Lybra czy Stilo - co wybrać?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Nat » 12 wrz 2007, 13:26

17-18 tys za lybre 2002 i 168 tys przebiegu (sprawdzonego :!:) to podejrzanie mało. Jesteś pewien, że osoba sprzedająca Ci to auto (i jeszcze czekająca cierpliwie) to jakas siostra miłosierdzia :?:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Petrus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 264
Rejestracja: 23 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Lubin i ok.

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Petrus » 12 wrz 2007, 13:32

Mam LYBRĘ 1.8 i namawiam Cię do rezygnacji z tego auta.
1. Po zakupie musisz wymienić rozrząd. Jest to wydatek wg mnie od 1500 zł. w górę. Mam tutaj na myśli kompletny rozrząd (pasek, rolka napinacza i prowadząca, pasek wałków balansu i rolki tego paska, wariator wymienny co 80 tys km). Robocizna to minimum 300/400 zł prywatnie, a w ASO sam się zapytaj.
2. Mieszkam w terenie podgórskim, ale nie w górach, gdzie często jeżdżę krętymi drogami. LYBRA kołysze się niemiłosiernie. Na każdym łuku trzeba zwalniać. Mam porównanie do PUNTO II i AUDI B4. Małe PUNTO lepiej wchodziło w zakręty, a AUDI szło jak po szynach.
3. Silnik przy 120 km/h na V biegu wchodzi w dość wysokie tony i wydaje się, że auto jedzie bardzo szybko. Poniżej tej prędkości jest cicho, ale powyżej słychać wycie, tak jakby był zbyt niski bieg. Nie można wtedy mówić, że w aucie jest cicho.

Nie miałem STILO i nie mam porównania.

Chyba trzeba też pomyśleć o drugim szczęśliwym dniu kierowcy, czyli nie tylko o dniu kupna, ale i sprzedaży. Wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci sprzedać STILO niż tą LYBRĘ.

Jeżeli pytałbyś się z jakiego powodu kupiłem LYBRĘ, to odpowiem Ci, że dla urody i ceny.
Moja poprzednia LYBRA DEL SOLE.
Nie śmieję się z tych, którzy jeżdżą VW.
Śmieję się z tych, którzy się tym szczycą.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: kartonik » 12 wrz 2007, 14:34

Rada jest jedna: kup sobie jakiś PORZĄDNY samochód, a nie włoskie wynalazki.

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Endrju » 12 wrz 2007, 14:47

"kartonik" pisze:Rada jest jedna: kup sobie jakiś PORZĄDNY samochód, a nie włoskie wynalazki.
: nonieee : : nonieee : : nonieee : : nonieee : : nonieee : : nonieee :
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: bolek » 12 wrz 2007, 14:54

"kartonik" pisze:Rada jest jedna: kup sobie jakiś PORZĄDNY samochód, a nie włoskie wynalazki.
nie, no cóż za odwaga, i to w takim miejscu : nonieee : : nonieee : : nonieee : : nonieee :

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Endrju » 12 wrz 2007, 15:08

"bolek" pisze:
"kartonik" pisze:Rada jest jedna: kup sobie jakiś PORZĄDNY samochód, a nie włoskie wynalazki.
nie, no cóż za odwaga, i to w takim miejscu : nonieee : : nonieee : : nonieee : : nonieee :
ale patrząc na podpis to lubi srebrne włoskie wynalazki...chyba że ma lybre za kare :) :) :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: kartonik » 12 wrz 2007, 15:09

"Endrju" pisze: ale patrząc na podpis to lubi srebrne włoskie wynalazki...chyba że ma lybre za kare :) :) :)
Raczej za karę... i to chyba ciężką jak cholera :?

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 wrz 2007, 15:13

...mozesz Kartonik uscislic swoje zdanie...
...chcialbym poznac Twoja opinie na temat Lybry... :D
...bo kiedys jak juz kappa bedzie zbyt leciwa to pewnie trzeba bedzie usiasc za kolkiem innej moze Lanci...
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Taz » 12 wrz 2007, 15:22

Marcin, to już nie Volvo lub Saaba? :P

Ja w miarę możliwości szybko będę chciał wsiąść w Mercedesa :) (marzenie od dzieciństwa, jak na razie to w domu była tylko beczka)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: hmmm...

Post autor: Nat » 12 wrz 2007, 15:24

"Duch-Dziadka" pisze:...mozesz Kartonik uscislic swoje zdanie...
...chcialbym poznac Twoja opinie na temat Lybry... :D
...bo kiedys jak juz kappa bedzie zbyt leciwa to pewnie trzeba bedzie usiasc za kolkiem innej moze Lanci...
uprzejmie proszę ==>klik :D
ZTCP kartonik tez sie tam wypowiadał
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 wrz 2007, 15:26

...no wiesz Taz w sumie to SAAB ale lancie bede miala jakas taka na zloty moze jakas wypasiona Theme(zabytkowa)...a moze moja Kappa juz na zawsze zostanie ze mna jako samochod na niedziele a na codzien bede sie wozil Saabem... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: hmmm...

Post autor: Endrju » 12 wrz 2007, 15:39

"Nat" pisze:
"Duch-Dziadka" pisze:...mozesz Kartonik uscislic swoje zdanie...
...chcialbym poznac Twoja opinie na temat Lybry... :D
...bo kiedys jak juz kappa bedzie zbyt leciwa to pewnie trzeba bedzie usiasc za kolkiem innej moze Lanci...
uprzejmie proszę ==>klik :D
ZTCP kartonik tez sie tam wypowiadał
to już wiem czemu Kartonik ma takie podejście :) ahh te parujące szyby...
ja latam sterą deltą i choć ma pare wad to i tak najbardziej rozbawiają mnie właściciele golfów 3 którzy patrzą i nie wierzą...dzisiaj miałem przykład jak koło mnie zaparkował koleś takim golfem gt popatrzył z pogardą...przyjrzał się i mina mu siadła :) do tego jak wyszedł ze sklepu to nie odpalił :)
ale wracając do tematu...nadal jestem za lybrą...ale poszukał bym w dieslu...oczywiście kombi :) chyba taka opcja będzie po mojej delcie...choć chodzi mi po głowie themka Cromika :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hmmm...

Post autor: kartonik » 12 wrz 2007, 15:48

"Nat" pisze:
uprzejmie proszę ==>klik :D
ZTCP kartonik tez sie tam wypowiadał
Nie nie, Nat. Tam krytycznych uwag nie bylo :) Zreszta, chyba nie jestem odpowiednim miernikiem awaryjnosci i niezawodnosci Lybr. Albo nie kocham swojego samochodu na tyle, zeby wybaczac mu wiekszosc wystepujacych co chwile usterek.

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 12 wrz 2007, 15:48

"Nat" pisze:17-18 tys za lybre 2002 i 168 tys przebiegu (sprawdzonego :!:) to podejrzanie mało. Jesteś pewien, że osoba sprzedająca Ci to auto (i jeszcze czekająca cierpliwie) to jakas siostra miłosierdzia :?:
można powiedzieć, że mam "układ". Jeżeli szuka się samochodu pół roku to uda się trafić na prawdziwą okazję. Prawda? Poza tym miałem trochę farta i znajomości w Niemczech też pomogły. Dzięki temu zaoszczędziłem jakieś 400 EUR na samych formalnościach. Poza tym na cenę ma też wpływ to, że autko miało już 3 właścicieli...


Mam LYBRĘ 1.8 i namawiam Cię do rezygnacji z tego auta.
1. Po zakupie musisz wymienić rozrząd. Jest to wydatek wg mnie od 1500 zł. w górę. Mam tutaj na myśli kompletny rozrząd (pasek, rolka napinacza i prowadząca, pasek wałków balansu i rolki tego paska, wariator wymienny co 80 tys km). Robocizna to minimum 300/400 zł prywatnie, a w ASO sam się zapytaj.
Właśnie też to trzeba wziąść pod uwagę. Nie wspomniałem o tym. W Stilo mam jeszcze 20tys. km do rozrządu, czyli prawie rok bez tego kłopotu.

2. Mieszkam w terenie podgórskim, ale nie w górach, gdzie często jeżdżę krętymi drogami. LYBRA kołysze się niemiłosiernie. Na każdym łuku trzeba zwalniać. Mam porównanie do PUNTO II i AUDI B4. Małe PUNTO lepiej wchodziło w zakręty, a AUDI szło jak po szynach.
3. Silnik przy 120 km/h na V biegu wchodzi w dość wysokie tony i wydaje się, że auto jedzie bardzo szybko. Poniżej tej prędkości jest cicho, ale powyżej słychać wycie, tak jakby był zbyt niski bieg. Nie można wtedy mówić, że w aucie jest cicho.
Właśnie takie informacje są dla mnie cenne. W A3 przy 120-130km/h jest słyszalny hałas od silnika. Słychać go ale...nie jest tak źle. Przy 160 już tragedia, no ale na co dzień nie jeżdżę takimi prędkościami. Moje optimum to 120-130 właśnie. Starczy do szybkiego i w miarę jeszcze bezpiecznego poruszania się po terenie niezabudowanym. Powiedz, czy twoja Lybra ma duży problem z rozbujaniem się np. z 80 do 120?
Masz także rację co do kwestii sprzedaży...chyba Stilo pójdzie łatwiej niż Lybra.
Ale jeżeli kupiłeś Lybrę dla ceny i wyglądu to chyba nie możesz powiedzieć, że jest to złe auto i faktycznie ma spore niedomagania w aspekcie trakcji/dynamiki/komfortu(wyciszenia) ?

A może jest tu ktoś z okolic Częstochowy (lub Wielunia) z Lybrą w benzynie? Chętnie bym się spotkał...
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2007, 15:58 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hmmm...

Post autor: kartonik » 12 wrz 2007, 15:55

"Endrju" pisze:
to już wiem czemu Kartonik ma takie podejście :) ahh te parujące szyby...
Co wiec ma byc miernikiem uzytecznosci auta? Niebieska tapicerka, kolorowy ekranik, okragle reflektory z przepalajacymi sie co chwile zarowkami? Co to za samochod, w ktorym zima przez pol godziny nie mozna wyjechac z parkingu, bo swiata nie widac? I tak przez cztery miesiace. A mnie, w przeciwienstwie do Ciebie, malo obchodza lysole w golfach 3 i ich blond-laski. Nie kupuje samochodu, zeby robic na nich wrazenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”