Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Ramzes_II » 30 maja 2014, 23:27

adamM20 pisze:... Łukaszu, Twój garażowy (nie) porządek jest bardzo harmonijny i twórczy zarazem, nie rozumiem jedynie funkcji jaką ma do spełnienia pralka, czyżby było to narzędzie tortur na złych mechaników?
Serdecznie pozdrawiam
Ciiii... Piorą brudne pieniądze :D
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: LUKIThesis » 30 maja 2014, 23:42

Taaa...piorą auto po magikach :lol:

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 30 maja 2014, 23:53

Dokładnie otóż to. Mając thesisa trzeba kombinować na prawo i lewo aby na niego zarobić, a drugą kwestia poskromić moją pralką mechaników. ;)

Tak jak wcześniej pisałem, że silnik dla mnie chodzi idealnie pozwoliłem sobie na mały wybryk i sprawić teresce nową skrzynkę ;) Nową w używanej obudowie. Udało dostać się sprawną skrzynię w śmiesznych pieniądzach i od razu przeszła generalny remont i jest gotowa do założenia. Dziś przyjechała. Niestety strasznie szło wyjmowanie skrzyni, ale trzeba spiąć poślady i napiąć bica :)

Jakoś się tak nisko zrobiła, tereska dostała gleby.
Obrazek


Pralka poskramiacz i czyściwo kasiuty.

Obrazek


Klima bardzo utrudniła życie, nie spodziewałem się przed jej nabiciem, że będę wymieniał skrzynie w domu.
Obrazek

Sanki w dole. Silnik podwieszony.
Obrazek

Nowy nabytek. Niestety pociekło oleju ze sprzęgła : zawstydzony :
Obrazek

Hydrokinetyk. 90k najazdu.
Obrazek

Mały nieład artystyczny. :roll:
Obrazek

Silnik w górze, sanki w dole, skrzynie można wyjmować.
Obrazek

Elektryka luźna, śrub brak.
Obrazek

I poszły konie po betonie. Aż pokrwawiło. Trocinki usuną.
Obrazek

Hydrokinetyk został samotnie na wieńcu bez skrzyni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jutro od 7dmej rano akcja reanimacja. Czyszczenie wszystkiego co się da. Najprawdopodobniej będę chciał odpiąć magla i ustawić sobie sanki w dowolnej pozycji. Najfaniej gdyby mi się udało zupełnie je spod samochodu wyrzucić, ale przez wspomaganie coś czuję, że będzie to trudne. Miejsca w garażu też za dużo nie ma. Uprzedzę pytanie, dlaczego nie odkręciłem sprzęgła od wieńca? Nie chciało mi się :)
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Bartek-Lodz » 31 maja 2014, 22:09

Nie męcz tego Thesisa tymi Valtekami - one są za wolne dla tego silnika - jak już pakujesz tyle kasy w remonty to kup komplet Hany złoty w necie wyrwiesz po 60 zeta za sztukę.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 31 maja 2014, 22:22

A może tutaj na cmentarz?
pobrany plik (1).jpg
Za nic nie szanujesz swoich pieniędzy
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 31 maja 2014, 22:27

Bartek-Lodz pisze:Nie męcz tego Thesisa tymi Valtekami - one są za wolne dla tego silnika - jak już pakujesz tyle kasy w remonty to kup komplet Hany złoty w necie wyrwiesz po 60 zeta za sztukę.
To sa omvl reg fasty. Nie valteki. Maja dobre czasy wtryskow map pieknie mi sie pokrywa. Bede niedlugo walczyl z wtryskami. Nie podobaja mi sie nawierty pod krocce w kolankach dlatego zamowilen bez dziur dolot. Bede sie wkrecal bezposrednio kolo wtrysku pb. Druga kwestia jest taka ze na lpg praktycznie nie jezdze..
belial666 pisze:A może tutaj na cmentarz?
pobrany plik (1).jpg
Za nic nie szanujesz swoich pieniędzy
Mozna jasniej? Po czym twierdzisz ze nie szanuje swoich pieniedzy?




Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 31 maja 2014, 22:51

Alley pisze:
Bartek-Lodz pisze:Nie męcz tego Thesisa tymi Valtekami - one są za wolne dla tego silnika - jak już pakujesz tyle kasy w remonty to kup komplet Hany złoty w necie wyrwiesz po 60 zeta za sztukę.
To sa omvl reg fasty. Nie valteki. Maja dobre czasy wtryskow map pieknie mi sie pokrywa. Bede niedlugo walczyl z wtryskami. Nie podobaja mi sie nawierty pod krocce w kolankach dlatego zamowilen bez dziur dolot. Bede sie wkrecal bezposrednio kolo wtrysku pb. Druga kwestia jest taka ze na lpg praktycznie nie jezdze..
belial666 pisze:A może tutaj na cmentarz?
pobrany plik (1).jpg
Za nic nie szanujesz swoich pieniędzy
Mozna jasniej? Po czym twierdzisz ze nie szanuje swoich pieniedzy?












Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Alley,po twoim epilogu,kosztach napraw które poniosłeś
Ostatnio zmieniony 31 maja 2014, 23:07 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Bartek-Lodz » 31 maja 2014, 23:04

Co do wtrysków nie przyjrzałem się - moja wina - jednak one tylko delikatnie różnią się budową w porównaniu z Valtekami i tak nadają się do d..y.
Powiem Ci tak w Kappie jeździłem na tańszych wtryskach i albo był dobry dół słaba góra albo słaby dół a dobra góra - mówię o obrotach silnika. Kiedy nawet ustawiłem Valteki tak że niby było ok to po paru tysiącach było już źle i trzeba było albo oringi wymieniać we wtryskach albo zmieniać nastawy. W końcu powiedziałem dość i kupiłem HANY - jeszcze te starsze - zielone i problem znikł całkowicie. Nie ma absolutnie znaczenia i różnicy czy jadę na gazie czy benzynie.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 31 maja 2014, 23:53

belial666 pisze:
Alley pisze:
Bartek-Lodz pisze:Nie męcz tego Thesisa tymi Valtekami - one są za wolne dla tego silnika - jak już pakujesz tyle kasy w remonty to kup komplet Hany złoty w necie wyrwiesz po 60 zeta za sztukę.
To sa omvl reg fasty. Nie valteki. Maja dobre czasy wtryskow map pieknie mi sie pokrywa. Bede niedlugo walczyl z wtryskami. Nie podobaja mi sie nawierty pod krocce w kolankach dlatego zamowilen bez dziur dolot. Bede sie wkrecal bezposrednio kolo wtrysku pb. Druga kwestia jest taka ze na lpg praktycznie nie jezdze..
belial666 pisze:A może tutaj na cmentarz?
pobrany plik (1).jpg
Za nic nie szanujesz swoich pieniędzy
Mozna jasniej? Po czym twierdzisz ze nie szanuje swoich pieniedzy?












Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Alley,po twoim epilogu,kosztach napraw które poniosłeś

Pasja i jeszcze raz pasja..

Bartek-Lodz pisze:Co do wtrysków nie przyjrzałem się - moja wina - jednak one tylko delikatnie różnią się budową w porównaniu z Valtekami i tak nadają się do d..y.
Powiem Ci tak w Kappie jeździłem na tańszych wtryskach i albo był dobry dół słaba góra albo słaby dół a dobra góra - mówię o obrotach silnika. Kiedy nawet ustawiłem Valteki tak że niby było ok to po paru tysiącach było już źle i trzeba było albo oringi wymieniać we wtryskach albo zmieniać nastawy. W końcu powiedziałem dość i kupiłem HANY - jeszcze te starsze - zielone i problem znikł całkowicie. Nie ma absolutnie znaczenia i różnicy czy jadę na gazie czy benzynie.

Valteki były dużo wcześniej. Teraz są regi. Valteków również nie mogłem ustawić ale to na tartarini. Przerzut zrobiłem na zenit pro obd i jest już git. Nie mam problemów. Omvle jeździły wcześniej w omedze i zrobiły 300 km. Nie rozczulam się na razie nad gazem. Dopiero co skrzynie dziś założyłem i jestem na etapie malowania sanek. Schnie antykorozja. Dziś całe rozbroiłem, magiel został pod autem. Widziałem na sankach już jakieś początki rdzy i nie chciałbym aby któregoś dnia wahacz się urwał z braku mocowania bądź sam silnik. Z tego co widziałem na forum to dość newralgiczne miejsce na rdzę.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 0:05

No to podziwiam tę pasję na zdjęciach
Sam ogarniasz to,czy mechanik jakiś po godzinach na fuszkę to bierze?
Masz pomoc jakąś?,bo patrząc choćby na wytarganie skrzyni
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: fazi » 01 cze 2014, 11:12

Alley pisze:
Bartek-Lodz pisze:Nie męcz tego Thesisa tymi Valtekami - one są za wolne dla tego silnika - jak już pakujesz tyle kasy w remonty to kup komplet Hany złoty w necie wyrwiesz po 60 zeta za sztukę.
To sa omvl reg fasty. Nie valteki. Maja dobre czasy wtryskow map pieknie mi sie pokrywa. Bede niedlugo walczyl z wtryskami. Nie podobaja mi sie nawierty pod krocce w kolankach dlatego zamowilen bez dziur dolot. Bede sie wkrecal bezposrednio kolo wtrysku pb. Druga kwestia jest taka ze na lpg praktycznie nie jezdze..
belial666 pisze:A może tutaj na cmentarz?
pobrany plik (1).jpg
Za nic nie szanujesz swoich pieniędzy
Mozna jasniej? Po czym twierdzisz ze nie szanuje swoich pieniedzy?




Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Jego cyrk, Jego małpy :D :D :D pieniądze rzecz nabyta , Thesis w stanie bdb zwłaszcza w Polsce bezcenne : ok2 :

Chcę , też pozdrowić tych , którzy dziwią się wysokiej cenie sprzedaży bo tam w komisie są po 18 k i mniej też :D no to niech zapi......i kupują bo to życiowa okazja :lol: :lol: :lol:
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: Alley » 01 cze 2014, 11:24

belial666 pisze:No to podziwiam tę pasję na zdjęciach
Sam ogarniasz to,czy mechanik jakiś po godzinach na fuszkę to bierze?
Masz pomoc jakąś?,bo patrząc choćby na wytarganie skrzyni
Tylko i wylacznie sam. Pomoc to LukiThesis u elearn :)
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: szajbus » 01 cze 2014, 12:29

tak patrzę na te fotki i powiem Ci że jakoś nie wierzę w nowość tej skrzyni .... nawet jak robią reaktywacje to zawsze obudowę myją i jest jak nowa ... tak samo sprzęgło daja na trzymaku bo jego się nie ściąga z panewki pompy oleju tylko montuje w całości .... ja bym kupił 2 auto na części i poza dawcą silnika miał jeszcze skład części zamiennych chyba że to taka sprawna z wymienionym olejem z jakiegoś rozbitka

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Odp: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: belial666 » 01 cze 2014, 14:35

Alley pisze:
belial666 pisze:No to podziwiam tę pasję na zdjęciach
Sam ogarniasz to,czy mechanik jakiś po godzinach na fuszkę to bierze?
Masz pomoc jakąś?,bo patrząc choćby na wytarganie skrzyni
Tylko i wylacznie sam. Pomoc to LukiThesis u elearn :)

Hmm,no Ok
Mam nadzieję że się to poskłada i będziesz bryczył,bo choć bliska mi jest Thesis to w moim przypadku zwiększyłaby stosik o jedną sztukę na tym szrociku(i nie ma to nic wspólnego z sentymentem)
Pozdrawiam i życzę powodzonka : ok2 :

PS:Podliczałeś już swoje pieniążki włożone w Thesis,powiesz szczerze,czy to intymna sprawa?
Nr. telef. 501259455

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup? Epilog.

Post autor: bassooner » 01 cze 2014, 16:39

Kurde czytam ten wątek i ... no ja bym spasował przede wszystkim pod względem finansowym, bo po prostu nie dałbym rady fizycznie, tyle kasy wyłożyć i włożyć. Sam jestem ciekaw ile Alleyu wpompowałeś i oby wkład został zrekompensowany przyjemnością z jazdy i długą bezawaryjnością.
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”