Lybra czy Stilo - co wybrać?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
ezis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecinek-Bogatynia

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: ezis » 11 wrz 2007, 22:19

jak możesz to dzięki :D
TOYOTA AVENSIS SW D4D'01 i FIAT BRAVO 1,9 JTD'01

Awatar użytkownika
ezis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Szczecinek-Bogatynia

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: ezis » 11 wrz 2007, 22:26

Lancia jest jak AUDI, a FIAT jak VOLKSWAGEN, czyli autko dla ludu. Wybrał bym Lancię, ale w dieslu.
TOYOTA AVENSIS SW D4D'01 i FIAT BRAVO 1,9 JTD'01

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 11 wrz 2007, 22:43

...a teraz moje zadnie...
...przez 3 miesiące bylem uzytkownikiem Fiata Stilo 1.9 JTD(kombi)...
Moim zdaniem rewelacyjne autko w tej cenie...niskie spalanie, dynamiczny silnik, bardzo wygodne fotele i duzo miejsca(mam 195 cm wzrostu)...
...autko porwadzi sie rewelacyjnie...fakt wyglad nie jest rewelacyjny jesli chodzi o kombi i 5 drzwiowego hatcbaka...natomiast mialem tez w posiadaniu stilo 3d ale z silnikiem 1.4 6 bigowa skrzynia i musze powiedziec ze rownie fajne autko za odpowiednia do siebie cene...powiem ze oba auta mialy przebiegi w granicach 20 tys km i pochodzily z salonu...
...znam tez z autopsji Lybre (kolega ma 1.9 JTD) i powiem wam rownie szacowne autko jak Stilo...
...podsumowujac...jesli chodzi o zdania to wsrod moich znajomych Lybra nie jest wcale fajnym autem i wlasciwie nie znam osoby ktora powiedziala ze ten samochod jest ladny to samo tyczy sie Stilo pomijajac wersje 3d...
...ja odrzucilbym oba pojazdy i poszukal jeszcze czegos alternatywnego...
...musisz sobie odpowiedziec na pytanie jakiego auta szukasz...jesli wiesz ze robisz duzo kilometrow i potrzebujesz auta do jezdzenia to bierz Stilo...jesli malo jezdzisz i masz byc moze auto sluzbowe wez Lybre...pomijajc to ze bedzie latania z papierami butla z gazem ktora zabierze Ci miejsce w bagazniku i inne perypetie zwiazane z samochodem z zagranicy...
...niech zwyciezy rozsadek... :D
P.S. Jesli masz jakies jeszcze pytania dotyczace uzytkowania Stilo zapraszam na gadu lub prv.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Toper » 12 wrz 2007, 0:44

"musio3" pisze:
Fiat Stilo
Rok produkcji: 2005 (z miesiąca czerwca)
Przebieg: 60 tys
Silnik: 1.9 MJTD (120 km, 6biegowa skrzynia)

Samochód jest z Polski, jeszcze na gwarancji (zostało pół roku). Stan techniczny b.dobry.

Lancia Lybra
Rok produkcji: 2002
Przebieg: 168 tys
Silnik: 1,8 (132 KM)
jakbym miał taki wybór, a Stilo nie byłoby kombi, to wybrałbym Stilo.
Z dwóch powodów:
- silnik
- rocznik i przebieg
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 12 wrz 2007, 9:54

@ Duch Dziadka i Toper

właśnie takie sugestie są dla mnie najcenniejsze.

Generalnie obawiam się, czy wybierając Stilo nie zgodzę się na znacznie niższy komfort jazdy. Obecnie jeżdżę Audi A3 i powiem, że mi już bokiem wychodzi ten samochód. Jest niewygodny, twardy i absolutnie ubogi jeżeli chodzi o wygodę i rozwiązania w kabinie.
Lubię mieć w samochodzie cicho i wygodnie. Jakbyś ocenił te dwa aspekty w Lancii i Stilo, dajmy na to w skali od 1 do 5?

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Nat » 12 wrz 2007, 10:12

Jesli cicho i wygodnie, to dla Ciebie dwa istotne kryteria, to troche zmienia postać rzeczy- W Lybrze benzynowej jest sporo ciszej i wygodniej niz w Stilo diesel.
Jedyną przewagą Stilo jest to, że jest to wieksze auto (piszę o Stilo kombiaku, którym jeździłem, a hatchbackiem nie)Bagaznik jest tam większy niż w Lybrze.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 wrz 2007, 10:14

...jesli chodzi o cisze w tych dwoch autach to zdecydowanie zwycieza Lybra chociaz by z tego powodu ze diesel z natury jest glosniejszy....aczkolwiek dieslowski silnik fiata ma to do siebie ze calkiem przyjemnie i zacnie dla ucha sobie pomrukuje...
...Stilo wydaje mi sie ze ma lepsze fotele niz Lybra, twardzsze a zarazem lepiej trzymajace na boki...natomiast w Lanci jak to w Lanci siedzi sie jak na kanapie...wiec musisz sam wybrac co lepsze...
...mi osobiscie podobalo sie Stilo pod wzgeledem jazdy pozycji za kierownica i komfortu jazdy...
Jesli oba auta maja kosztowac tyle samo to zdecydowanie wybierz Stilo jesli Ci sie podoba...ja osobiscie nie kupilbym wersji 5d ani kombi...jestem esteta i liczy sie dla mnie wyglad auta...
...gdyby natomiast udalo Ci sie znalesc w podobnej cenie co stilo mlodsza lybre z mniejszym przebiegiem itd. to bierz Lybre bo Lancia jest naprawde wyjatkowa...
...a co do Audi A3...spelnienie marzen 95% kobiet i facetów ktorzy nazbierali troche wiecej kasy niz na golfa 3... :D (bez urazy)
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Taz » 12 wrz 2007, 10:33

Rozsądek mówi Stilo, serce - Lybra. Ja bym ci jeszcze zadał pytanie jak długo chcesz tym autem pojeździć.. i ile lat będzie ono miało w momencie sprzedaży (i jak dużo straci na wartości każde z nich za ten czas).
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Toper » 12 wrz 2007, 11:02

"musio3" pisze:@ Duch Dziadka i Toper

właśnie takie sugestie są dla mnie najcenniejsze.

Generalnie obawiam się, czy wybierając Stilo nie zgodzę się na znacznie niższy komfort jazdy. Obecnie jeżdżę Audi A3 i powiem, że mi już bokiem wychodzi ten samochód. Jest niewygodny, twardy i absolutnie ubogi jeżeli chodzi o wygodę i rozwiązania w kabinie.
Lubię mieć w samochodzie cicho i wygodnie. Jakbyś ocenił te dwa aspekty w Lancii i Stilo, dajmy na to w skali od 1 do 5?
a jeździłeś obydwoma? Ja nie jechałem żadnym z nich ;-) (no kiedyś Stilo tesotowo, ale to dawno było). A może przyjmiesz do wiadomości, że są inne Lancie ;-) ?

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 wrz 2007, 11:22

...wlasnie Toper...podpaliles lont ktorego ja sie balem odpalic...
...wlasnie chcialem naszemu koledze zasugerowac ze moze zamiast stilo i lybry...wybrac Kappe nawet kombi widzialem nawet ze auto complex w dobrej cenie ma diesla...bo zalety Kappy moglbym wymieniac bez konca...
...zastanow sie kolego Kappa to wygoda, gigantycznie ogromna przestrzen, frajda z jazdy, zazdrosne spojrzenia wlascicieli BMW i Mercedesow, luksus, prestiż, przepiekne brzmienie silnika nawet w wersji 2.0 (5 cylindrów), nawet jak butle z gazem wlaniesz z tylu za kanapa to miejsca jest tyle ze szok totalny...
...i to wszystko naprawde za tak niewiele porownojac do innych marek...
...a doznania otrzymane w trakcie jego uzytkowania bezcenne... :D
...kolego ostatnie wydanie Kappy znalesc w dobrej cenie i naprawde za 20 pare klockow masz autko nieporownywalnie lepsze, cichsze, i zawsze wiesz ze jak kupisz to masz praktycznie full wypas...
...to tyle ode mnie...Kappa RULEZ... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Nat » 12 wrz 2007, 11:28

"Toper" pisze:
"musio3" pisze:@ Duch Dziadka i Toper

właśnie takie sugestie są dla mnie najcenniejsze.

Generalnie obawiam się, czy wybierając Stilo nie zgodzę się na znacznie niższy komfort jazdy. Obecnie jeżdżę Audi A3 i powiem, że mi już bokiem wychodzi ten samochód. Jest niewygodny, twardy i absolutnie ubogi jeżeli chodzi o wygodę i rozwiązania w kabinie.
Lubię mieć w samochodzie cicho i wygodnie. Jakbyś ocenił te dwa aspekty w Lancii i Stilo, dajmy na to w skali od 1 do 5?
a jeździłeś obydwoma? Ja nie jechałem żadnym z nich ;-) (no kiedyś Stilo tesotowo, ale to dawno było). A może przyjmiesz do wiadomości, że są inne Lancie ;-) ?

Pozdrawiam
Że są inne Lancie, to kolega chyba wie,sęk w tym, że w innym segmencie niz A3/A4/Stilo/Lybra.
Ja tam kolegę rozumiem, ze ten rozmiar auta jest optymalny : ok2 :

P.S. jesli juz inne Lancie to ew. Dedra/Delta, ale oba modele sa juz mocno starawe, wiec nic dziwnego, że nie są brane pod uwagę w tym wypadku...


Czekamy niecierpliwie na nową Deltę... A tu cisza....
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2007, 11:32 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Blash » 12 wrz 2007, 11:29

no ja bym nie kupił żadnego z tych dwóch , stilo jest paskudne , libra to benzyna oraz nie są to vany ;)

Anonymous

dylematy - czyli co wybrać (Lybra vs. Stilo)

Post autor: Anonymous » 12 wrz 2007, 12:14

Kapiszonek odpada ze względu na "poglądy" mojej Żony. Te dwa samochody wchodzą w grę bo są jedynymi stycznymi naszymi gustami jeżeli chodzi o samochody.

Kiedyś jeździłem Stilo (2003 rocznik, JTD) ale było powypadkowe i wyjątkowo nieszczęśliwie poskładane, więc nie ma sensu tego brać pod uwagę szczególnie że wszystko co mogło, to buczało, skrzypiało itd. (półosie, łożyska, deska rozdzielcza i wiele innych). Podobała mi się bardzo dynamika silnika i w sumie jego dźwięk nie był najgorszy.

Samochodami zamierzam jeździć co najmniej rok (albo dwa). Stilo kupuję o jakieś 10 tys. mniej niż średnia (za 22-24 tys.). Lybra wyjdzie za 17-18 tys (bez opłat, gazu itd.).

Co do Audi A3 to nie będę kontynuował wątku - pomnę tylko, że dla mnie to przeceniony samochód i zupełnie nie wart legend jakich się o nim mówi. W środku jest tak niemożliwie paskudny i tak zacofany jeżeli idzie o bajery umilające podróżowanie, że szkoda gadać. A na nasze polskie drogi kompletnie się nie nadaje (utrata przyczepności kół na najmniejszych nierównościach). Chociaż nie powiem, bo silnik 1.6 jest całkiem niezły. Przy czym za 1 Audi można mieć 2 Lancie...

Stilo mam mieć w tym lub w przyszłym tygodniu. I jeżeli się na nie od razu nie zdecyduję (będę miał 1-2 dni na testowanie) to przepada i zostaje już tylko Lybra (jest nagrana i w zasadzie na mnie czeka). Jeżeli się zdecyduję na Stilo to będzie bardzo mi żal audio Bose w Lybrze...:(

Jeżeli będziecie zainteresowani opiszę swoje doświadczenia z tego autka.

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hmmm...

Post autor: Toper » 12 wrz 2007, 12:19

"Duch-Dziadka" pisze:...wlasnie Toper...podpaliles lont ktorego ja sie balem odpalic...
...wlasnie chcialem naszemu koledze zasugerowac ze moze zamiast stilo i lybry...wybrac Kappe nawet kombi widzialem nawet ze auto complex w dobrej cenie ma diesla...bo zalety Kappy moglbym wymieniac bez konca...
...zastanow sie kolego Kappa to wygoda, gigantycznie ogromna przestrzen, frajda z jazdy, zazdrosne spojrzenia wlascicieli BMW i Mercedesow, luksus, prestiż, przepiekne brzmienie silnika nawet w wersji 2.0 (5 cylindrów), nawet jak butle z gazem wlaniesz z tylu za kanapa to miejsca jest tyle ze szok totalny...
...i to wszystko naprawde za tak niewiele porownojac do innych marek...
...a doznania otrzymane w trakcie jego uzytkowania bezcenne... :D
...kolego ostatnie wydanie Kappy znalesc w dobrej cenie i naprawde za 20 pare klockow masz autko nieporownywalnie lepsze, cichsze, i zawsze wiesz ze jak kupisz to masz praktycznie full wypas...
...to tyle ode mnie...Kappa RULEZ... :D
ja miałem na myśli inny egzemparz Lybry ;-)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

hmmm...

Post autor: Duch-Dziadka » 12 wrz 2007, 12:28

...poniewaz musze byc patriota...to poszukaj inne Lybry...mowie calkiem powaznie...zadzwon do Auto Complexu oni maja pewniaki...ale pamietaj tylko lybre SW(kombiaka)...
...masz podwojny zysk...bo kupisz auto dla indywidualisty, bedziesz mial bose no i najwazniejsze zostaniesz z nami na forum i bedziesz jezdzil na zloty...ktore tak jak marka samochodu sa wyjatkowe(moze sie kiedys o tym przekonam) :D
Giulietta Veloce 2016r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”