Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: BcN » 23 mar 2014, 16:51

BcN pisze:W chwili obecnej jestem w trakcie rozmów z osobą, która mi to robiła. Wydaje mi się, że do ugody nie dojdzie. Koszty naprawy w ASO nie są małe, ale nie mogę sobie już pozwolić na oddanie samochodu w ręce kolejnego "fachowca" który tylko mówi, że umie i się zna, a to co zrobił z moim autem wykazało faktyczny stan jego wiedzy, umiejętności i kompetencji w tym zakresie. Aktualnie wolę już zapłacić więcej w ASO i opłacić dobrego prawnika niż po raz kolejny pchać się do pseudofachowców za niższe ceny.

Tak to jest kiedy człowiek próbuje nieco zaoszczędzić, a przez takich "fachowców" ponosi olbrzymie straty, które zniechęcają do tej marki...
Pisze ku przestrodze innych użytkowników forum - początkujących i "weteranów". Nie chcę, aby kogokolwiek innego spotkało to co mnie. Długo zastanawiałem się czy napisać kto jest winien tego całego zamieszania związanego z moim samochodem (zwłaszcza, że ów mechanik strasznie mnie prosił żeby tego nie upubliczniać). Jednakże biorąc pod uwagę dobro innych użytkowników forum - zdecydowałem się napisać swoją opinię na temat polecanego przez część moderatorów i forumowiczów "mechanika".

Informuję, że owym "Czarodziejem", który z V6 zrobił mi diesla jest Argenta67.

Po kontakcie z nim można się bardzo zrazić do marki Lancia, a w szczególności do cudownego auta jakim jest Thesis. Głęboko ubolewam nad tym, że zostałem przez część forumowiczów skierowany do niego. Nikt nie raczył wspomnieć kierując mnie tam, że:
- nie ma on profesjonalnego warsztatu
- nie wystawia rachunków ani faktur (przestępstwo skarbowe)
- ma części z niewiadomego źródła (nie wiadomo czy nowe, kradz..., a może ze szrotu)
- nie bierze na siebie odpowiedzialności za źle wykonaną usługę
- oszukuje wmawiając, że tak było i lepiej nie będzie
- wykazuje się totalnym brakiem wiedzy na temat silnika 3.2 V6
- wszystkie starania o ugodę spełzły na niczym, bo on się do winy nie poczuwa.
Prawda była taka, że jak założyłem wątek na forum po złym ustawieniu rozrządu, to Argenta zaniepokoił się wypisując do mnie maile z pretensjami. W końcu samochód trafił do niego po raz drugi - coś poprawił, ale nadal nie było dobrze. A jak zapytałem, co się stało i co było powodem: odpowiedział, że mi nie powie i że lepiej już nie będzie! Zszokowany jego wypowiedzią i postawą wstawiłem samochód do ASO, gdzie wszystko się wyjaśniło. Rozrząd był źle ustawiony, pomimo jego poprawek.
Nawet wymienione przez niego łożysko musiałem znowu po kilku miesiącach wymienić bo zaczęło pukać, a czujnik parkowania (prosta sprawa) przykleił podczas wymiany na jakiegoś rodzaju plastelinę - smołę czy coś w tym stylu. Oczywiście po kilku dniach czujnik się popsuł. Wymieniłem łożysko i czujnik i wszystko od tamtej pory działa, jak trzeba. ASO także pomogło z silnikiem i samochód jest w stanie używalności, ale trzeba wyłożyć w niego jeszcze grubą kasę żeby go doprowadzić do stanu pierwotnego.

Dlatego dziękuję za wsparcie i wszelkie rady od Luki82 (obecnie LukiThesis) oraz od Siwy (zakład na Jubilerskiej w Warszawie polecam z pełną odpowiedzialnością, w szczególności dla V6).

Luki82 pomógł mi bezinteresownie w wielu sprawach. Chłopak ma naprawdę dużą wiedzę na temat Thesis. Pomógł mi nie raz, nie biorąc za to żadnych pieniędzy. Zresztą nie tylko mi.

PS. Mam nadzieję, że po moim wpisie kółko wzajemnej adoracji Argenty popuka się głową w ścianę, bo dobrym mechanikiem nie jest się dlatego, że komuś się wymieniło wahacz czy koło, tylko dlatego, że posiada się wiedzę, dobre zaplecze techniczne oraz daje się gwarancje na swoją robotę. Niestety usługi Argenty pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że za przestępstwa skarbowe i za części z niewiadomego źródła grozi odpowiedzialność karna - radzę się zatem zastanowić kogo polecacie innym użytkownikom.

I żeby nie było, że ktoś mi zarzuci nierzetelność - osobom zainteresowanym mogę udostępnić pełną dokumentację związaną z moją sprawą (w szczególności korespondencję z Argentą).
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 7:26 przez BcN, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Thesis 3.2

Awatar użytkownika
tacitus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 16 lis 2007, 0:00
Imię: Mikuś
Lokalizacja: Włocławek

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: tacitus » 23 mar 2014, 20:29

Z "argenta" nie miałem sposobności się poznać (tylko raz kontakt tel) ale Łukasza(Lukithesis) miałem okazję poznać osobiście i potwierdzam to co BcN napisał........
było:Talbot solara1.6......126P 86r.....mazda323 92r
jest:lybra2.0 99r.....citroen C4 coupe 1.6 2004r.....thesis 2.0TB 2002r .......żona i dwójka synów ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6323
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: vanisch » 23 mar 2014, 21:55

A pieniądze za naprawy oddał?
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: szajbus » 24 mar 2014, 9:07

nie widzę tu innej możliwości jak tylko skierowanie wmiosku o kontrolę do US właściwego dla jego lokalizacji
jeśli nie odda kasy to założenie sprawy do sądu o zwrot kosztów naprawy jaką należało wykonać po jego partactwie

co do silnika .... w aso w BB jak oddawałem moją na wymianę rozrządu stały 166 v6 właśnie do poprawienia po mechaniku garażowym bo każdy miał problem z ustawieniem rozrządu bo partacze robią to na malowanie znaczków
to są poprostu partacze i w tym przypadku pewnie było tak samo :)

a to że ci nie powie :) to standard bo jedynymi wpisami na forum pod opisem problemu była jego odpowiedź " a ja wiem co jest ale nie powiem " :) mam nadzieję że nie zostawisz tego samopas i kara go spotka

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: Alley » 24 mar 2014, 9:09

vanisch pisze:A pieniądze za naprawy oddał?
No nie zartuj..

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: LUKIThesis » 24 mar 2014, 9:47

vanisch pisze:A pieniądze za naprawy oddał?
Zapewne jakby oddał to by nie było tego co jest i nikt by na nim psów nie wieszał i snu z powiek nie spędzał ;)

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: szajbus » 24 mar 2014, 10:22

są sposoby żeby oddał

proponuję założyć osobny wątek na temat tego "warsztatu" na forum aby wszyscy użytkownicy byli poinformowani o możliwośći spie... pojazdu przez "mechanika" bo to niepierwszy przypadek

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6323
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: vanisch » 24 mar 2014, 13:14

Jeśli nie zwrócił kasy to nie rozumiem jak mógł jeszcze prosić o to, by kolega tego nie upubliczniał. Przecież to byłby szczyt bezczelności :roll:
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: LUKIThesis » 24 mar 2014, 22:38

Kolego vanisch ... trzeba mieć tupet ;)
Cała wiedza jest na forum LKP ale taki tupet trzeba umieć sobie samemu wyrobić, ów mechanik sobie wyrobił a do tego dar przekonywania :)
Jak ja bym tak potrafił to na moich meblach zbiłbym majątek i dzisiaj nie jeździł Thesis a Rollsem ;)

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: BcN » 25 mar 2014, 17:57

Żeby nie było wątpliwości co do mojej opinii na temat warsztatu, przedstawiam wyjaśnienie odnośnie mojej opinii.

Moja opinia, którą napisałem na forum jest informacją rzetelną przedstawioną w dobrej wierze, przede wszystkim służącą obronie uzasadnionego interesu użytkowników forum. Na forum powinny być przedstawiane prawdziwe informacje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, żeby każdy użytkownik mógł się z nimi zapoznać.

Zanim się pojedzie do tego warsztatu to trzeba wiedzieć jakie problemy można napotkać w kontakcie z tym warsztatem i tym mechanikiem.
- Najlepiej żądać przed przyjazdem kosztorysu naprawy, podpisanego przez mechanika, zanim weźmie się za robotę. Ja miałem taką sytuację, że najpierw mi powiedział jedną kwotę, a po wykonaniu usługi oczywiście kwota niemalże dwukrotnie wzrosła - mimo, że nic więcej nie było wymieniane.
- Sugeruję żeby zawsze żądać wystawienia rachunku, czy faktury, aby tym samym mieć gwarancję na wykonaną usługę. Nie przekazywać pieniążków bez wydania rachunku. Każdy mechanik powinien przedstawić listę części i rachunek (paragon) lub fakturę za usługę - jeśli tego nie zrobi, to społecznie uzasadniony interes jest taki, żeby napisać o tym na forum, by inni forumowicze o tym wiedzieli, że są problemy u tego mechanika z wystawieniem potwierdzenia wykonania usługi. Bez otrzymania rachunku, czy faktury utrudnione jest dochodzenie swoich racji oraz wyegzekwowanie gwarancji na daną usługę. Niestety mi ten warsztat pomimo próśb nie wystawił ani rachunku, ani faktury (mam tylko potwierdzenie mailowe wykonania usługi). Dodatkowo nie mam pewności skąd pochodzą części zamontowane w moim samochodzie - bo niestety mechanik mi takiej informacji nie udzielił.
- Ponadto wybierając mechanika (tego, czy jakiegokolwiek innego) trzeba poprosić, żeby przedstawił ubezpieczenie OC na warsztat, wtedy w przypadku wyrządzenia szkody w samochodzie, można dochodzić swoich praw od ubezpieczyciela. Niestety z dostępnych informacji wiem, że warsztat akurat tego mechanika takiego ubezpieczenia nie posiada.
- Poleca się ten warsztat, niejednokrotnie sugerując, że warsztat Argenty jest w pełni profesjonalny - trzeba to sprostować, bo wprowadza się nowych użytkowników w błąd. Warsztat tego mechanika nie jest autoryzowanym serwisem Lancii. Facet dłubie trochę przy Lanciach, dlatego, że ma swoje samochody tej marki i czerpie sporą wiedzę dodatkowo z tego właśnie forum. Czy ma natomiast jakieś dokumenty potwierdzające swoje umiejętności?

Wiem, że jest wielu użytkowników zadowolonych z usług Argenty. Podkreślam, że moim zamiarem nie jest osądzanie czy dyskredytowanie kogokolwiek. (Aczkolwiek ja na pewno już z usług tego mechanika nigdy nie skorzystam.) Chcę tylko zwrócić uwagę na pewne aspekty, o których się nie informuje polecając usługi tego mechanika, a które warto wiedzieć zanim się do niego pojedzie.

Mnie - wtedy nowego użytkownika na forum - właśnie zadowoleni użytkownicy kierowali w ręce tego mechanika, zupełnie pomijając powyższe fakty. Gdybym znał takie informacje pewnie inaczej bym z facetem rozmawiał. Dlatego jestem trochę zszokowany, że niektórzy Forumowicze polecają go za wszelką cenę i wtrącają się w każdy wątek, gdzie jest mowa o tym mechaniku. Uważam, że jest to co najmniej niestosowne i godzi w dobre imię Forum Lancia Polska. Forum powinni sobie pomagać.

Podsumowując nie polecę nikomu tego warsztatu jako rzetelnego i w pełni profesjonalnego, właśnie poprzez opisane wyżej powody.

Każdy klient warsztatu (tego, czy jakiegokolwiek innego) powinien wiedzieć, że w Polsce obowiązuje Kodeks Karny Skarbowy, w którym ustawodawca jasno określił:
Art. 62. § 1. Kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury lub rachunku za wykonanie świadczenia, wystawia je w sposób wadliwy albo odmawia ich wydania, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.
§ 2. Kto fakturę lub rachunek, określone w § 1, wystawia w sposób nierzetelny albo takim dokumentem posługuje się, podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.
§ 3 Karze określonej w § 1 podlega także ten, kto wbrew obowiązkowi nie przechowuje wystawionej lub otrzymanej faktury lub rachunku, bądź dowodu zakupu towarów.

Jak zawsze mówi mój znajomy prawnik, cytując Benjamina Franklina - "Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki." Lepiej jak człowiek wie w co się pakuje, bo nieświadomość prawa szkodzi.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, 19:26 przez BcN, łącznie zmieniany 1 raz.
Lancia Thesis 3.2

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: szajbus » 25 mar 2014, 22:02

obraz partactwa się maluje a ci co tak go zachwalali to pewnie mieli takie trupy że nie robiło im różnicy czy silnik klepie czy rzęzi bo i tak jest na umarciu ważne że jakoś jedzie :)


tutaj podobna historia .... a i boCHater ten sam P

http://forum.lanciapolska.org/viewtopic ... 15#p674815
Ostatnio zmieniony 25 mar 2014, 22:25 przez szajbus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: LUKIThesis » 25 mar 2014, 22:12

Szajbus widzę że Ty to swój chłop jesteś , lepiej bym tego nie ujął :D

I nawet chłopaki chyba zgadaja się z założycielem tego postu http://forum.lanciapolska.org/viewtopic ... 58#p674558 :)

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: szajbus » 25 mar 2014, 22:29

wiesz jak na mnie napier.... za jakieś pierdoły to rozsądnych nie było a gówn... się im stało bo paczek za pobraniem nie dostali a tutaj jawny wał korbowy uszkodzony :) ale cisza jak w sejmie podczas głosowania nad zniesieniem immunitetu.... a zwłaszcza że też miałem styczność z tym "mechanikiem" i już przez telefon było nieciekawie
nie mówiąc o tym że zostało spier.... auto a jego naprawa pochłonęła 5cio cyfrową kwotę i ktoś się chce wyłgać od swojej roboty ..

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: LUKIThesis » 25 mar 2014, 22:43

No to ładnie :)
A widziałeś w temacie o serwisie argenty że Coupe dał jakiś mało jasny komentarz ? Czyżby też był z tych niezadowolonych ?

Kurde mi, jak przestrzegałem przed tym cudakiem to kazali się leczyć u psychiatry, a teraz wychodzi komu to ten lekarz potrzebny :lol: chyba kolejka będzie długa bo proporcja była 33-3 ;)

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis 3.2 V6 - terkoczący silnik

Post autor: szajbus » 25 mar 2014, 22:49

szkoda sobie wycierać klawiszy na pisanie o nim jak ktoś zadowolony niech jeździ wszak jak tutaj czytamy bycie stałym klientem serwisu to zaszczyt :) tylko trzeba zadać pytanie czemu jest się stałym klientem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”