Lancia - sponsorem (moda, sport, polityka)

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Nat » 15 gru 2008, 23:19

"pew" pisze:
"Kabar" pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale to coś więcej niż reklama Lancii. Niesie przesłanie i apel...
nigdy się na to nie daj nabrać ...
Dokładnie tak.

Ni w pięć ni w dziewięć w reklamie pojawia się też pani Ingrid Betancourt. Przez własną głupotę przesiedziała parę lat w niewoli w Kolumbii (FARC).

Jest to ukłon w stronę Francuzów, którym bardzo zalezało, by dostała pokojową nagrodę Nobla. Sam Sarko interweniował, już witała się z gąską, a tu nagle...klapa. (I dobrze, bo Martti Ahtisaari duzo bardziej się zasłuzył).

Pokazanie Betancourt tym towarzystwie ma na celu zwiększenie sprzedaży Delty we Francji.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Grzes2

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Grzes2 » 16 gru 2008, 0:55

1410 - nie bardzo wiem o co Ci chodzi. W dzień doświetlanie nie działa, bo jeździsz na światłach dziennych, a funkcjonalność jest połączona ze światłami mijania. W nocy zapala się tylko gdy skręcasz i wierz mi, że zobaczyłbyś różnicę.

A reklama... chyba zawsze ma służyć poprawie sprzedaży, wizerunku, itp...? A, że przy okazji przyjemnie się ogląda? Czy to źle?

Pozdrawiam

ciniminis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: ciniminis » 16 gru 2008, 1:09

Witam,

Takie moje poczucie... być może... przesadnie poważne ...

ale wykorzystanie Nobla (w sensie fundatora, jego intencji i statusu samej nagrody ) w reklamie komercyjnej to nadwyrężenie ... (tylko nie wiem, co bardziej) czy etyczne, czy estetyczne ?



Ech ... :?

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: strang » 16 gru 2008, 7:19

:groupjump: :groupjump: :groupjump: Madzia nam się znowu znalazła!!!!!
Strang Delta 1,9td
Obrazek


Kabar
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 428
Rejestracja: 31 gru 2004, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Kabar » 16 gru 2008, 8:48

"pew" pisze:
"Kabar" pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale to coś więcej niż reklama Lancii. Niesie przesłanie i apel...
nigdy się na to nie daj nabrać ...
Ale ja chcę się na to nabierać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Nat » 16 gru 2008, 9:54

"Kabar" pisze:
"pew" pisze:
"Kabar" pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale to coś więcej niż reklama Lancii. Niesie przesłanie i apel...
nigdy się na to nie daj nabrać ...
Ale ja chcę się na to nabierać :)
No i dobrze.

Volenti non fit iniuria
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Baras
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Głupota ludzka nie zna granic...

Post autor: Baras » 24 gru 2008, 11:18

"Hobbysta" pisze:Witam!
Ostatnio kupiłem, przeczytałem i pożyczyłem znajomym:
?SB a Lech Wałęsa? ? autorzy: Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk. 750 stron z bardzo obszernymi przypisami.
?Sprawa Lecha Wałęsy? ? autor: Sławomir Cenckiewicz. 380 stron. Temat ten sam, bez rozbudowanych przypisów i uzupełniona reakcjami po wydaniu poprzedniej książki.
Jaki to ?autorytet?, to autorzy powyższych publikacji nie pozostawiają cienia wątpliwości.
Równocześnie, przy okazji dowiadujemy się o wielu innych ?autorytetach? działających w naszym życiu politycznym i społecznym.
Póki co, nie słychać jakoś o wszczęciu (szumnie zapowiadanych) procesów w stosunku do autorów/historyków wyżej wymienionych książek.
Procesów nie ma, ale jest reakcja ? obcięcie budżetu dla IPN i odejście z IPN dr Sławomira Cenckiewicza.
Gorąco polecam przeczytanie na spokojnie obszerniejszej książki czyli ?SB a Lech Wałęsa?, zastanowienia się nad swoimi poglądami, a może później dopiero pisania czegokolwiek na ten temat.
Pozdrawiam!
Co do budżetu IPN. Fajne i medialne hasło - obcięto budżet IPN-owi, a prawda jest taka, że IPN wystąpił o bardzo wysokie kwoty na rok 2009. Rząd się na to nie zgodził i przyznał kwotę na poziomie roku 2008. Więc nie pisz bredni. Po drugie książka Cenckiewicza zaczyna się sypać jak domek z kart. SB-ek, który miał rzekomo prowadzić Wałęsę się szczęśliwie odnalazł i już złożył zeznania obalające tezy Cenckiewicza. Zanim zaczniesz wygłaszać płomienne peany na cześć Cenckiewicza i jego książki, to poczytaj sobie też teksty innych autorów, posłuchaj wywiadów, skup się na ludziach mądrzejszych od siebie. Ja jestem dumny z Wałęsy, choć nie zawsze się z nim we wszystkim zgadzam.
A wracając do tematu, to pewnie mało kto wie, że wszyscy uczestnicy tego spotu nie wzięli żadnych honorariów, a chodziło o zwrócenie uwagi opinii światowej na problem opozycjonistki z Birmy, która więziona jest we własnym kraju przez juntę wojskową. Jeżeli problemem jest, to, że uczestnicy uroczystości przywiezieni zostali nowymi modelami, to ja się pytam, który koncern tak dobitnie angażuje się w sprawy pokoju i łamania praw człowiek?
PS. Jestem tu pierwszy raz, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby odpowiedzieć na te brednie...

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Egon » 24 gru 2008, 11:32

LANCIA STYL I ELEGANCJA /reklama super
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głupota ludzka nie zna granic...

Post autor: pew » 25 gru 2008, 12:28

"Baras" pisze: Jestem tu pierwszy raz, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby odpowiedzieć na te brednie...
bardzo mocne słowa jak na kogoś kto wierzy SB-kowi ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Baras
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Baras » 29 gru 2008, 23:35

Słowa musiały być mocne, może trochę przesadziłem, może nie. Oczywiście nie ma co wierzyć bezgranicznie facetowi, który siedział głęboko w służbach PRLu (to oczywiste), a teraz próbuje swoje działania przedstawić w nieco bielszym świetle. Fakt jest taki, że tą sprawą zajęli się już prokuratorzy śledczy z IPNu i to jest pozytywna wiadomość. Pewnie uda im się dojść szybko do prawdy. Jednak nie ten człowiek miał być sednem mojego poprzedniego postu, ani sam Wałęsa, tylko bezgraniczna wiara w nieomylność autora książki. Ot i cała historia. Sama książka wcale Wałęsie nie zaszkodziła - wystarczy spojrzeć na listę gości, którzy przybyli na obchody 25 rocznicy przyznania mu Nagrody Nobla, choć niesmak pozostał. Wałęsa jest najbardziej rozpoznawalną polską twarzą w świecie i dobrze, że zaangażował się w ten spot reklamowy, tym bardziej, że cel był szczytny...

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: pew » 30 gru 2008, 0:12

"Baras" pisze:Jednak nie ten człowiek miał być sednem mojego poprzedniego postu, ani sam Wałęsa, tylko bezgraniczna wiara w nieomylność autora książki. Ot i cała historia. Sama książka wcale Wałęsie nie zaszkodziła - wystarczy spojrzeć na listę gości, którzy przybyli na obchody 25 rocznicy przyznania mu Nagrody Nobla, choć niesmak pozostał. Wałęsa jest najbardziej rozpoznawalną polską twarzą w świecie i dobrze, że zaangażował się w ten spot reklamowy, tym bardziej, że cel był szczytny...
ale ja właśnie o tym - skąd w Tobie ta bezgraniczna wiara w Wałęsę - z tego powodu że zjechało się mnóstwo gości na rocznicę (mimo że niektórzy nieproszeni - ale parcie na szkło zawsze się opłaca), a może z tego że jest najbardziej rozpoznawalny? czy może z tego że komitet noblowski przyznał nagrodę jemu a nie całej Solidarności, o czym Wałęsie zdarza się coraz częściej zapominać? sama książka i owszem Wałęsie zaszkodziła - inaczej nie podjąłby tak zaciekłej polemiki ...
książka raczej powstała na polityczne zamówienie i pisana wyraźnie na siłę, co nie znaczy że jej główny bohater jest wcieleniem cnót wszelakich i ojcem narodu naszego :wink:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Nat » 30 gru 2008, 9:37

Cały problem z lustracją własnie zasadza się na tym, że kluczowymi arbitrami decydującymi o zgnojeniu lub wybieleniu bohaterów walki o niepodległą Polskę są tacy szmaciarze jak dawni ubecy. To oni są kluczowymi świadkami. Nikt nie jest w stanie zagwarantowac, że zamiast prawdą nie kierują się np. uprzedzeniami lub własnymi interesami. A Sąd, Historia i opinia publiczna siłą rzeczy musi bez mozliwości skutecznej weryfikacji łykać to, co te indywidua zeznają. A politycy (mniejsza o opcję) wykorzystywac to do swoich brudnych gierek.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Baras
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: Baras » 30 gru 2008, 23:27

"pew" pisze:...skąd w Tobie ta bezgraniczna wiara w Wałęsę...
Bezgraniczna wiara? Na pewno nie. Już pisałem, że jestem dumny z Wałęsy, choć nie zawsze jest nam po drodze.
Mam do niego wielki szacunek za Solidarność, za przemiany, za Okrągły Stół i choćby za ten gest poparcia dla tej birmańskiej opozycjonistki z tego spotu reklamowego, bo mam wrażenie, że Wałęsa biorąc udział w tym przedsięwzięciu, robi to samo, co czynił Zachód, w stosunku do Solidarności lat osiemdziesiątych.

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

b. Prezydent Lech Wałęsa reklamuje Lancię Deltę

Post autor: strang » 15 lut 2009, 19:37

Strang Delta 1,9td
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”