
A jak w benzynie to najlepiej chyba :

Jak szukasz kompromisu ekonomii i mocy to 2.0 VIS 155 koni.
Jak masz grubszy portfel to 5.20 turbo.
Jak masz niedomykający się portfel i silnikoaudiofila to 3.0 v6

Na forum są ludzie posiadający wszystkie jednostki z PB i PB + LPG , poczytaj trochę opinię.

Diesel jest fajny dopóki się nie psuje....A policz sobie ile kosztują przepływomierze, zabawy z EGR, turbo niech się wypluje, dwumasa postuka czy wtryskiwacze pójdą ...A to kopci , a to nie ma mocy (etc. )
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Gros » 30 sty 2012, 11:08

lulu85 pisze:
leigreb pisze:to odradzacie mi wszystkie te propozycje ?? a jak w benzynie to jaki silnik ? jak to jezdzi na lpg ?
A jak w benzynie to najlepiej chyba :

Jak szukasz kompromisu ekonomii i mocy to 2.0 VIS 155 koni.
Jak masz grubszy portfel to 5.20 turbo.
Jak masz niedomykający się portfel i silnikoaudiofila to 3.0 v6

Na forum są ludzie posiadający wszystkie jednostki z PB i PB + LPG , poczytaj trochę opinię.

Diesel jest fajny dopóki się nie psuje....A policz sobie ile kosztują przepływomierze, zabawy z EGR, turbo niech się wypluje, dwumasa postuka czy wtryskiwacze pójdą ...A to kopci , a to nie ma mocy (etc. )
Lulu przestań siać herezje
:lol: : gafa : :bitwa:

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 11:11

czyli 2.4 odpada ?:D w benzynce?

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 11:13

Gros pisze:
lulu85 pisze:
leigreb pisze:to odradzacie mi wszystkie te propozycje ?? a jak w benzynie to jaki silnik ? jak to jezdzi na lpg ?
A jak w benzynie to najlepiej chyba :

Jak szukasz kompromisu ekonomii i mocy to 2.0 VIS 155 koni.
Jak masz grubszy portfel to 5.20 turbo.
Jak masz niedomykający się portfel i silnikoaudiofila to 3.0 v6

Na forum są ludzie posiadający wszystkie jednostki z PB i PB + LPG , poczytaj trochę opinię.

Diesel jest fajny dopóki się nie psuje....A policz sobie ile kosztują przepływomierze, zabawy z EGR, turbo niech się wypluje, dwumasa postuka czy wtryskiwacze pójdą ...A to kopci , a to nie ma mocy (etc. )
Lulu przestań siać herezje
To rzeknij coś mądrzejszego i doradź nowemu koledze skoro znasz się lepiej. Miałem 3 Kappy i swoje zdanie mam wyrobione.
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Alan

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Alan » 30 sty 2012, 11:20

Tak samo benzyna jest dobra do póki się panewki nie skończą..a kończą się szybciej niż turbo,egr i dwumasy w dieslu :)

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 11:20

kurde tak sie napaliłem na jtd, ale mnie teraz troche z tropu zbiliscie hehe :), ale dzieki , o to mi chodziło ,żeby zaczerpnąć waszych wypowiedzi na ten temat.

Alan

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Alan » 30 sty 2012, 11:26

Ja bym JTD kupił :)

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: lulu85 » 30 sty 2012, 11:27

Alan pisze:Tak samo benzyna jest dobra do póki się panewki nie skończą..a kończą się szybciej niż turbo,egr i dwumasy w dieslu :)
A tam panewki, jak panewce nie pomożesz się wykończyć to pojeździ. Jak ktoś przy tych cenach paliwa kręci do odcięcia to serdecznie pozdrawiam .. :lol:
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

leigreb
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2012, 9:43

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: leigreb » 30 sty 2012, 11:31

na samej benyznie mnie nie stac jezdzić , z gazem mam nie miłe doświadczenie . Zostaje kupić dobry egzemplarz w jtd, Chyba pojade obejrzeć tą zieloną butelke :) co wy na to ? chyba ,ze macie jakieś namiary na inne jtd w sedanie ?:)

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4019
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: volf » 30 sty 2012, 11:59

Paweł87 pisze:Jak to możliwe, że w tych ogłoszeniach 2 Kappy z 1999 mają przed liftową kierownicę a ta błękitna pewnie nawet jeszcze TDS-a pod maską?;)
Tds- a pod maską to może ma ta trzecia (zielony metalik), może-bo nie ma fotki silnika... Pozostałe mają motory jtd, z tym, że w jednym brak plastikowej osłony wierzchniej.
Co do kierownicy-może była konieczna wymiana, np z airbag odpalił, a łatwiej była dostępna przedliftowa i tyle...
KAPPA TDS & JTD

Rafako

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Rafako » 30 sty 2012, 12:28

volf pisze:
Paweł87 pisze:Jak to możliwe, że w tych ogłoszeniach 2 Kappy z 1999 mają przed liftową kierownicę a ta błękitna pewnie nawet jeszcze TDS-a pod maską?;)
Tds- a pod maską to może ma ta trzecia (zielony metalik), może-bo nie ma fotki silnika... Pozostałe mają motory jtd, z tym, że w jednym brak plastikowej osłony wierzchniej.
Co do kierownicy-może była konieczna wymiana, np z airbag odpalił, a łatwiej była dostępna przedliftowa i tyle...
Słuszna uwaga : ok2 : Zielona może być w TDS-ie a nie jtd bo to samochód z przed liftu :!: Co do tej błękitnej, nie zwróciłem uwagi na kierownicę ale fakt : ok2 : jest stara. Z tego wnioskuję, że błękitna to najgorszy "picowany kibel" z nich wszystkich.
Serdecznie pozdrawiam.

Paweł87
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 138
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chce kupić Kappe JTD

Post autor: Paweł87 » 30 sty 2012, 12:32

Rafako pisze: błękitna to najgorszy "picowany kibel" z nich wszystkich.
Serdecznie pozdrawiam.
I do tego kolor Biedroń-metalic;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”