JTD czy LPG

Moderator: stabraf

Alan

Re: JTD czy LPG

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 13:08

Nat oczywiście, ale generalnie chodzi o fakt że Bio dla ON jest tak samo alternatywnym paliwem jak LPG dla PB prawda? inną alternatywą jest Opał,ale nie polecałbym tego nikomu mimo że mam jak to się tu określa tępą wiedzę na temat Diesla.

Fakt tez jest taki że silnik benzynowy z instalacją LPg nie jest tak uciążliwy jak JTD w naprawach,mówię tu o kosztach.... raz że przy dynamicznej jeździe miejskiej koszta eksploatacji Diesla są większe niż LPG to niech się zesra turbina czy wtrysk i będzie kolega płakał nad portfelem

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: JTD czy LPG

Post autor: KGB » 01 mar 2010, 13:16

młody_1 pisze:
KGB pisze:wiec co kto lubi ,ale jak dla mnie to benzyna z gazem jest bardzie przewidywalna w naprawach niz turbodiesel ,a przez to tansza


Sugerujesz że benzyna+lpg będzie lepszym rozwiązaniem niż jtd?
dla mnie jest lepszym rozwiazaniem ,ale dla ciebie to nie wiem ,
jezeli masz zamiar ze wszystkim jezdzic do warsztatu to dla ciebie bedzie bez roznicy pod wzgledem obslugi ,poza przypadkami szczegolnymi ,a jednak wystepujacymi jak regeneracja turbiny i wymiana wtryskiwaczy w JTD ,albo przekrecenie panewki w 2.0 20v ,
przed przekreceniem panewki mozesz sie zabezpieczyc nie krecac bardzo wysoko silnika - choc jezeli masztak ciezka noge to mozesz sie zapomniec i trach ,
na LPG czy to IIgen czy IVgen mozna zrobic odciecie paliwa na np. 5000rpm ,wtedy ten silnik krzesa jakies 130-135KM ,a panewki sa raczej bezpieczne
Nat pisze:ale różnica w kosztach pb=> LPG jest zasadnicza, a ON=>Bio dużo mniejsza!
mozna to policzyc ,bo jest przepasc w oszczednosci LPG wzgledem BIO ,ale nie trzeba inwestowac w dodatkowe instalacje ,
ale cos mi sie wydaje ,ze BIO zostalo stworzone nie dla oszczednosci ,a dla pokrycia zapotrzebowania rynku ,bo zuzycie ON w Polsce jest ~3 razy wieksze niz zuzycie Pb ,
a podczas krakingu w takiej proporcji nie uzyskuje sie tych paliw

najmniejsze jest zuzycie LPG ,
nie pamietam na ktory rok dane ,ale pewnie wiele sie nie zmienilo ,a jak juz to na strone wiekszego zuzycia ON

Alan

Odp: JTD czy LPG

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 13:47

LUKI82 pisze:
KGB widzę że się nie nauczyłeś kultury. To że masz tępą wiedzę na temat twojego ukochanego LPG to miło.
Staram się nie wytykać palcami bo to jest nie kulturalne.
............
Usuńcie tego KGB z tego forum bo mi kiedyś nerwy puszczą.
ja przepraszam....innym wytykasz brak kultury a widać u Ciebie jej nadmiar?

nie znam kolegi KGB ani też nie śmiem go bronić,ale powiedz mi,coś Ty za figura że pozwalasz sobie na takowe uwagi w stronę administracji,kogo ma usuwać i co robić? :roll: Ludzie kochani nie potrafisz prowadzić retorycznej,rzeczowej i bez stresowej rozmowy wystartuj w wyborach na posła..... na Wiejskiej będziesz mógł się dowartościować wykrzykując swe propozycje....

usuńmy wszystkich z naszej drogi,tych którzy maja odmienne zdanie..... sorry za OT..... gaz lepszy..ooooooooooo!!!!

poza tym,nikt zdrowo myślący nie kupuje limuzyny,z silnikiem mocy rzędu 150Km po to żeby paliła 5L przy 100km/h jakbym chciał tak jeździć to kupie Citroena AX 1.5d i będe się szczycił jak to mi mało pali. Mam Auto co waży półtora tony ma ponad 120KM wpie...la 10ropy i gitara...miałbym benzyniaka paliłby 12-14l lpg też była bi gitara...i taniej i spokojniej ....nie ma stresu o turbo...dwumas..ect...

Ludzie kochani,nie kupujcie takich aut jak nie macie na paliwo ...czy to ON czy PB czy LPG.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 13:54 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Odp: JTD czy LPG

Post autor: szarkiz » 01 mar 2010, 13:48

Alan pisze: Lpg dla PB ... utrudniony rozruch zimą
skad ten utrudniony ?... co takiego mialoby utrudniac rozruch przeciez startujesz z pb, instalka nie ma zadnego wplywu na rozruch.
Alan pisze: zapach spalin
zgadywać raczysz Asan.
Spaliny gazu są czystsze niz pb. Niemal niewyczuwalne w odleglosci juz od metra - półtora od wydechu i to stojąc w mgiełce spalin. Sprawdzone organoleptycznie.
Alan pisze: tankowanie uciążliwe...należy czekać na obsługę...
nie dość ze koło człeka skacze obsługa to jeszcze mu mało... a może pierdnąć w oponke? ;)

Alan

Re: JTD czy LPG

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 13:59

Szarkiz... chodzi o opinię żę zimą trzeba odpalać na PB i zagrzać....choć osobiście zawsze palę na LPG, co do zapachu spalin...ustosunkowałem się do opinii obiegowej...że za autem śmierdzi gazem....zdarzają się takie przypadki.....zaraz poznać kto ma prze regulowaną instalkę,co do obsługi....z tym bywa różnie...jak masz LPG to wiesz...zanim łaskawca raczy z ciepłej kanciapy się wynurzyć zdążysz sam zatankować trzy razy,mowa o stacjach sieciowych nie budkach "u Kazika" :) bo tamci są zawsze zwarci i gotowi

LUKI82

Odp: JTD czy LPG

Post autor: LUKI82 » 01 mar 2010, 20:12

Lepiej limuzyna na Gaz :lol:

rufio29
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Odp: JTD czy LPG

Post autor: rufio29 » 01 mar 2010, 20:17

kolego ,gazu to sie uzywa w kuchence a nie samochodzie marki lancia ,tylko JTD.mam lybre z 2001 roku z przebiegiem 380tys. sil. 2,4 jtd. i jest extra.jtd. to jedne z najlepszych silnik. disla na świecie.pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Odp: JTD czy LPG

Post autor: Pingvin » 01 mar 2010, 20:23

rufio29 pisze:kolego ,gazu to sie uzywa w kuchence a nie samochodzie marki lancia ,tylko JTD.mam lybre z 2001 roku z przebiegiem 380tys. sil. 2,4 jtd. i jest extra.jtd. to jedne z najlepszych silnik. disla na świecie.pozdrawiam.
Tym tokiem myślenia można powiedzieć, że ropę to się używa w autobusach i konikach a nie w samochodzie marki Lancia, więc bez takich argumentów proszę. Moją Kappę zagazował jeden z wcześniejszych właścicieli i przyznam, że po przejechaniu 1kkm na benzynie i prawie 1kkm na gazie nie odczuwam różnicy w pracy silnika. Na pytanie JTD czy LPG jest jedna odpowiedź - co kto lubi.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Alan

Re: JTD czy LPG

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 20:59

najlepszym dieslem na świecie jest 1Z 1.9 TDI

Alan

Odp: JTD czy LPG

Post autor: Alan » 01 mar 2010, 21:00

rufio29 pisze:kolego ,gazu to sie uzywa w kuchence a nie samochodzie marki lancia ,tylko JTD.mam lybre z 2001 roku z przebiegiem 380tys. sil. 2,4 jtd. i jest extra.jtd. to jedne z najlepszych silnik. disla na świecie.pozdrawiam.
eh........ :roll:

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: JTD czy LPG

Post autor: FXX » 01 mar 2010, 21:34

rufio29 pisze:kolego ,gazu to sie uzywa w kuchence a nie samochodzie marki lancia ,tylko JTD.mam lybre z 2001 roku z przebiegiem 380tys. sil. 2,4 jtd. i jest extra.jtd. to jedne z najlepszych silnik. disla na świecie.pozdrawiam.
Taaa a ropa do ciągników i ciężarówek, a nie do Lancii :roll:

Jak jest dobrze dobrana instalacja i założona przez porządnego gazownika, a nie pana Miecia zza rogu, to nie ma powodów do narzekania. Dlatego kto co woli, JTD albo PB+LPG :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: JTD czy LPG

Post autor: KGB » 01 mar 2010, 22:46

Alan pisze:najlepszym dieslem na świecie jest 1Z 1.9 TDI
jezeli wziasc pod uwage starocia to jednak uwazam ,ze bmw M41 ,moze nie te osiagi co audi ,ale w koncu ta sama moc 90KM wycisneli nie z 1.9 (tdi) ,a z 1.7 (1.8tds) przy takiej samej kulturze pracy
LUKI82 pisze:Lepiej limuzyna na Gaz :lol:
lepiej na gaz niz na rope ,bo nie klekocze przynajmniej i nie dymi za autem na czarno ,
a najlepiej na prąd - jestem ostatnio pod duzym wrazeniem lexusa 450h (i nie chodzi mi o blokujacy sie pedal gazu :-P )

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Odp: JTD czy LPG

Post autor: Kozi » 02 mar 2010, 18:29

Moja Delta była na sekwencji i pomimo że nie miałem z nią żadnych problemów to z czasem zaczęło mnie wkurzać min. mało miejsca w kufrze (koło powędrowało pod lewą ściankę bagażnika), zimą musiałem przejechać parę kilometrów zanim się przełączyło na gaz (silniczek 1.8 żłopał benzynki że hej), no i ten zasięg - przy spalaniu 10l/100 tylko 260 km. Jak szukałem Kappy to chciałem benzynke ale bez LPG. Udało mi się kupić zadbane JTD i jestem baaardzo zadowolony. Myślę że podstawa to zadbany egzemplarz, (Kapp nie ma w końcu tak wiele na rynku) a czy to będzie LPG czy JTD plusy i minusy wyjdą podczas eksploatacji. Jak znajdziesz coś zadbanego to się za długo nie zastanawiaj.
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”