Kappa 2.4 JTD - całkowity brak hamulców

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa 2.4 JTD - całkowity brak hamulców

Post autor: skyblu » 07 sty 2015, 18:49

Witam i otwieram temat na nowo gdyż:
pedał hamulca przy kilkukrotnym wciśnięciu robi się twardy, hamuje, ale słabo......... "abs" działa,
ew. mając lekko wciśnięty pedał hamulca przez ok 50m dojeżdżając do świateł, późniejsze mocne depnięcie jest niemożliwe bo pedał twardy :roll: trzeba odpuścić i wcisnąć :roll:
czy to pompa hamulcowa, pompa vacum/chyba/ czy jakaś inna ...część sewo :roll:
przewody sztywne są nowe-miedziane zrobione trzy lata temu, miękkie od zacisków też nowe płyn trzyletni, jest.

pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

fotisk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 617
Rejestracja: 14 paź 2009, 23:25
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa 2.4 JTD - całkowity brak hamulców

Post autor: fotisk » 07 sty 2015, 23:23

Z Twojego opisu wynika tak jakby nie było wspomagania... Twój opis pasuje mi do działania hamulca na wyłączonym silniku...
Może to rzeczywiście pompa podciśnienia lub serwo... a może wężyk między pompą a serwem???
Tak sobie tylko kombinuję...
Pozdrawiam

Fotisk
Kappa 2.0 Łódź

Zapraszam do mojego sklepu http://www.nielsen.sklep.pl - dla forumowiczów 10% rabat...

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa 2.4 JTD - całkowity brak hamulców

Post autor: skyblu » 08 sty 2015, 9:45

fotisk pisze:Z Twojego opisu wynika tak jakby nie było wspomagania... Twój opis pasuje mi do działania hamulca na wyłączonym silniku...
Może to rzeczywiście pompa podciśnienia lub serwo... a może wężyk między pompą a serwem???
Tak sobie tylko kombinuję...
Dokładnie taki objaw jak bez wspomagania :roll: w przyszłym tyg u mechanika, to zobaczymy jaka przyczyna
noga z gazu :)

pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa 2.4 JTD - całkowity brak hamulców

Post autor: skyblu » 20 sty 2015, 21:40

skyblu pisze:
fotisk pisze:Z Twojego opisu wynika tak jakby nie było wspomagania... Twój opis pasuje mi do działania hamulca na wyłączonym silniku...
Może to rzeczywiście pompa podciśnienia lub serwo... a może wężyk między pompą a serwem???
Tak sobie tylko kombinuję...
Dokładnie taki objaw jak bez wspomagania :roll: w przyszłym tyg u mechanika, to zobaczymy jaka przyczyna
noga z gazu :)

pozdrawiam :D
Przyczyna ..pompa vacum, podciśnienie agonalne, dziś wymieniona na używkę hamulce pracują jak powinny ok
pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”