Lybra - domykanie szyb z pilota

Awatar użytkownika
MGIL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: MGIL » 29 maja 2007, 12:38

"silver" pisze:Hej... wszystkie szyby prawidlowo powinny dzialac z pilota, gdyz pilot jest podstawowym przyzadem do otwierania i zamykania auta... chyba ze ktos jest bardzo przyzwyczajony do otwierania auta z kluczyka... to wstarczy przekodowac jeszcze raz szyby... kazde przekodowanie powinno dzialac raz na kluczyk raz na pilota... Twoje dziwne zachowania szyb moga byc spowodowane tylko malymi bledami. jesli nikt nie grzebal w podnosnikach to 2min roboty moze rozwiazac problem... pozdro
A jak przekodować szyby żeby domykały się z pilota ?
Lancia Lybra SW 2.4 JTD "Black Mamba"

Awatar użytkownika
silver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: silver » 29 maja 2007, 15:41

Hej... bledy, i kodowanie szyb mozna usunac jak i zaprogramowac za pomoca sterownikow ktore sa w drzwiach po stronie kierowcy.

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: DZIDA » 29 maja 2007, 15:44

"silver" pisze:Hej... bledy, i kodowanie szyb mozna usunac jak i zaprogramowac za pomoca sterownikow ktore sa w drzwiach po stronie kierowcy.

ale jak? napisz instrukcję obsługi :?

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: mmilon » 29 maja 2007, 15:57

coś mi się wydaje, że domykanie szyb z klucza wymaga jednak ingerencji elektromechanika, który połączy domykanie z zamkiem działającym w ten sposób.
świeżo upieczony...

Awatar użytkownika
silver
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: silver » 29 maja 2007, 17:09

Hej... koncentruje sie do odpowiedzi na pierwszy post...(szyby robia cuda, czyli dzialaja jak im pasuje) reszte dopowiem o kluczyku i pilocie, jak to dziala u mnie... 5min temu sprawdzalem u siebie... p/p l/p p/t l/t to oznakowania szyb... p/p opuscic do polowy, potem zamykamy ja do konca, po zamknieciu kodujemy... przy zamknietej szybie zamykamy ja jeszcze raz trzymajac mechanizm na zamknieciu przez 5sek... po jednym razie 5sek szyby powinny pracowac skokowo po zrobieni tej czynnosci dwa razy szyby powiny pracowac plynnie... po tych czynnosciach jedziemy z szyba na sam dol i robimy to samo na otwartej szybie, i tak z kazda jedna... a jesli chodzi o pilot i zamek, nie zawsze to dziala bo sa rozne kolejnosci kodowania, np.p/p l/t l/p p/ti ten dziala u mnie i jest jeszcze kilka ale nie wiem jak wam to rozpisac... a i tak nie zawsze to dziala i sam nie wiem od czego to zalezy sam nie wiem czy cos wiecie z tego co napisalem, a po drugie od czego ma sie dobrych kolegow, jesli ktos czegos nie wie z tego co napisalem a ma zyczenie podpytac, prasze o kontakt 694-788-871 tylko nie w nocy, moze cos zaradze. mysle ze ta droga bedzie mi latwiej... pozdro ( dwa razy wymienialem mechanizmy szyb i co naprawa wszystko bardziej i czesciej sie sypie)

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: DZIDA » 29 maja 2007, 18:50

"silver" pisze:Hej... koncentruje sie do odpowiedzi na pierwszy post...(szyby robia cuda, czyli dzialaja jak im pasuje) reszte dopowiem o kluczyku i pilocie, jak to dziala u mnie... 5min temu sprawdzalem u siebie... p/p l/p p/t l/t to oznakowania szyb... p/p opuscic do polowy, potem zamykamy ja do konca, po zamknieciu kodujemy... przy zamknietej szybie zamykamy ja jeszcze raz trzymajac mechanizm na zamknieciu przez 5sek... po jednym razie 5sek szyby powinny pracowac skokowo po zrobieni tej czynnosci dwa razy szyby powiny pracowac plynnie... po tych czynnosciach jedziemy z szyba na sam dol i robimy to samo na otwartej szybie, i tak z kazda jedna... a jesli chodzi o pilot i zamek, nie zawsze to dziala bo sa rozne kolejnosci kodowania, np.p/p l/t l/p p/ti ten dziala u mnie i jest jeszcze kilka ale nie wiem jak wam to rozpisac... a i tak nie zawsze to dziala i sam nie wiem od czego to zalezy sam nie wiem czy cos wiecie z tego co napisalem, a po drugie od czego ma sie dobrych kolegow, jesli ktos czegos nie wie z tego co napisalem a ma zyczenie podpytac, prasze o kontakt 694-788-871 tylko nie w nocy, moze cos zaradze. mysle ze ta droga bedzie mi latwiej... pozdro ( dwa razy wymienialem mechanizmy szyb i co naprawa wszystko bardziej i czesciej sie sypie)
popróbowałem ten sposób i żadnych różnic nie widać, więc nie wiem...

Awatar użytkownika
MGIL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 10 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: MGIL » 30 maja 2007, 11:29

"silver" pisze:Hej... koncentruje sie do odpowiedzi na pierwszy post...(ciach)
U mnie też nic... :(
Szyby ani drgną po zamknięciu z przycisku... :(
Nie pozostaje nic innego jak tylko poczekać na jakiegoś spota
i przejść szkolenie na nim z programowania szyb :roll:
Lancia Lybra SW 2.4 JTD "Black Mamba"

Awatar użytkownika
gural881
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Płock

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: gural881 » 30 maja 2007, 11:57

u mnie tak samo teraz nic a kilka dni temu szyby szalaly jak jakies opetane;D nie wiem co to moze byc ;/
Lancia Lybra 1.8VVT ben. NO LPG

lukas810
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 53
Rejestracja: 14 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: lukas810 » 07 sie 2007, 16:36

Witam i powracam do tematu czy ktoś mi może powiedzieć jak jest z tymi szybami, bo raz mi działa a raz nie i ja już nie wiem od czego to zależy, to programowanie coś nie bardzo, może to wina kluczyka, choć zamek otwiera dobrze. Napiszcie coś jak to jest u Was może odkrył ktoś coś nowego, jakiś sprawdzony system, a kluczyk mam zwykły nie scyzoryk.
Pozdrawiam

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: celek » 07 sie 2007, 23:22

u mnie tylko da sie otworzyc z kluczyka a zamknąc już nie.

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

Odp: Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Honza » 27 maja 2009, 13:16

Witam!
Odgrzewam stary "kotlet", ale bardzo pomocne okazay się dla mnie te wskazówki. Miałem problem z szybami - działały tylko skokowo, domykanie z pilota nie działało. Wcześniejszy opis zaprogramowania szyb u mnie nie zadziałał, ale przynajmniej już wiedziałem żeby kombinować z przyciskami. I zrobiłem tak:
- otwarłem całkowicie lewą szybę przednią i po otwarciu nie zwalniałem przycisku, tylko dalej go trzmałem wciśniętego przez ok 5 sekund. Po czym zamknąłem tę szybę również po zamknięciu przytrzymując guzik przez ok. 5 sekund. Tę samą operację przeprowadziłem na wszystkich szybach. Efekt: wszystkie szyby działają jak należy i oczywiście domykanie z pilota również.
Pozdrawiam!

lesny_83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: lesny_83 » 27 maja 2009, 23:24

witam
nalezy zrobic tak jak pisal poprzednik
a dokladnie instrukcja mowi tak (str 136):
"W następstwie ewentualnego
odłączenia akumulatora
lub ewentualnej wymiany
bezpiecznika, konieczna jest reinicjalizacja
systemu zapobiegającego
przed zgnieceniem; procedura jest
następująca:
1) opuścić całkowicie szybę drzwi po
stronie kierowcy przytrzymując naciśnięty przycisk przez przynajmniej 3
sekundy po osiągnięciu końca skoku;
2) zwolnić przycisk, a następnie zamknąć
całkowicie szybę drzwi przytrzymując
naciśnięty przycisk przez
przynajmniej 3 sekundy po osiągnięciu końca skoku;
3) wykonać taką samą procedurę
dla wszystkich szyb, unikając absolutnie
wykonywania jednocześnie tej
operacji kilku szybach.
System zostanie reinicjowany i przywrócone
zostanie jego funkcjonowanie
oryginalne. Jeśli to nie nastąpi,
zwrócić się jak najszybciej do ASO
Lancii."

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: gregi » 29 maja 2009, 10:13

Czy te czynności z kodowaniem należy robić przy włączonym silniku czy wystarczy przekręcić kluczyk ,a szyby to trzeba kodować wszystkie za jednym razem czy można np. dzisiaj przód ,a jutro tył? :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Honza
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 17 lip 2008, 0:00
Imię: Honza
Lokalizacja: Bochnia

Odp: Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: Honza » 29 maja 2009, 10:30

Można to zrobić przy wyłączonym silniku i raczej nie trzeba wszystkich na raz ustawiać; ale to zajmuje jakieś 2 minuty :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
gregi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 21 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: KOZIENICE

Odp: Lybra. - Domykanie szyb z pilota

Post autor: gregi » 29 maja 2009, 13:06

Dzięki pobawie się później,tylko jeszcze zapytam czy przy zamykaniu kluczykiem też będzie działać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”