Re: Kilka technicznych pytań po zakupie lybry ;)

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
teemka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 714
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Skype: CZĘŚCI LANCIA LYBRA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Kilka technicznych pytań po zakupie lybry ;)

Post autor: teemka » 26 sie 2007, 20:31

Witam! Od 2 dni jestem w posiadaniu sprowadzonej lancii lybry 1.9jtd, w związku z tym mam pare pytań:

1] Przy jakich przebiegach wymagana jest zmiana rozrządu? W tej chwili mam 150tyś km i nie wiem w jakim jest stanie i kiedy przydałoby sie go wymienić.... (domyślam sie ze już na niego czas)
2] Na zimnym silniku po odpaleniu pojawia mi sie migająca kontrolka świec zarowych (miga przez jakieś 20s)- czy to oznacza ze przydało by sie je wymienić czy w tym czasie są one poprostu podgrzewane???
3] Jak dostać sie do świec?
4] Do czego służy dodatkowa dźwignia pod dźwignią do właczania kierunków?? Wydaje mi sie że to będzie tempomat ale jescze nie bardzo wiem jak z niego korzystać...
5] Czy ktoś ma patent na nie zamykającą się popielniczkę?? :wink:
6] Co możecie zasugerować jeśli chodzi o sprawy na które mam zwrocić uwagę po zakupie tego auta (to moja pierwsza lancia)

Będe wdzięczny za podpowiedzi i sory jesli powielam jakis temat...

POZDRAWIAM- TMK
WŁOSZKI W POSIADANIU: ALFA 147 BY ZENDER 180KM / ALFA ROMEO 166 2.4 JTDM 20V 175KM
LANCIA LYBRA SW 2.4JTD 150KM (Emblema) / LANCIA LYBRA SW 1.9JTD 115KM (Intensa)

Szukasz części do Lancii Lybry? Napisz!

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kilka technicznych pytań po zakupie lybry ;)

Post autor: Nat » 26 sie 2007, 22:22

"teemka" pisze:Witam! Od 2 dni jestem w posiadaniu sprowadzonej lancii lybry 1.9jtd, w związku z tym mam pare pytań:

1] Przy jakich przebiegach wymagana jest zmiana rozrządu? W tej chwili mam 150tyś km i nie wiem w jakim jest stanie i kiedy przydałoby sie go wymienić.... (domyślam sie ze już na niego czas)
2] Na zimnym silniku po odpaleniu pojawia mi sie migająca kontrolka świec zarowych (miga przez jakieś 20s)- czy to oznacza ze przydało by sie je wymienić czy w tym czasie są one poprostu podgrzewane???
3] Jak dostać sie do świec?
4] Do czego służy dodatkowa dźwignia pod dźwignią do właczania kierunków?? Wydaje mi sie że to będzie tempomat ale jescze nie bardzo wiem jak z niego korzystać...
5] Czy ktoś ma patent na nie zamykającą się popielniczkę?? :wink:
6] Co możecie zasugerować jeśli chodzi o sprawy na które mam zwrocić uwagę po zakupie tego auta (to moja pierwsza lancia)

Będe wdzięczny za podpowiedzi i sory jesli powielam jakis temat...

POZDRAWIAM- TMK
ad 1. Jeśli nie wiesz, kiedy był zmieniany- zmień go natychmiast :!:
Zalecenia wg Włochów- pasek co 120 tys.
Zalecenia wg Polaków (na podstawie doświadczeń w polskich warunkach eksploatacyjnych) pasek co 60-80 tys.
ad 5. Z tego co się orientuję, to jest tam taki skobelek, który chyba Ci się ułamał, jeśli popiółka się nie zamyka. Rozmontuj i zamiast tego skobelka (plastikowego), wmontuj drewniany (np. z zapałki) albo lepiej metalowy (ze spinacza biurowego albo agrafki) powinni działać na 100 proc. Wybacz, że taki pomysł a la McGyver ;)
ad 6. Po zakupie to pewnie już niewiele, a przy zakupie- warto było sprawdzić wszystko co opisano ==>Tutaj (kliknij)<==. Jeśli tego wtedy nie zrobiłeś, możesz teraz przejrzeć listę ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
blantek212
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Poznań, okolice

Re: Kilka technicznych pytań po zakupie lybry ;)

Post autor: blantek212 » 27 sie 2007, 18:53

"teemka" pisze:
2] Na zimnym silniku po odpaleniu pojawia mi sie migająca kontrolka świec zarowych (miga przez jakieś 20s)- czy to oznacza ze przydało by sie je wymienić czy w tym czasie są one poprostu podgrzewane???


POZDRAWIAM- TMK
swiece zarowe nie podgrzewaja powietrza po odpaleniu silnika, one podgrzewaja powietrze przed odpaleniem, po to zeby ulatwic rozruch, u mnie gasna po jakis 3 sekudach potem odpalam i nic nie mruga, wydaje mi sie ze to jakas nieprawidlowosc, ale nigdy tak nie mialem i mam nadzieje ze nie bede mial :D wiec wiecej nie pomoge

jesli chodzi o inne porady to jesli masz taka tozliwosc, radze jechac do serwisu zeby podlaczyli komputer i sprawdzili czy wszystko jest ok, takie podlaczenie to ok 50zł wiec niewiele, a bedziesz mial pewnosc ze wszystko dziala
Lancia Lybra 2.4JTD
2000 rok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”