Thesis - szarpie automatyczna skrzynia biegów

argenta67

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: argenta67 » 23 kwie 2010, 21:09

Gelo5 pisze:Bardzo dziękuję. Jutro próba wymiany - przez ten "bagnecik" to pewnie będą mi wlewali ze 2 tygodnie :).
Gdzieś wcześniej wyczytałem, że wchodzą 4 Litry (sporo do wlewania).
Dextron IV to rzadki olej i leci szybo, wężyk, lejek i hola poszło i gotowe. 4 litry to nie wejdzie bo i tak nie spuścisz wszystkiego.

Awatar użytkownika
Gelo5
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Suwałki

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Gelo5 » 23 kwie 2010, 21:18

argenta67 pisze:.... 4 litry to nie wejdzie bo i tak nie spuścisz wszystkiego.
Ja nie spuszczę, ja nie spuszczę - nie znasz mnie - dziurę wiertarką zrobię, a spuszczę :) :lol:
Bardzo Ci dziękuję argenta67 za pomoc.

argenta67

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: argenta67 » 23 kwie 2010, 22:29

Gelo5 pisze:
argenta67 pisze:.... 4 litry to nie wejdzie bo i tak nie spuścisz wszystkiego.
Ja nie spuszczę, ja nie spuszczę - nie znasz mnie - dziurę wiertarką zrobię, a spuszczę :) :lol:
Bardzo Ci dziękuję argenta67 za pomoc.
Jak wiertło przejdzie przez konwerter i wyjdzie górą to wyleci więcej niż czwórka :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Gelo5
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Suwałki

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Gelo5 » 29 kwie 2010, 19:34

No i następny problem - serwis mi mówi : DEXTRON III (tak jest w instrukcji) a ja mówię: DEXTRON IV.
Kto ma rację?

argenta67

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: argenta67 » 29 kwie 2010, 19:48

Gelo5 pisze:No i następny problem - serwis mi mówi : DEXTRON III (tak jest w instrukcji) a ja mówię: DEXTRON IV.
Kto ma rację?
To nie tylko ty tak mówisz, tak jest napisane na bagnecie.

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Skalniak71 » 29 kwie 2010, 20:25

LUKI82 pisze:Czy to normalne?
gdy zatrzymuję się na światłach i wciskam hamulec to po chwili następuje szarpnięcie tak jakby skrzynia się odłączała ,a gdy zdejmuję nogę z hamulca przeniesienie napędu następuje z opóźnieniem i też występuje takowe szarpnięci.
Mój tato w Alfie 166 miał problem z automatem, przechodził on w stan "awaryjny". Startował jakby z 3 biegu, zero mocy, zero redukcji nic, 3 bieg i koniec. Na liczniku wyskakiwala kontrolka "wysokiej temp. oleju w skrzyni" i gasł wyświetlacz pokazujący bieżący bieg. Naprawa 200zl, przyczyna- poprzepalane kable i styki gdzieś przy skrzyni. W każdym bądź razie zbyt wiele szczegółów się nie dowiedziałem, ważne, że zaczęła działać jak należy.
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gelo5
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Suwałki

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Gelo5 » 06 maja 2010, 17:28

No argenta67 masz u mnie duże piwo.
Naprowadziłeś mnie (i serwis tyż) na umiejscowienie bagnetu, na Dextrona IV.
Dzisiaj wymieniłem oliwę w skrzyni (3,5L) - serwisant "szukał" wlewu przez ponad godzinę.
Poszedłem na kawę, a on dalej szukał (patrzył od góry przez otwartą maskę) - dupek jeden -zamiast zajrzeć od dołu.Ach szkoda słów....
Najważniejsze, że mam wymieniony olej (zamiast czerwony był czarny).

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Zygi » 14 mar 2012, 21:27

Witajcie,

mam do Was trzy pytanka. Zmieniłem kappę na thesisa i muszę wymienić olej w skrzyni automatycznej.

Po pierwsze: na jakiej pozycji wybieraka sprawdza się poziom oleju: P czy N?

Druga sprawa: z rozpędu kupiłem TUTELE GI/V zamiast GI/IV. Myślicie, że "za dobry" olej może zaszkodzić skrzyni, czy powinno być ok? Na opakowaniu niby jest napisane, że jest to olej idealny do 5-biegowych przekładni. A w thesisie właśnie taka jest.

Po trzecie: czy jest jakaś możliwość, żeby spuścić cały olej. Nie wiem co było zalane poprzednio, a statycznie da się zlać tylko koło 4l. Cała skrzynia ma chyba z 7l.

Pozdrawiam,
Zygi

argenta67

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: argenta67 » 14 mar 2012, 21:36

Zygi pisze:Witajcie,

mam do Was trzy pytanka. Zmieniłem kappę na thesisa i muszę wymienić olej w skrzyni automatycznej.

Po pierwsze: na jakiej pozycji wybieraka sprawdza się poziom oleju: P czy N?

Druga sprawa: z rozpędu kupiłem TUTELE GI/V zamiast GI/IV. Myślicie, że "za dobry" olej może zaszkodzić skrzyni, czy powinno być ok? Na opakowaniu niby jest napisane, że jest to olej idealny do 5-biegowych przekładni. A w thesisie właśnie taka jest.

Po trzecie: czy jest jakaś możliwość, żeby spuścić cały olej. Nie wiem co było zalane poprzednio, a statycznie da się zlać tylko koło 4l. Cała skrzynia ma chyba z 7l.

Pozdrawiam,
Zygi
Do sprawdzania oleju czy "P" czy "N" to żadna różnica, V czy IV też bez różnicy jak by było III to zimą troszkę problemów, nie ma możliwości wylać/spuścić całego oleju bez odpowiednich przyrządów.

LUKI82

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: LUKI82 » 14 mar 2012, 21:40

1-pozycja P pracującym silniku
2- GI/V ok ja na takim jeżdżę
3- spuszczasz ile się da na zimnym oleju potem zalewasz tyle ile spuściłeś, jeździsz spuszczasz ile się da i dolewasz.
Ja wymiany proponuję robić zawsze na zimnym oleju by mieć pewność że ile spłynęło tyle wlałem bo ciepłego oleju zawsze spłynie więcej niż zimnego a jak dolewasz to dolewasz zimny a nie o temp ok 80-120 st .
Olej pod wpływem temp zmienia swoje parametry i objętość.
Dokładną wymianę oleju należy robić przy podłączonym Examinerze by przy 35 st i 75 st sprawdzić czy jest prawidłowy stan oleju.
Teoretycznie prawidłowy stan na zimnym silniku ( pracującym ) jest gdy na bagnecie olej znajduje się na minimum 35 st.

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Zygi » 14 mar 2012, 21:58

Dzięki panowie za pomoc :D

ryho52
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 27 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: jarosław

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: ryho52 » 15 mar 2012, 9:04

znam kogos ktotylko robi automaty moj tez robi na maj przewiduje wymiana oleju dostał tej zimy w dupe mrozy troche stracil własciwosci i bedzie spoko na 40tys.

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Jedrek » 04 kwie 2012, 14:46

Powiedzcie mi proszę -czemu nikt nie wspomina o filtrze oleju?
Czyżby go w tej skrzyni nie było?
Swoją Thesis sprowadziłem dopiero niedawno i chcę wymienić na dniach olej w silniku i skrzyni.
Silnik to spoko, ale do skrzyni muszę się przyłożyć bo będę to robił pierwszy raz
Mam ASO Lancia, Fiat, Alfa w Kielcach. Ale nie pojadę do ASO bo tam wiedzę o technice mają w powijakach i muszę to zrobić sam.
Miałem Chryslera Pacificę. W niej filtr oleju był wewnątrz skrzyni biegów- pod miską olejową. Do wymiany demontuje się miskę olejową. (nie ma w niej wcale korka do spuszczania oleju)
Jak więc jest z filtrem w Thesis?
Może mnie ktoś oświecić?

argenta67

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: argenta67 » 04 kwie 2012, 15:19

Jedrek pisze:Powiedzcie mi proszę -czemu nikt nie wspomina o filtrze oleju?
Czyżby go w tej skrzyni nie było?
Swoją Thesis sprowadziłem dopiero niedawno i chcę wymienić na dniach olej w silniku i skrzyni.
Silnik to spoko, ale do skrzyni muszę się przyłożyć bo będę to robił pierwszy raz
Mam ASO Lancia, Fiat, Alfa w Kielcach. Ale nie pojadę do ASO bo tam wiedzę o technice mają w powijakach i muszę to zrobić sam.
Miałem Chryslera Pacificę. W niej filtr oleju był wewnątrz skrzyni biegów- pod miską olejową. Do wymiany demontuje się miskę olejową. (nie ma w niej wcale korka do spuszczania oleju)
Jak więc jest z filtrem w Thesis?
Może mnie ktoś oświecić?
Najlepiej idź do sklepu i spróbuj kupić takowy filtr.

LUKI82

Re: Thesis- szarpie automatyczna skrzynia biegów

Post autor: LUKI82 » 04 kwie 2012, 17:26

Skrzynia posiada filtr lecz by go wymienić należy zdemontować i rozebrać część skrzyni.
To jest przyczyna o nie wspominaniu o filtrze. :D
Do spuszczania oleju jest korek w obudowie skrzyni, zaś wlewamy olej przez bagnet do pomiaru poziomu oleju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”