Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: Alley » 22 cze 2013, 12:39

Dziwne, z tego co wiem to skrzynie w thesisach mialy to do siebie ze z drive na r szarpaly tak czy siak. Ale nigdy z neutrala na inny bieg. Jak zaczyna szarpac z n na d to jest zle. Z tego wzgledu, ze skrzynia jest typu komfortonik i przy nacisnienciu pedalu hamulca dalej jest włączona blokada sprzęgła. Automatycznie gdy puscimy hamulec to sprzęgło się załącza i zaczyna się turlać. System ten ma zapobiec wibracjom, które są przenoszone gdy auto jest pchane na hamulcu jak i również ze względu na oszczędność paliwa.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

LUKI82

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: LUKI82 » 22 cze 2013, 20:13

Grzegorzu w 2,4 jtd puknięcie występuje jedynie na wrzucaniu wstecznego, raz delikatnie a czasem silnie zależnie od rozgrzania oleju. Zimny i gorący olej- zapięcie R płynnie . Średnia temp czasem silniej, wyczuwalnie i słyszalnie. W 3 lub 3,2 pb z reguły miękko . Bieg jazdy do przodu zawsze w obu paliwożernych miękko czyli niewyczuwalnie.

Tak to jest z częściami z Mid Parts :(

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: Alley » 29 sie 2013, 10:24

Odgrzeje kotleta i sie pochwale :D

Przy okazji generalnego remontu silnika jak wszystko bylo na wierzchu skrzynia pojechala do Łomianek na czyszczenie i wymiane filtra. Olej w skrzyni okazal sie takim syfem ze dynamiczna wymiana nic by nie dala. Kupy szlamu z oleju zalegaly w zakamarkach. Po wyczyszczeniu stwierdzono ze skrzynia jest w stanie idealnym pod wzgledem technicznym wszystkich elementow jak i pod diagnostyka elementow elektrycznych. :)

A Grzegorzu jak tam Twoja skrzynia?

Łukaszu u Ciebie lata dalej poprawnie po Twojej drodze krzyzowej ze skrzynia? ;)

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: grzegorz m » 29 sie 2013, 22:48

Moja Bryczka czeka na rejestrację. Brakuje wciąż kasy. Jeździłem troche po podwórku. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że po rozgrzaniu oleju następuje dupnięcie przy wrzucaniu za N na D i za N na R.Na zimnym jest raczej ok. Czeka mnie zatem użeranie z serwisem. Ale najpierw rejestracja.
Może ma ktoś sugestie co jest nie tak. Sterownik skrzyni?
Cieszę się i zazdroszczę, że Twoja skrzynią jest ok.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: Alley » 29 sie 2013, 23:17

Ciezko okreslic co moze byc nie tak. Zazwyczaj glowny sterownik skrzyni przy takiej akcji siada ale tu Ci Luki duzo powie bo On o tych skrzyniach wie chyba wszystko albo prawie wszystko :P najlepiej podjechac na diagnostyke skrzyni do porzadnego zakladu elektromechanicznego albo do aso na examiner. Wsio Ci powiedza po samych parametrach.

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
Jan19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 262
Rejestracja: 28 kwie 2013, 21:36
Imię: Jan
Lokalizacja: Łódź

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: Jan19 » 30 sie 2013, 8:15

grzegorz m pisze:Moja Bryczka czeka na rejestrację. Brakuje wciąż kasy. Jeździłem troche po podwórku. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że po rozgrzaniu oleju następuje dupnięcie przy wrzucaniu za N na D i za N na R.Na zimnym jest raczej ok. Czeka mnie zatem użeranie z serwisem. Ale najpierw rejestracja.
Może ma ktoś sugestie co jest nie tak. Sterownik skrzyni?
Cieszę się i zazdroszczę, że Twoja skrzynią jest ok.
Nie chcę sobie z kolegi żartów robić ale gdyby kolega pojechał po drugą taką samą lucynę na części ze sprawną skrzynią to kasy by ci zostało i innych gratów byś miał do auta. Pewnie zapłaciłeś kupę pieniędzy a ta skrzynia panów fachowców przerosła. Jedź i każ usunąć te wszystkie stukania i pukania, a jak ci powiedzą że się nie da bo np. przyczyną stukania jest to, że za mocno napierdziałeś w fotel zażądaj zwrotu pieniędzy. Jak panowie nie będą chcieli kasy oddać to umów się z rzeczoznawcą PZM-otu zrób ekspertyzę i do sądu z łajzami. Nieuczciwi mechanicy cwaniacy to dziś plaga. Szanuj swoje ciężko zarobione pieniądze i nie pozwól żeby cię okradano. Powodzenia.
Nigdy nie wolno wdawać się w dyskusję z głupszym bo najpierw zniży cię do swojego poziomu a potem zniszczy doświadczeniem.

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: grzegorz m » 30 sie 2013, 10:46

Zacznę działać jak tylko będę mógł się autem poruszać po drogach. Myślałem od kupnie drugiego auta ale nie mam gdzie go nawet rozebrać. Na odzyskane części też miejsca brak.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: bronx » 30 sie 2013, 11:21

Grzegorz u kogo robiłeś tą skrzynię ?
Pisałeś że u nas( w Gliwicach) a nie znam nikogo kto jest dobry w automatach .

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: grzegorz m » 30 sie 2013, 14:25

Na ulicy Jasnej 25.Mogę się tylko puknąć w łeb, że nie posłuchałem rady forumowiczów,żeby tylko w renomowanym warsztacie robić taki remont.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: bronx » 30 sie 2013, 14:40

Z całego serca życzę powodzenia.
Tych mechaników nie polecam w u nas :
Na wojtowskiej Ducato,
DCS na daszyńskiego - po ostatniej wizycie nasze drogi się rozeszły.
auto serwis na czesława,
serwis od sudoła ( uszkodzona osłona przegubu po wymianie łożyska i inne)
Sznir na dolnej wsi ( co prawda naprawa wykonana przyzwoicie, ale kosztowna i nie trafiona diagnoza w Seicento była to w 2007r może dziś inaczej)
Niestety wymagający klient jestem.

Awatar użytkownika
grzegorz m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 376
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: grzegorz m » 30 sie 2013, 14:57

Mechanika to ja ogólnie mam. Zaufanego i dobrego. Ale skrzyniami się nie zajmuje.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: LUKIThesis » 01 wrz 2013, 21:04

Grzegorzu jak zapewne wiesz na działania sądowe masz dwa lata od dnia odebrania auta z serwisu potem można jedynie pluć sobie w brodę. Ja przegapiłem te dwa lata i kosztowało mnie to kupę kasy. Nie daj się zwodzić warsztatowi i nie licz że naprawią czy poprawią to co spartolili to jedynie dowodzi temu że nie mają pojęcia co robią. Nawet jak auto jest niezarejestrowane działaj z rzeczoznawcą i prawnikiem bo szkoda czasu.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: Alley » 03 wrz 2013, 17:45

Jan19 pisze:
grzegorz m pisze:Moja Bryczka czeka na rejestrację. Brakuje wciąż kasy. Jeździłem troche po podwórku. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że po rozgrzaniu oleju następuje dupnięcie przy wrzucaniu za N na D i za N na R.Na zimnym jest raczej ok. Czeka mnie zatem użeranie z serwisem. Ale najpierw rejestracja.
Może ma ktoś sugestie co jest nie tak. Sterownik skrzyni?
Cieszę się i zazdroszczę, że Twoja skrzynią jest ok.
Nie chcę sobie z kolegi żartów robić ale gdyby kolega pojechał po drugą taką samą lucynę na części ze sprawną skrzynią to kasy by ci zostało i innych gratów byś miał do auta. Pewnie zapłaciłeś kupę pieniędzy a ta skrzynia panów fachowców przerosła. Jedź i każ usunąć te wszystkie stukania i pukania, a jak ci powiedzą że się nie da bo np. przyczyną stukania jest to, że za mocno napierdziałeś w fotel zażądaj zwrotu pieniędzy. Jak panowie nie będą chcieli kasy oddać to umów się z rzeczoznawcą PZM-otu zrób ekspertyzę i do sądu z łajzami. Nieuczciwi mechanicy cwaniacy to dziś plaga. Szanuj swoje ciężko zarobione pieniądze i nie pozwól żeby cię okradano. Powodzenia.
Nie jest zupełnie łatwiej. Lepiej oddać skrzynie do remontu jeżeli piszemy tylko o skrzyni bo masz nową skrzynie w starej obudowie. A wiesz co kupisz kupujac drugą teresę?

Grzegorz zuch chłopak, poradzi sobie :D
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: LUKIThesis » 03 wrz 2013, 20:51

Alley ale wiesz również jak ciężko o fachowca który poradzi sobie z tą skrzynią ? Często się spotykam z ludźmi którzy w swoich autach mają tą skrzynie i z 5 może jedynie jedna jeździ ale za to przecieka i non stop trzeba kontrolować stan oleju. W reszcie przypadków to po remoncie skrzynie poszarpują, nie zrzucają biegów i wchodzą w tryb awaryjny, działają jedynie prawidłowo w warunkach niskich temperatur lub pękają w nich obudowy ale tu w aisinach w volvo i to najczęściej starszych czterobiegowych.
Ja po sobie i po tych znajomych straciłem wiarę że w Polsce jest warsztat który naprawi skrzynię tak by nie szarpała i nie ciekła i żeby przejechała choćby połowę tego co nowa w takich samych warunkach drogowych i temperaturowych.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Odp: Thesis - wariactwa automatycznej skrzyni

Post autor: LUKIThesis » 03 wrz 2013, 21:01

Alley pisze:Odgrzeje kotleta i sie pochwale :D

Przy okazji generalnego remontu silnika jak wszystko bylo na wierzchu skrzynia pojechala do Łomianek na czyszczenie i wymiane filtra. Olej w skrzyni okazal sie takim syfem ze dynamiczna wymiana nic by nie dala. Kupy szlamu z oleju zalegaly w zakamarkach. Po wyczyszczeniu stwierdzono ze skrzynia jest w stanie idealnym pod wzgledem technicznym wszystkich elementow jak i pod diagnostyka elementow elektrycznych. :)

A Grzegorzu jak tam Twoja skrzynia?

Łukaszu u Ciebie lata dalej poprawnie po Twojej drodze krzyzowej ze skrzynia? ;)

Wysyłane z mojego HTC Dream za pomocą Tapatalk 2
Allley NOWA musi smigać prawidłowo choć początkowo jak ją założyli źle zrobili samodopasowanie czyli nauczanie skrzyni zmian biegów i skrzynia poszarpywała jak stara uszkodzona czyli ta stara po kapitalnym remoncie. Gdy "sam" ją nauczyłem poszarpywania zaczęły ustępować i skrzynia w końcu daje przyjemność z jazdy. Mógłbym jeszcze raz ją nauczyć bo te poprawkowe nauczanie wykonywała moja żona bo ja nie byłem w stanie prowadzić auta :) ale jakoś mi się nie chce bo jest niemal idealnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”