Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: dunin » 08 lut 2009, 11:19

"dexus" pisze:A nie było gdzieś w tym dziale postu na temat HID wraz z oficjalną urzędową odpowiedzią czy można je stosować?
P.S. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do sprawcy stłuczki, wypadku itp. jeśli tylko policja odkryje HID w aucie macie przekichane. (pomijam dyskusje na temat oślepiają, nie oślepiają itp)
tak, ja wrzuciłem do porad prawnych oficjalne stanowisko Instytutu Transportu Samochodowego wraz z uzasadnieniem..
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: PAHO2 » 08 lut 2009, 20:13

ja używam żarówek z supermarkietu;) niby ksenon za 20pare złotych, widocznośc lepsza i nie oślepiają, tyle mi starczy, bez soczewek HIDy lepiej sobie darować
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Rafako

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Rafako » 08 lut 2009, 20:22

Wszystkie te pseudo-ksenony firm typu Bottari i inne pseudo Hid-y, to gów : cenzura : i strata pieniędzy. O żarówkach xenonowych na podstawach od H4 czy H7 to już w ogóle nie będę się wypowiadał. Na pewno jakość oświetlenia poprawia się znacząco ale notoryczne oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka, to czyste skur : cenzura : stwo!
Osobiście używam żarówek Hella Blue. Sprawdzałem także Nightbrakery (mało trwałe) i Phillips'y GT 150 (wymiatały nieprzeciętnie ale kosztowały worek pieniędzy).
Wszystkie te żarówki posiadają homologację, pochodzą z oferty renomowanych producentów a ich jakość i parametry takie jak konstrukcja żarnika itd. nie pozostawiają nic do życzenia.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: PAHO2 » 09 lut 2009, 19:49

powtarzam że żarówki z supermarketu 55cio watowe nie oślepiają, przynamniej moje, więc proszę nie uogólniać i nie nazywać używanie takiego czegoś kurestwem......
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Rafako

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Rafako » 09 lut 2009, 20:12

"PAHO2" pisze:powtarzam że żarówki z supermarketu 55cio watowe nie oślepiają, przynamniej moje, więc proszę nie uogólniać i nie nazywać używanie takiego czegoś kurestwem......
Przyjacielu drogi, czytanie ze zrozumieniem nie boli! Choć może nie zrozumiałeś jeszcze tej starej prawdy...
...w pierwszym zdaniu mojego postu poddaję w wątpliwość jakość marketowych wynalazków ale nie twierdzę, że one oślepiają!

"Wszystkie te pseudo-ksenony firm typu Bottari i inne pseudo Hid-y, to gów : cenzura : i strata pieniędzy."

Zaś w kolejnym zdaniu, wysuwam tezę dotyczącą np. chińskich żarników ksenonowych w tzw. zestawach montowanych w lampach przystosowanych fabrycznie do żarówek H4 czy H7

"O żarówkach xenonowych na podstawach od H4 czy H7 to już w ogóle nie będę się wypowiadał. Na pewno jakość oświetlenia poprawia się znacząco ale notoryczne oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka, to czyste skur : cenzura : stwo! "

Wybacz jeśli Cię obraziłem, sugerując iż pseudoniebieskie marketowe żarówki są slabej jakości. Nie było to moim celem, bo każdy może oszczędzać na czym tylko chce i nie zamierzam komentować Twoich wyborów cenowo-jakościowych.
Co do oślepiania przez akurat te żarówki, nie ma takiego ryzyka, malowanie bańki na niebiesko i inne pomysły ich producentów, skutecznie niwelują to akurat ryzyko :D
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: dunin » 09 lut 2009, 21:19

"matecooler" pisze:Mój ojciec ma takie Xenony za 200zł, w Fiacie Marea. Lampa soczewkowa szkło gładkie i muszę przyznać że świeci to zdecydowanie lepiej niż zwykła halogenowa H4. Dał 200zł za to.
a co do tego stwierdzenia. również gratuluję pomysłu. nie chodzi o samą soczewkę i gładki klosz. chodzi o GEOMETRIĘ całego reflektora. tak więc przestańcie *****Ć, że takimi "xenonami" nie oślepiacie i że są super. jesteście albo niedoinformowani i przeglądy robicie na lewo, albo jesteście bezmózgami montując to świadomie.

mówię o HID, a nie o żarówkach H4/H7/H1 tańszymi niż Bosch
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

arkashka

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: arkashka » 10 lut 2009, 9:16

Jeśli słabo świeci, trzeba cały kklosz wymienić.
Wtedy nawet Kappa dobrze daje :)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: grzole » 10 lut 2009, 11:16

"mikaeltdi" pisze:Hi! Temat faktycznie dość ciekawy, ostatnio byłem zmuszony zakupić jedyne w sklepie H7 firmy Narwa(niby znana i ceniona ) jakieś tam mocniejsze niż normalne + 50% oraz niebieskie banki :roll: i faktycznie światło jest ostre białe lekko wpadające w blue ale widoczność kiepska ( nie maja skupienia jak wcześniejsze Tungsram) a już na mokrej nawierzchni żadna! szczerze odradzam na Tungsramach było o niebo lepiej i czym prędzej wymieniam ....a na opakowaniu była adnotacja ''NOT for use in Europe....''to w końcu jesteśmy w Europie czy nie skoro to sprzedają ?!
pozdro
Produkować i sprzedawać można ale używać już nie. Identycznie jak z antyradarami.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

matecooler
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Sulejówek

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: matecooler » 10 lut 2009, 20:05

"dunin" pisze:
"matecooler" pisze:Mój ojciec ma takie Xenony za 200zł, w Fiacie Marea. Lampa soczewkowa szkło gładkie i muszę przyznać że świeci to zdecydowanie lepiej niż zwykła halogenowa H4. Dał 200zł za to.
a co do tego stwierdzenia. również gratuluję pomysłu. nie chodzi o samą soczewkę i gładki klosz. chodzi o GEOMETRIĘ całego reflektora. tak więc przestańcie *****Ć, że takimi "xenonami" nie oślepiacie i że są super. jesteście albo niedoinformowani i przeglądy robicie na lewo, albo jesteście bezmózgami montując to świadomie.

mówię o HID, a nie o żarówkach H4/H7/H1 tańszymi niż Bosch
oj, kolego... Ty nie widziałeś chyba nigdy lampy soczewkowej... Nie chce nic mówić ale żebym kogoś oślepiał to by mi świecili długimi i bym to wyjął, lecz tak nie jest a daje ojcu bezpieczeństwo bo widzi więcej na drodze. Co do przeglądów... przechodzi bez żadnych układów... może lenistwo obsługi. A jeżeli ktoś wkłada taki zestaw za 200zł do lamp odbłyskowych na dodatek chropowatych... wtedy to już jest coś nie tak...

Rafako

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Rafako » 10 lut 2009, 20:48

"matecooler" pisze:
"dunin" pisze:
"matecooler" pisze:Mój ojciec ma takie Xenony za 200zł, w Fiacie Marea. Lampa soczewkowa szkło gładkie i muszę przyznać że świeci to zdecydowanie lepiej niż zwykła halogenowa H4. Dał 200zł za to.
a co do tego stwierdzenia. również gratuluję pomysłu. nie chodzi o samą soczewkę i gładki klosz. chodzi o GEOMETRIĘ całego reflektora. tak więc przestańcie *****Ć, że takimi "xenonami" nie oślepiacie i że są super. jesteście albo niedoinformowani i przeglądy robicie na lewo, albo jesteście bezmózgami montując to świadomie.

mówię o HID, a nie o żarówkach H4/H7/H1 tańszymi niż Bosch
oj, kolego... Ty nie widziałeś chyba nigdy lampy soczewkowej... Nie chce nic mówić ale żebym kogoś oślepiał to by mi świecili długimi i bym to wyjął, lecz tak nie jest a daje ojcu bezpieczeństwo bo widzi więcej na drodze. Co do przeglądów... przechodzi bez żadnych układów... może lenistwo obsługi. A jeżeli ktoś wkłada taki zestaw za 200zł do lamp odbłyskowych na dodatek chropowatych... wtedy to już jest coś nie tak...
Przyjacielu! Błądzisz! Ale jak widzę, próbujesz coś tam wiedzieć, a to się chwali...
Jak będę organizował w Warszawie szkolenie z zakresu oświetlenia samochodowego, chętnie Cię zaproszę. Może gdy weźmiesz w nim udział, nie będziesz pisał na forum głupot i wprowadzal w błąd innych, zaś Twój zacny Tata, 200 zł przeznaczy na czekoladki czy insze łakocie, zamiast wydawać na byle badziew...
Oślepianie nie wynika z faktu czy lampa jest soczewkowa czy nie, tylko z braku zastosowania układu samopoziomowania reflektorów + układu spryskiwaczy reflektorów przednich. Taki wynalazek stosowany jest w fabrycznych lampach ksenonowych i jak ktoś ma dobre chęci, to może przeczytać o tym nawet w internecie...

Tu np. cytacik: "Tzw. reflektory ksenonowe zwykle bazują na konstrukcji soczewkowej, choć niektóre starsze konstrukcje wykorzystywały tylko odbłyśniki."

... ludzie, myślcie, to naprawdę nie boli!!!
Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 21:06 przez Rafako, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: dunin » 10 lut 2009, 21:03

"Rafako" pisze:
"matecooler" pisze:
"dunin" pisze:
"matecooler" pisze:Mój ojciec ma takie Xenony za 200zł, w Fiacie Marea. Lampa soczewkowa szkło gładkie i muszę przyznać że świeci to zdecydowanie lepiej niż zwykła halogenowa H4. Dał 200zł za to.
a co do tego stwierdzenia. również gratuluję pomysłu. nie chodzi o samą soczewkę i gładki klosz. chodzi o GEOMETRIĘ całego reflektora. tak więc przestańcie *****Ć, że takimi "xenonami" nie oślepiacie i że są super. jesteście albo niedoinformowani i przeglądy robicie na lewo, albo jesteście bezmózgami montując to świadomie.

mówię o HID, a nie o żarówkach H4/H7/H1 tańszymi niż Bosch
oj, kolego... Ty nie widziałeś chyba nigdy lampy soczewkowej... Nie chce nic mówić ale żebym kogoś oślepiał to by mi świecili długimi i bym to wyjął, lecz tak nie jest a daje ojcu bezpieczeństwo bo widzi więcej na drodze. Co do przeglądów... przechodzi bez żadnych układów... może lenistwo obsługi. A jeżeli ktoś wkłada taki zestaw za 200zł do lamp odbłyskowych na dodatek chropowatych... wtedy to już jest coś nie tak...
Przyjacielu! Błądzisz! Ale jak widzę, próbujesz coś tam wiedzieć, a to się chwali...
Jak będę organizował w Warszawie szkolenie z zakresu oświetlenia samochodowego, chętnie Cię zaproszę. Może gdy weźmiesz w nim udział, nie będziesz pisał na forum głupot i wprowadzal w błąd innych, zaś Twój zacny Tata, 200 zł przeznaczy na czekoladki czy insze łakocie, zamiast wydawać na byle badziew...
Oślepianie nie wynika z faktu czy lampa jest soczewkowa czy nie, tylko z braku zastosowania układu samopoziomowania reflektorów + układu spryskiwaczy reflektorów przednich. Taki wynalazek stosowany jest w fabrycznych lampach ksenonowych i jak ktoś ma dobre chęci, to może przeczytać o tym nawet w internecie...

... ludzie, myślcie, to naprawdę nie boli!!!
Serdecznie pozdrawiam.
Nie chodzi też o samopoziomowanie i czyszczenie lamp. Żarnik xenonowy znajduje się w innym miejscu niż w żarówce tradycyjnej więc cała geometria lampy (również działanie soczewki) sie pier**li. Praw fizyki się nie zmieni więc nie ma co strugać bohatera, że jego xenony akurat wyjątkowo nie oślepiają..
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

delta1996
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: opole

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: delta1996 » 10 lut 2009, 21:11

rafako ma racje wystarczy że auto nie ma spryskiwaczy na leflektory to nie powinno przejść przeglądu a o samopoziomowaniu juz nie wspomne.pozdro

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: PAHO2 » 11 lut 2009, 12:05

Zauważyłem, że niektórzy tutaj wykuli pewne stereotypy jak małpki, (wiem, zaraz zostanę obrzucony stertą pseudointeligentnych bluźnierstw, no trudno)
-nikt mi nie wmówi ze HID-y w soczewkach oślepiają tak samo mocno jak w normalnych odbłyśnikach, każdy z was mijał takie samochody i macie porównanie
-skoro koledze nikt nie miga to chyba znaczy że nie pozbawia wzroku jadących z naprzeciwka, a przynajmniej nie w uciążliwy sposób
-"poddaję w wątpliwość jakość marketowych wynalazków ale nie twierdzę, że one oślepiają"- na czym polega ta wątpliwość? producent, kolor bańki? jakie to ma znaczenie? żywotność? za taką cenę mam to gdzieś kupie następną, za to widać drogę dużo lepiej I NIE OŚLEPIAM

Jestem przeciwnikiem stosowania HIDów, ale nie oszukujmy sie, rynek jest tym zalewany i będzie tego coraz więcej więc może postarajcie się wytłumaczyć naprawdę racjonalnie dlaczego lepiej tego nie stosować, tym bardziej że niektórych z was "myślenie oraz czytanie ze zrozumieniem nie boli" oraz "organizujecie kursy z zakresu oświetlenia samochodowego"
W dalszym ciągu jestem przekonany że nie jest to forum dziadków, którzy po usłyszeniu czegoś np w TVN turbo, albo przeczytaniu na poboczem.pl ustosunkowywują się do pewnych zjawisk od razu na NIE bez sprawdzenia w praktyce, nie chcę stracić tego przekonania, bo jestem już z wami parę lat.
Jeśli ktoś popełnia błąd, można go "ganić" w delikatniejszy sposób, w końcu ten klub to podobno jedna rodzinka :wink:
Aaa i uwagi typu "samopoziomowanie" oraz "spryskiwacze" były wielokrotnie wałkowane, więc nie ma się co powtarzać tylko użyć opcji "szukaj"
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: Taz » 11 lut 2009, 12:23

Dobra Panowie, dołączyłem ten temat do poprzedniej dyskusji o bardzo podobnej tematyce. Teraz, jeśli kiedyś tego nie robiliście, proponuję przeczytać cały temat od nowa, a później zapraszam do dalszej dyskusji (jeśli jest o czym).
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Xenony, HIDy, wzmacniane żarówki itp. - temat ogólny

Post autor: aro » 11 lut 2009, 15:42

A co? Mam dawac po oczach tym kierowcą, którzy oślepieją? Na dodatek co chwile widuje auto z niebieskimi postojowymi diodami. Nawet mój sąsiad w Seacie Ibizie ma takie, oraz jakieś tam pseudo xenony, które nie wiadomo czemu demontuje i zakłada stare żarówki, aby przejśc badania tech. Przynajmniej u nas doczepiają się do świateł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”