Kappa - i co dalej?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co zamiast Kappy?

Post autor: goldixll » 04 gru 2013, 7:07

Duch-Dziadka pisze:
goldixll pisze:Różnica jest i to duża zresztą życia nie oszukasz a w życiu zawsze lepiej się pcha niż ciągnie :lol: :lol: :lol:
No właśnie chyba nie bardzo...
Co do E39...ja miałem okazję jeździć...małe, małe, z małym bagażnikiem, w Kappie coupe jest wiecej miejsca...za to ma dużą kierownicę...
różnica w wielkości bagażnika to 65 litrów przy czym w e39 masz możliwość złożenia tylniej kanapy czego chociażby w przywołanej tu kappie nie znajdziesz.
Duch-Dziadka pisze:Rodzinne auto, ale pod warunkiem, że średnia wzrostu to 1.5 metra... :)
Przyznaje racje kappa jest wyższa katalogowo o 25 cm i faktycznie nad głową w kappie miałem więcej miejsca. Ale zarówno ja (182 cm), żona (180 cm) i syn (80cm) ;) nigdy nie narzekaliśmy na brak miejsca w E39. Dodatkowo fotel w e39 ma regulowaną wysokość i kąt siedziska także, także albo siedziałeś na maksymalnie podwyżoszym siedzisku albo masz 2.20 wzrosu
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Artur G. » 04 gru 2013, 7:14

Jeśli samochodem miałaby jeździć kobieta to mimo wszystko proponuję Jaguara x-type 2,1. Dlaczego? - pewny silnik i osprzęt, napęd przedni, wyraźnie ciszej we wnętrzu podczas jazdy z uwagi na brak AWD w porównaniu do 2,5 czy 3,0, bardzo ładny wewnątrz i na zewnątrz, serwis wcale nie jest przesadnie drogi. I wiem co piszę ;) aha i dodatkowo jakiś tam prestiż, mniejszy czy większy ale coś w tym jest.
Wada? zużycie paliwa, "ponoć" niewiele mniejsze od 3.0 (katalogowo).
Wziąłbym pod uwagę też Saaba 9-3 1,8 lub 2,0.

Ja powoli odchodzę od Jaguara, ale to wszystko przez Deltę III ;) z Jaguarem miał być około roczny epizod ale z uwagi na wspólne porozumienie i brak fochów z jego strony został już 3 lata.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Duch-Dziadka » 04 gru 2013, 11:15

SIWY155 pisze:W takim razie na forum alfy wypisują bzdury...Z całym szacunkiem dla forumowiczów ale forum to ostatnie miejsce z którego czerpię wiedzę na temat Alfy.Życie nauczyło mnie przez parę lat obecności 159 na rynku, że JTS to motor,który można polecić jedynie wrogowi:-)Temat z łłańcuchem to niestety nie przypadek i bynajmniej nie odosobniony.Sorry ale co 40-50 tys.km to mogę wymieniać ale pasek a nie łańcuch
Tzn. to co Ty piszesz to obiegowa opinia na forum Alf Romeo...
Natomiast zagłębiając się w temat i czytając doglebnie konkretne tematy wychodzi, że nie taki diabeł straszny... :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: wujekp » 04 gru 2013, 17:25

SIWY155 pisze:Myślę, że temat jest społecznie użyteczny bo pewnie nie tylko ja mam takie dylematy.
Taki temat już jest od dawna.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

SIWY155
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1048
Rejestracja: 28 kwie 2010, 7:22
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: SIWY155 » 04 gru 2013, 21:09

Artur G. pisze:Jeśli samochodem miałaby jeździć kobieta to mimo wszystko proponuję Jaguara x-type 2,1. Dlaczego? - pewny silnik i osprzęt, napęd przedni, wyraźnie ciszej we wnętrzu podczas jazdy z uwagi na brak AWD w porównaniu do 2,5 czy 3,0, bardzo ładny wewnątrz i na zewnątrz, serwis wcale nie jest przesadnie drogi. I wiem co piszę ;) aha i dodatkowo jakiś tam prestiż, mniejszy czy większy ale coś w tym jest.
Wada? zużycie paliwa, "ponoć" niewiele mniejsze od 3.0 (katalogowo).
Wziąłbym pod uwagę też Saaba 9-3 1,8 lub 2,0.

Ja powoli odchodzę od Jaguara, ale to wszystko przez Deltę III ;) z Jaguarem miał być około roczny epizod ale z uwagi na wspólne porozumienie i brak fochów z jego strony został już 3 lata.
Artur, mechanicznie ok jak rozumiem ale co z korozją? W tym temacie chyba za wesoło nie jest?

Dodam jeszcze, żeby wzmocnić dylemat, że moja Kappa mimo rocznika 95 wciąż wygląda i jeździ jak nowa niemalże a ma zaledwie 240 tys.km oryginalnego przebiegu i nie męczy mnie usterkami, więc ta zamiana to byłaby czysta fanaberia:-)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 21:45 przez FXX, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj opcji EDYTUJ!
Były:Prisma 1600;Ypsilon m-jet 70KM; Kappa 2.0 20v Power Drive,Ypsilon FL m-jet 75 KM bi-colore,Lybra 1,8 sedan;Delta III Bi-colore 1,6 M-jet,Ypsilon FL m-jet 90 KM bi-colore DFN;[/b] Thesis 3,0 V6 24v z polskiego salonu, rodzinny democar na święta kościelne, państwowe i rodzinne, na zlot i do teściów - pod warunkiem, że nie padał deszcz ( przebieg 98698km);
Alfa :75 2.0 T.S. ; 145 1.6 T.S.; 155 Super 2.0 T.S.16v, Sport 1.8 T.S.16v LPG; 156 1.6 T.S. LPG, 2.0 T.S., 2.5 V6 24v;156 SW 1.8 T.S., 2.0 JTS; 166 3,0 Super ; 159 1,9 JTDm 16v
Fiat: Stilo Abarth, Punto II 1,2 8v, Panda 1,1 ; 1,2; 1,3 m-jet, Grande Punto 1,4 8v ;Punto Evo 1,3 m-jet 90 KM, Linea 1,4 T-jet,Sedici 1,6 16v 4x4 Emotion
Jest: Giulietta Sportiva 2,0 jtdm,Fiat Panda III 1,2

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Co zamiast Kappy?

Post autor: Nat » 04 gru 2013, 21:51

goldixll pisze:Różnica jest i to duża zresztą życia nie oszukasz a w życiu zawsze lepiej się pcha niż ciągnie :lol: :lol: :lol:

Jeżeli masz taczkę z cementem, lepiej by była pchana.
Jeżeli masz karetę, lepiej by była ciągnięta.
Tyle w temacie tylnego napędu. ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Co zamiast Kappy?

Post autor: Duch-Dziadka » 04 gru 2013, 22:07

goldixll pisze:
Przyznaje racje kappa jest wyższa katalogowo o 25 cm i faktycznie nad głową w kappie miałem więcej miejsca. Ale zarówno ja (182 cm), żona (180 cm) i syn (80cm) ;) nigdy nie narzekaliśmy na brak miejsca w E39. Dodatkowo fotel w e39 ma regulowaną wysokość i kąt siedziska także, także albo siedziałeś na maksymalnie podwyżoszym siedzisku albo masz 2.20 wzrosu

Mam prawie 2 metry...i co ciekawe wydaje mi się ze miedzy BMW 5 i 3 jest niewielka róznica w ilosci miejsca o ile jest. Co do bagażnika w BMW...w 5 chłopa nie mogliśmy się spakować w drodze nad morze wyglądaliśmy jak rumuni jadący na handel...co w kappie która miała butle z gazem w kufrze bylo nie do pomyślenia...
No tak masz 3 osobową rodzinę...to max dla tego auta...jak bedziesz miał 4 członka zapomnij...zaczniesz szukać Vana... :)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: FXX » 04 gru 2013, 22:11

Albo e60, w którym miejsca jest pod dostatkiem ;)

A co do napędu to gdyby Pan Bóg i natura preferowała przedni to chodzilibyśmy na rękach :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Duch-Dziadka » 04 gru 2013, 22:26

FXX pisze:Albo e60, w którym miejsca jest pod dostatkiem ;)
No niestety i w E60 miejsca jak na lekarstwo...wiem bo rok temu szukałem auta dla siebie...
Napalony na e60 musiałem odpuścić...raz, że cięzko o kombi a dwa miejsca z tyłu licho...
Powiedziałbym, że na chwilę obecną jeśli chodzi o miejsce to E60 jest podobne do A4, takie moje doświadczenie...za to nowa BMW 3 to auto miejskie na zakupy dla kobiety...ja w pewnym momencie stanąłem przed wizją kupna VANA, co było dla mnie ostatecznością... :D
Giulietta Veloce 2016r

Misza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 88
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:59
Lokalizacja: Gorlice

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Misza » 04 gru 2013, 23:01

Peugeot 607?

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: FXX » 04 gru 2013, 23:07

Duch-Dziadka pisze:
FXX pisze:Albo e60, w którym miejsca jest pod dostatkiem ;)
No niestety i w E60 miejsca jak na lekarstwo...wiem bo rok temu szukałem auta dla siebie...
Napalony na e60 musiałem odpuścić...raz, że cięzko o kombi a dwa miejsca z tyłu licho...
Powiedziałbym, że na chwilę obecną jeśli chodzi o miejsce to E60 jest podobne do A4, takie moje doświadczenie...za to nowa BMW 3 to auto miejskie na zakupy dla kobiety...ja w pewnym momencie stanąłem przed wizją kupna VANA, co było dla mnie ostatecznością... :D
Miejsca jak na lekarstwo?! To czego Ty oczekujesz od samochodu, skoro i tam było mało miejsca? :) Czegoś wielkości S-klasse czy BMW 7 ? :)
Przecież e60 Kappę bije na głowę ilością miejsca. Co jakiś czas mam okazję jeździć e60 i mimo 1,88m wzrostu miejsca tam mam pod dostatkiem, zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tyłu, za kierowcą o podobnym wzroście jechałem z Wawy do Gliwic i miałem sporą ilość miejsca na nogi jak i nad głową.
Poza tym e60 za bardzo nie może być podobne do A4... temu nawet cyferki przeczą i to dość mocno ;) e60 jest między A4 B8, a A6 C7 co nie dziwi, bo samochody "rosną".
Nową 3er miałem okazję dosiąść w wersji Coupe więc nie mogę powiedzieć czy tak jest rzeczywiście.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Duch-Dziadka » 04 gru 2013, 23:20

Miejsca jest, ale chyba z przodu...a z tyłu???
No ja przy swoich gabarytach niestety musze mieć duży samochód...minimum V70, A6, Superb lub większe...ale nie dlatego ze za malo miejsca jest z przodu tylko dlatego ze z tyłu rodzina się nie mieści... :)

Co jak co ale Kappa na pewno jest większa od E60...tzn. chodzi mi wnętrze i przestrzeń... 8-O
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10678
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: FXX » 05 gru 2013, 0:08

Właśnie z tyłu też jest go pod dostatkiem ;) Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Twoja rodzina to rodzina koszykarzy czy siatkarzy i każdy ma 2m wzrostu ;) Ja mam prawie 1,90m i jadąc z tyłu czułem się swobodnie, miejsca miałem pod dostatkiem podobnie jak moja znajoma obok. I to pomimo rozłożonego podłokietnika.
Btw. Audi A6 (śmigałem C6 Avant z tyłu i z przodu) jest tej samej wielkości co e60 Touring i imho oferują bardzo zbliżone ilości miejsca.

Co do Kappy oferującej więcej miejsca i przestrzeni - cóż ja się nie zgodzę z tym twierdzeniem.

Ale żeby mieć jednoznaczne wyniki trzeba by dorwać dokładne wymiary wnętrza każdego z tych modeli i porównać.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Duch-Dziadka » 05 gru 2013, 8:23

No tak masz 1.9 metra, a ile miał kierowca BMW.
Ja mając 197 ustawiałem fotel pod siebie i za mną co najwyzej wchodziło małe dziecko. Oczywiście jak auto prowadzi moja żona to ja mam z tyłu tyle miejsca, że mogę się gonić...a ona ma 1.6m... :D
Obecnie mam A6 C6 i miejsca jest dużo więcej.

Jeśli chodzi o kappe, to sprawdziłem wymiary i faktycznie E60 jest większe gabarytowo, ale masz racje trzeba by sprawdzić w rzeczywistości co i jak.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kappa - i co dalej?

Post autor: Nat » 05 gru 2013, 9:12

FXX pisze:A co do napędu to gdyby Pan Bóg i natura preferowała przedni to chodzilibyśmy na rękach :)
Ta teoria nawet się klei, prawdziwy miłośnik tylnego napędu zawsze ma nogi z tyłu, a nie pod spodem ;)

Obrazek
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”