Lybra - wycieraczki i lusterka działanie

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - wycieraczki i lusterka działanie

Post autor: NajMlodszyM » 19 mar 2007, 21:57

Zacznę od diod na lusterku...

1 Co one oznaczają i do czego służą ??

2 Na "pilocie" od wycieraczek jest pokrętło na którym jest :

Auto

-
--
---
----

Mysłałem że to od czujnika wycieraczek, ale takowego chyba ten model Lybry nie posiada..

3. Czy lybra ma w standarcie elektrycznie składane lusterka ?

4. W samochodzie mam system audio Bose, z prawej i lewej strony "zasłony" od bagażnika są głośniki, ale ich nie ma :D tzn. są te zakrywki, lecz gdy przykładam ucho nic nie gra :P

5. Cały czas świeci kontrolka poduszek... samochód niebity

To było by narazie na tyle, jak dłużej ją poużytkuję, na pewno zapytam o więcej ;)

z góry dzięki

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: DZIDA » 19 mar 2007, 22:32

1. czerwona: sprawdzanie systemu czujnikówi tp dupereli: powinna po kilku sekundach od uruchomienia silnika zgasnąć i zapalić się zielona, która sygnalizuje zę wszystki ważne dla silnika systemy są OK oraz dodatkowo podświetla konsolę

2. jezeli nie ma czujnika deszczu to częstotliwośc pracy wycieraczek w trybie przerywanym (tryb przerywany: raz prawą wajchą w dół)

3. w standardzie nie (na 95%) ;-)

4. ostatnio stwierdziłem to samo, ale jak obejrzałem od bagażnika, to po prawej jest tam sub, a po lewej coś tak jest ale nie wiem co to (możę głośnik a może HGW co ;-))) - jak dojdę to nie omieszkam napisac

5. dziwne.... raczej błąd sterownika poduszek... na diagnostyce na kompie powinno wyjśc... rozumiem że się pali ciągle i nie miga

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kilka pytań

Post autor: Nat » 20 mar 2007, 0:08

to jeszcze:
ad 3: w twojej wersji wyposażenia- nie.
ad 5. trza podpiąć do kompa. Oby to był tylko jakiś kabelek, a nie rozczarowanie, że "a jednak była"... :(
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: Petrus » 20 mar 2007, 6:08

"NajMlodszyM" pisze: 2 Na "pilocie" od wycieraczek jest pokrętło na którym jest :
Auto
-
--
---
----
Mysłałem że to od czujnika wycieraczek, ale takowego chyba ten model Lybry nie posiada..
5. Cały czas świeci kontrolka poduszek... samochód niebity
2.Masz czujnik deszczu. W mojej nie ma i nie mam funkcji AUTO.
5.Przy czyszczeniu tapicerki facet wpadł na pomysł, aby wymontować fotel. Rozłączył mi poduchę boczną. Efekt był taki jak w Twojej.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 8:04

"Nat" pisze:to jeszcze:
ad 3: w twojej wersji wyposażenia- nie.
ad 5. trza podpiąć do kompa. Oby to był tylko jakiś kabelek, a nie rozczarowanie, że "a jednak była"... :(

A więc mam lustrka składane elekrtycznie... :P okazało się to jak ustawiałem lusterka i "przez przypadek"(chciałem sprawdzic co to :P ) przekręciłem sobie za daleko ten joystick :P

"Petrus" pisze:
"NajMlodszyM" pisze: 2 Na "pilocie" od wycieraczek jest pokrętło na którym jest :
Auto
-
--
---
----
Mysłałem że to od czujnika wycieraczek, ale takowego chyba ten model Lybry nie posiada..
5. Cały czas świeci kontrolka poduszek... samochód niebity
2.Masz czujnik deszczu. W mojej nie ma i nie mam funkcji AUTO.
5.Przy czyszczeniu tapicerki facet wpadł na pomysł, aby wymontować fotel. Rozłączył mi poduchę boczną. Efekt był taki jak w Twojej.
2. Przy lusterku niestety nie ma czujnika, jest tylko(tak mi sie wydaje) wejscie na takowy, moze ktos go wymontowal...

5.Hmm...gościu od którego samochod byl kupiony, mial pracownikow ktorzy odpicowywali samochodziki na glanc. Jak przyjechalismy po Lyberke, jeden z pracownikow (podejrzewam ze po zawodowce, po jego slownictwie,kultorze i zachowaniu) odpicowywal mercedesa, chwalil sie ze z tamta lybra tez tak robil (wykrecal fotele, czyscil, itp.itd) i moze rzeczywiscie... Jest na to jakas rada ??

I jeszcze jedno...jak pozbyc sie zmechecen czy jak to sie pisze :P na alcantrze ?? moge to zrobic zwykla zyletka jednorazowa czy jakos inaczej zeby "przez przypadek" nie zrobic sobie dziury w tapicerce ?? [/code]
Obrazek

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: Petrus » 20 mar 2007, 9:36

"NajMlodszyM" pisze:5.Hmm...gościu od którego samochod byl kupiony, mial pracownikow ktorzy odpicowywali samochodziki na glanc. Jak przyjechalismy po Lyberke, jeden z pracownikow (podejrzewam ze po zawodowce, po jego slownictwie,kultorze i zachowaniu) odpicowywal mercedesa, chwalil sie ze z tamta lybra tez tak robil (wykrecal fotele, czyscil, itp.itd) i moze rzeczywiscie... Jest na to jakas rada ??
Zapewniam Cię, że kultura człowieka nie jest uzależniona od wykształcenia.
Co do błędu. Sprawdziłbym, czy poduszka nie była wystrzelona i czy jest sprawna. Jeżeli wszystko z nią OK, to trzeba skasować błąd komputerowo. Można w ASO ale też wielu fachowców posiada kompy do kasowania błędów.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 9:42

"Petrus" pisze:
"NajMlodszyM" pisze:5.Hmm...gościu od którego samochod byl kupiony, mial pracownikow ktorzy odpicowywali samochodziki na glanc. Jak przyjechalismy po Lyberke, jeden z pracownikow (podejrzewam ze po zawodowce, po jego slownictwie,kultorze i zachowaniu) odpicowywal mercedesa, chwalil sie ze z tamta lybra tez tak robil (wykrecal fotele, czyscil, itp.itd) i moze rzeczywiscie... Jest na to jakas rada ??
Zapewniam Cię, że kultura człowieka nie jest uzależniona od wykształcenia.
Co do błędu. Sprawdziłbym, czy poduszka nie była wystrzelona i czy jest sprawna. Jeżeli wszystko z nią OK, to trzeba skasować błąd komputerowo. Można w ASO ale też wielu fachowców posiada kompy do kasowania błędów.

tak, wiem,wiem...ale ciężko powiedzieć o człowieku, że jest wykształcony, kiedy piszę "ktury" "muwi" :) ale do samego chłopaka nie mam nic, bardzo fajny chłopak... w miare kulturalny, tyle że czasami palnie coś zupełnie niepotrzebnego i niekulturalnego :D nie mówiąc już o częstowaniu nieletnich ( w tym przypadku mnie ) papierosami :) ale tak jest ok,pogada itp itd :)

spróbuje zrobić reset kompa, może pomoże bo gościu który sprzedawał Lybrę, mówił że to się stało jak czyścili samochód, że po odpięciu akumulatora itd...

no i prośliłbym jeszcze o porade co do tej alcantry :)
Obrazek

Anonymous

re

Post autor: Anonymous » 20 mar 2007, 12:51

w kwesti poduszek mam to samo - świeci cały czas kontrolka - dla świętego spokoju rozkręciłem deske rodzielczą i poduchy są , po w pięciu w kompa okazało się że chyab to centralka się zepsuła albo cośnie styka ale do tego jeszcze nie doszedłem

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Lybra - kilka pytań

Post autor: letnik22 » 20 mar 2007, 13:41

Zobacz czy kable pod przednimi siedzeniami nie są rozpięte a najlepiej przetrzyj styki. Może pomoże

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - kilka pytań

Post autor: Petrus » 20 mar 2007, 14:40

"letnik22" pisze:Zobacz czy kable pod przednimi siedzeniami nie są rozpięte a najlepiej przetrzyj styki. Może pomoże
Rozłączenie tych kabli, a potem ich podłączenie powinno na stałe (do skasowania na kompie) wprowadzić błąd.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - kilka pytań

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 19:15

"Petrus" pisze:
"letnik22" pisze:Zobacz czy kable pod przednimi siedzeniami nie są rozpięte a najlepiej przetrzyj styki. Może pomoże
Rozłączenie tych kabli, a potem ich podłączenie powinno na stałe (do skasowania na kompie) wprowadzić błąd.
Jak mam to rozumieć ? tzn. jak mam skasować ten błąd, bo fotele były odłączane...to ma być reset kompa w samochodzie, czy trzeba podłączyć do kompa i usunąć ten błąd...??

Z góry dzięki, pozdrawiam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

Lybra - kilka pytań

Post autor: Petrus » 20 mar 2007, 19:24

NajMlodszyM pisze:
"Petrus" pisze:Jak mam to rozumieć ? tzn. jak mam skasować ten błąd, bo fotele były odłączane...to ma być reset kompa w samochodzie, czy trzeba podłączyć do kompa i usunąć ten błąd...??

Z góry dzięki, pozdrawiam :)
Handlarz, który sprowadził moją Lybrę i oddał ją do tego nieszcęsnego czyszczenia (z rozłączeniem fotela) mówił, że musiał oddawać do ASO, aby skasowali błąd.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: Nat » 20 mar 2007, 20:44

"NajMlodszyM" pisze:A więc mam lustrka składane elekrtycznie... :P okazało się to jak ustawiałem lusterka i "przez przypadek"(chciałem sprawdzic co to :P ) przekręciłem sobie za daleko ten joystick :P
No to super. Co nie zmienia faktu, że odpowiedź na Twoje pytanie:
"NajMlodszyM" pisze:3. Czy lybra ma w standarcie elektrycznie składane lusterka ?

brzmi: nie. Pewnie miałeś w opcji...
"NajMlodszyM" pisze:I jeszcze jedno...jak pozbyc sie zmechecen czy jak to sie pisze :P na alcantrze ?? moge to zrobic zwykla zyletka jednorazowa czy jakos inaczej zeby "przez przypadek" nie zrobic sobie dziury w tapicerce ??
Kurde, co za pomysł... Golimy elektryczną golarką do ubrań! :lol:
"Petrus" pisze:Zapewniam Cię, że kultura człowieka nie jest uzależniona od wykształcenia.
Prawda.
Za to w drugą stronę już częściej (wykształcenie uzależnione od kultury).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Pytanka o Lyberkę...

Post autor: NajMlodszyM » 20 mar 2007, 21:10

"Nat" pisze:
"NajMlodszyM" pisze:A więc mam lustrka składane elekrtycznie... :P okazało się to jak ustawiałem lusterka i "przez przypadek"(chciałem sprawdzic co to :P ) przekręciłem sobie za daleko ten joystick :P
No to super. Co nie zmienia faktu, że odpowiedź na Twoje pytanie:
"NajMlodszyM" pisze:3. Czy lybra ma w standarcie elektrycznie składane lusterka ?

brzmi: nie. Pewnie miałeś w opcji...
"NajMlodszyM" pisze:I jeszcze jedno...jak pozbyc sie zmechecen czy jak to sie pisze :P na alcantrze ?? moge to zrobic zwykla zyletka jednorazowa czy jakos inaczej zeby "przez przypadek" nie zrobic sobie dziury w tapicerce ??
Kurde, co za pomysł... Golimy elektryczną golarką do ubrań! :lol:
Nat prosiłbym o niewyśmiewanie się z mojej niewiedzy :P imho dało by się zapewne to zrobić ;)

"Golarkę" do ubrań posiadam, więc jutro spróbuję :)

Przy okazji wybiorę się do specjalisty od poduszek, bo do Krakowskiego Viamota to niebardzo mi się widzi jechać :P

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - kilka pytań

Post autor: Nat » 20 mar 2007, 21:19

Ja jestem pełen respektu, że taki najmłodszy, a taki dobry gust ma! : ok2 :

A co do golenia to faktycznie dość śmieszna operacja.
No i ja tylko w trosce o Twoją piękną alcantarę. Spod żyletki mogłaby wyjść nieco pokiereszowana... :lol:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”