Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Polecane i odradzane serwisy i sklepy, polecane części zamienne i regeneracje miejsca w których można je kupić bądź zregenerować, rabaty oraz ulgi dla klubowiczów

Które elementy zostały zakwalifikowane do naprawy/wymiany

Układ hamulcowy
7
19%
Opony
1
3%
Amortyzatory
1
3%
Zawieszenie
6
17%
Podwozie/nadwozie
1
3%
Oświetlenie
2
6%
Silnik/osprzęt/filtry
4
11%
Wycieraczki
1
3%
Akumulator/instalacja elektryczna
4
11%
Inne
6
17%
Żadne
3
8%
 
Liczba głosów: 36

DEDRA
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:32
Imię: EDI
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: DEDRA » 01 gru 2012, 21:07

?????? ???? ????? ??????! !
? ???? ? ??????????????? ???????, ?? ???? ?????, ??????? ? ????? ? ??????? ????, ? ????? ????????? ? ??????????? ????? AUTO PLUS ? ????????, ??? ??? ? ??? ?????.

? ???? ???? ????? ??? ?????? ???? ????????? ????????? ? ???? ???????????. ? ??????? ?????????? ? ???????????? ???????? ? ???? ?? ???????? / ???? ????? ?? ???? ???? ??? ??? ???? ??????? ?????/. ????? ??????? ? ??????? ?? ???? ?????? /???? ?????? ????? 3800 ??/, ? ?? ???????? ?? ???????????, ? ????????????? ??? ??? ???????????? ??????, ??? ???? ??? ???? ?????????????.

??????? ????????? ??????? ? ??????????? ????? ??????????? ??????? ? ????? ????????? ? ??????, ??????? ???????? ? ???????????? ??? ??????.
?????????? ???? ?????????? ?????? ????????????? ?????, ?????? ??? ??-????? ? ?????????? ??? ? ???????, ???????????????? ? ???????????? ?????????????!
???.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Dudi » 02 gru 2012, 1:04

Mógłby ktoś zaznajomiony przetłumaczyć??? Translatory nie do końca dają radę :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6311
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: vanisch » 02 gru 2012, 1:07

Google Translate stworzyło w miarę zrozumiały tekst:
Lancia Klub Polska Witam! !
Mieszkam w obwodzie kaliningradzkim, ale jego Dedru że kupiłem w zeszłym roku, postanowiłem przetestować myjnia Lanci AUTO PLUS w Gdańsku, bo nie mamy miejsca.

W tym roku, latem mój samochód był dokładnie sprawdzony w stacji ztom usług. Otrzymałem informację o wykryciu wady, a ich koszty przeprowadzki / ceny mogą być niższe dla mojego laickiego Dedry /. Kiedy powiedziałem, zrobiłem to naprawa / serwis cenę około 3800 zł / I nie zapłacił do diagnozowania, ale nadal podajemy dodatkowy rabat, dla mnie to była niespodzianka.

Miło pamiętać kontaktu z pracownikami usług mechanika auto i Zbigniew - Lesco, który sprawdzony i naprawiony samochód.
Polecam ten serwis samochodowy z innymi Lanciego, bo w mojej opinii, spotkałem się tam z usług dobry, profesjonalny i kompetentny!
Edie.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Dudi » 02 gru 2012, 1:24

Słabo to przetłumaczone jest ;) :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: pääkäyttäjä » 02 gru 2012, 10:34

W pierwszej chwili pomyślałem wczoraj, że to spam ale rzut oka na pierwsze zdanie i pomyśałem, że fajnie iż zaglądają tu ludzie z zagranicy (np. czeskie oblast a rosyjskie o????? to to samo...). Kolega poleca i jest zadowolony - tak to przynajmniej rozumiem :)

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Watazka » 02 gru 2012, 12:37

Mniej więcej tak to by było: Witam Klub Lancia Polska. Mieszkam w obwodzie kaliningradzkim. Swoją dedrę, którą kupiłem w zeszłym roku, zdecydowałem się zaprowadzić do serwisu Lancii Auto Plus w Gdańsku, bo u nas nie ma gdzie. W tym roku latem moje auto było dokładnie przejrzane w tym serwisie. Otrzymałem informację o występujących defektach i cenie ich usunięcia (ceny mogłyby być niższe jak dla mojej wiekowej Dedry). Pomyślałem i zdecydowałem się na naprawę (cena usługi ok. 3.800 zł). Nie musiałem płacić za diagnostykę, a dodatkowo uzyskałem zniżkę - to dla mnie niespodzianka. Sympatycznie wspominam kontakt z fachowcami tego serwisu : Zbigniewem, a także mechanikiem Leszkiem, który przeglądał i naprawiał moje auto. Polecam ten serwis innym użytkownikom lancii, bo spotkałem się tam z dobrą, profesjonalną i kompetentną obsługą.



Ja z kolei żałuję tylko, że Edi nie podał, co było robione, bo praktycznie podwoił wartość auta.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Luckyy » 03 gru 2012, 10:01

W ankiecie nie ma opcji 'inne' a u mnie poza 2 elementami zawieszenia zasugerowano wymianę:
- przewodu powietrznego od turbiny - "poci się"
- przewodu wysokiego ciśnienia od wspomagania (nie wiem dokładnie którego) - przecieka (nie wiem dlaczego nie można wymienić tylko uszczelnień
- uszczelniaczy mechanizmu różnicowego i z tyłu silnika - wycieki

Nie udało się sprawdzić ładowania więc technik zapisał, żeby wymienić akumulator ale gość z którym rozmawiałem w 'punkcie obsługi' powiedział, że jak zapala dobrze to można go zostawić :-)

Byłem u Zasady w Krakowie na ul. AK.
Nie dostałem wydruków z badania hamulców czy amortyzatorów, jedynie informacje, że jest OK mimo, że ostatnio na przeglądzie (tym do dowodu rej.) diagnosta narzekał na słaby ręczny w lewej strony.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
mawi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 327
Rejestracja: 19 sie 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: mawi » 05 gru 2012, 18:28

A ja byłem 29.11.12 w "Auto Skaczkowski" Warszawa-Mory. Przegląd trwał prawie 2 godziny.
Uważam, że podeszli do tematu w pełni profesjonalnie.
-test akumulatora-wydruk
-test zawieszenia-wydruk
-test hamulca zasadniczego-wydruk
-test hamulca postojowego-wydruk
Zaproszono mnie do kanału, abym obejrzał sobie, gdzie są wycieki (uszczelniacz wału, servo kierownicy).
Normalnie zatkało mnie, gdy pokazano mi niedokręconą śrubkę M6, która była tak schowana, że trzeba było się dobrze "wygiąć", aby to zobaczyć.
Czas oczekiwania na "wyrok" umilił mi sam dyrektor oddziału Mory- Pan Mirosław Sałasiński.
Ponieważ zaraz na wejściu zacząłem marudzić, że Lancia i Chrysler to : cenzura : , Pan Mirosław zaprosił mnie do obejrzenia nowej Themy. Prezentacja trwała ponad godzinę.A było co oglądać i o czym rozmawiać.Potężna, muskularna sylwetka Themy to dla mnie nieporozumienie, ale środek całkiem, całkiem. Całość tylko 202 000 PLN. No dobra, jutro Luśka ląduje u Rafała na wymianę rozrządu i likwidację tych cholernych wycieków.
Pozdrawiam
Lancia Kappa 3.0 V6 LX 97' (bordofiolet)
II Vice Miss X Jubileuszowego Zlotu w Sypniewie 2013
Niestety już była, auuu : beczy :
Teraz szukam Thesis 3.0 v6

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Dudi » 05 gru 2012, 19:08

Koledzy, poprosiłbym o oddanie jeszcze raz głosów w ankiecie, ponieważ na prośbę Luckyy'iego dodałem opcję "Inne" i niestety wcięło dotychczasowe wyniki :|
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Dudi » 14 gru 2012, 14:41

Czy ktoś jeszcze był na przeglądzie, może podzielić się wrażeniami w tym temacie???
Nasze opinie są bardzo ważne dla FAP, ale dla dealerów także, więc gdyby ktoś mógł jeszcze się podzielić opinią byłoby miło.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: kecajgo » 16 gru 2012, 13:40

Wczoraj odwiedziłem serwis lancii we Wrocławiu, oczywiście po wcześniejszym umówieniu. Zaczęło się obiecująco. Pan przyjął auto obejrzał, usterki powłoki lakierniczej, błędy na wyświetlaczu(brak) i zabrał Tereskę. Przegląd miał potrwać około godziny. Poszedłem zwiedzać salon i minęło 1,5 godz. Na moje zapytanie pan który mnie przyjmował z wyraźną irytacją w głosie ...mamy awarię internetu i nie wiemy jak to długo potrwa. I minęło kolejne 1,5 godz. Liczba samochodów do oglądania w salonie skończyła się. Cierpliwość moja też. Zwłaszcza, że z daleka tereska była opuszczona i nikt nią się nie zajmował. Czas leciał. Po kolejnych 30 min oddano mi kluczyki, wykaz czynności wykonanych i wydruk z kontroli amortyzatorów, hamulców oraz stary filtr kabinowy. Wymieniony podczas sprawdzenia. OK.
Podczas uruchamiania pojazdu wyskoczył błąd czujnika zmierzchu. Na moje zapytanie : "co to" Pan powiedział, że błąd samopozoimowania reflektorów. Ale przecież tego nie było. Pan na to że nic nie zrobią bo nadal mają nie działający system i egzaminera nie podłączą. A poza tym ten błąd pewnie był jak pan przyjechał. A może będzie pan miał do nas pretensje, że zrobiliśmy przegląd za darmo... I tu już mnie i tak zmęczonego tym czekaniem całkowicie rozwalił. Po 4-ch godzinach brudnym samochodem z błędem na wyświetlaczu i 100 km z brzegu wyjechałem. Jest mi najzwyczajniej przykro, że tak świetny pomysł z akcją przeglądu zakończył się w moim przypadku tak nieprofesjonalnym traktowaniem. Nie polecam i więcej nie pojadę do tego serwisu.
Dla porównania mam serwis Ganinex w Katowicach, w którym miałem przyjemność być 3 m-ce wcześniej. Pełna profeska w podejściu do klienta. Po wykonanych czynnościach przyszedł do mnie mechanik i wszystko mi wytłumaczył - co robił, co jeszcze trzeba zrobić, jakie są przypuszczalne koszty ew. napraw itd. Czułem się mówiąc krótko dopieszczony informacjami na temat mojego auta, oddano mi kluczyki i czyściutkim, świeżo umytym autkiem wyjechałem z serwisu. Szkoda, że tam nie pojechałem chociaż 100 km dalej.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Bichoń » 18 sty 2013, 16:21

Odwiedziłem dzisiaj serwis przy Armii Krajowej w Krakowie (Lancia/Jeep Zasady). Dzisiaj byłem z kappą, z deltą powtórzę operację w następnym tygodniu. Opinia o całości jak najbardziej pozytywna.
Obsługa miła. Badanie samochodu na warsztacie trwało ok. godzinę, w tym czasie pooglądałem lancie i jeepy w salonie i nie zdążyłem nawet zrobić sobie kawy, jak było skończone. Na moją prośbę wpuścili mnie do warsztatu, gdzie mechanik przy rozebranym jeszcze samochodzie pokazał mi co i jak. Można było z nim spokojnie porozmawiać, wytłumaczył, pokazał dokładnie co i gdzie znalazł, co jest ważne, a z czym jeszcze można jeździć, tylko zwrócić na to uwagę przy następnej okazji.
Najbardziej zdziwił mnie stan hamulców z przodu. Praktycznie nie miałem już okładzin klocków. Zdziwiło mnie to dlatego, że na przeglądzie diagnosta nic o tym nie wspomniał, a auto od przeglądu nie przejechało więcej niż jakieś 3000km. Drugą poważną rzeczą była wystająca (odkręcona) dolna śruba alternatora, która grozi wypadnięciem, a wtedy by była mała demolka w paskach.
Z drobnych rzeczy - silnik się poci olejem w 2 miejscach, górna łapa silnika się kończy.

Z minusów - nie mają sprzętu do zdiagnozowania mojego silnika (2.0 16v T). Ten serwis lancie prowadzi od niedawna i nie mają sprzętu do starszych samochodów.
Zaproponowali mi zrobienie wyceny napraw zauważonych rzeczy, mają dosłać mailem w przyszłym tygodniu (nie spieszy mi się), zobaczymy jakie ceny zaproponują.

Dziękuję organizatorom za akcję - jak widać, warto! Z tego co widziałem, to koszt takiego przeglądu dla ludzi "z ulicy" to 100zł - więc firma niskim kosztem zrobiła sobie dobry PR :-)

PS
dostałem wycenę:
PRAWA PRZEDNIA PODUSZKA SILNIKA - niedostępna
KLOCKI I TARCZE HAMULCOWE PRZEDNIE ? 1820zł
OBUDOWA ROZRZĄDU - niedostępna
BRAK JEDNEJ ŚRUBY MOCUJĄCEJ ALTERNATOR -11zł
DO WERYFIKACJI WYCIEKI OLEJU Z SILNIKA
ŚRUBY KÓŁ PRZEDNICH ? 25zł/szt

A w czwartek jadę z deltą.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 12:15 przez Bichoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Luckyy » 19 sty 2013, 14:06

Dostałem wycene z ASO na Armii Krajowej w Krakowie:
Witam,
W nawiązaniu do kontroli stanu technicznego wykonanego w Pańskim samochodzie, przesyłam informacje dotyczące kosztów naprawy:

Przewód układu wspomagania ? 750zł
Uszczelniacz tył silnika ? 1330zł
Wahacz prawy przedni ? 960zł
Lewy drążek kierowniczy (cała przekładnia) ? 3100zł
Przedni drążek stabilizatora ? 1830zł

Niestety dolnej osłony silnika nie możemy Panu zaoferować ? brak dostępności. Powyższe ceny są cenami brutto i zawierają koszt części oraz usługi ich wymiany. W razie dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt.

Z poważaniem

Paweł Bartnicki
Doradca serwisowy
Natomiast na moje pytanie dlaczego przy wybitej dużej tulei chcą wymienić cały wahacz i podobnie z końcówką drążka kierowniczego całą przekładnię, odpowiedzi już nie dostałem. :(
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5043
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: Bichoń » 22 sty 2013, 20:59

Pierwszy duży minus dla ASO: nie poinformowali mnie o popękanych gumowych osłonach przegubów przy kołach.
Zadzwonił do mnie przed chwilą mechanik, że osłony są tak popękane, że nie ma sensu składać na nowych częściach(zmieniam piasty, łożyska, hamulce itp), bo za chwilę i tak trzeba by było je rozbierać żeby założyć nadające się do użycia osłony. Oznacza to dla mnie co najmniej jeden dzień dłużej bez samochodu.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 7:10 przez Bichoń, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: Przegląd promocyjny FAP - opinie [ankieta]

Post autor: andy1158 » 23 sty 2013, 23:42

Dzisiaj odwiedziłem serwis Autotraper w Łodzi. Przegląd trwał trochę długo bo 2 godziny ale jakoś to przeżyłem(chyba w "międzyczasie" robili inne rzeczy). Wynik dla mnie bardzo pozytywny. Do wymiany filtr przciwpyłkowy(chociaż w pażdzierniku samochód miał przegląd w ASO w Wejherowie i filtry były wymieniane) koszt 90 zł a reszta ok. Nie byłem na warsztacie, nie dostałem żadnych wydruków, w samochodzie znalazłem test akumulatora i prądu ładowania. Generalnie chciałem sprawdzić auto bo mimo rocznika 2007 ma tylko 34000 przebiegu. Okazało się, że samochód jest w bardzo dobrym stanie i właściwie pozostała wymiana rozrządu z uwagi na wiek samochodu. Zaproponowali mi org. rozrząd z pompą za 500 + wymiana 660, dla mnie cena części do przyjęcia ale robocizna to kosmos. Sprawdzili i potwierdzili przebieg. W sumie jestem zadowolony. Trochę długo to trwało ale sympatyczni ludzie a Pani w recepcji (nazwisko chyba Szelewa) przemiła i troskliwa jak mamuśka(może kawka, może barszczyk).Aha stwierdzili przpaloną żarówkę mijania(?) i mało płynu chłodzącego koszt "naprawy ok 45 zł. Jestem bardzo zadowolony i myślę, że takie akcje powinny być kontynuowane. Jeszcze raz dzięki i polecam niezdecydowanym bo warto! : yesyes :
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Serwisy, sklepy, zamienniki i regeneracje :::”