Lancia Kappa- czy to dobry samochód dla studenta?

Moderator: stabraf

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Lancia Kappa- czy to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 01 gru 2007, 12:10

Witam. zacznijmy od tego, że się trochę przedstawię - jestem 20 letnim studentem, który planuje kupić Lancię Kappę, gdyż przyzwyczajony jest do dużych samochodów i nie chcę jakiegoś małego miejskiego auta, no i wysmakowany styl tego cudu włoskiej stylizacji bardzo mi odpowiada.

Czytając opinie w internecie przekonałem się ze koszt utrzymania nie jest taki drogi jak przekonują mnie nieznający tej marki. Chciałbym sie od Was dowiedzieć jak wyglądają ceny części w stosunku do Audi, Opla, BMW?(w kręgu zainteresowań było Audi 80, BMW E36 i Opel Vectra B)

Kolejne pytanie to czy obsługa(wymiana filtra oleju, i inne prace konserwujące/drobne usterki) sa problemem dla kogoś radzącego sobie z takimi rzeczami w Mercedesie W124('94)? czy raczej wymagają wizyty w serwisie? Gdyż nie mam nieograniczonego budżetu, autem przejeżdżał będę jakieś 400km miesięcznie i nie chciałbym, by był skarbonką bez dna(myśle że więcej niż 200zł miesięcznie nie licząc paliwa nie chcę wydawać)

Jak drogo wygląda serwis w Łodzi?

Jak wygląda spalanie silnika 2.0? Zmieszczę się w górnej granicy 12 litrów w mieście?

No i ostatnie pytanie czy warto sie pchać w pierwsze roczniki ('95-'97) gdy mam do dyspozycji 10 tysięcy złotych, a musi mi wystarczyć jeszcze na OC, więc na samo auto zostaje około 8,5 tysiąca?

Ps. Jak z popularnością tego modelu wśród złodzieji? Nie trzeba patrzeć na nie co 5 minut czy nadal stoi pod blokiem?

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Duch-Dziadka » 01 gru 2007, 12:33

Drogi kolego...
Ja mam Kappe z 95 roku, i powiem Ci ze 10 klokersow na samochod z OC to troche malo jesli chodzi o Kappe. Zakladajac ze masz ograniczony budzet to jesli o mnie chodzi to kiepska sprawa. Ja dalem za swoja Kappe 9500 a i tak znalazly sie rzeczy(olej, rozrzad, tuleje wachaczy, cewka zaplonowa, swiece, filtry i zamknalem sie w 12,500 z OC i rejestracja). Jednak w tej chwili moje autko chodzi jak pszczolka i nie ma z nim zadnych problemow, pomijajajac ze rozsypal sie rozrusznik. Co do OC polecam zarejestrowac auto na kogos starszego np. ojca dziadka i wujka i wtedy OC za Kappe nawet wynosi 330 zlotych tak jak u mnie :D
Co do spalania jesli chodzi o jazde bez klimy po miescie 12 starczy spokojnie , z klima moze nie starczyc :)
Jesli jednak zdecydujesz sie na takie auto i kupisz egzemplarz w miare przyzwoitym stanie to autko odwdzieczy Ci sie wspanialym dzwiekiem silnika ktory przyprawia panienki o szybsze bicie serca :D (każda wersja benzynowa), komfortem jazdy i niezpomniana frajda z podrozy. Czasami na drodze ktos Ci sie usunie bo pomysla ze jedzie minister a spojrzenia ludzi na skrzyzowaniach sa wprost ukojeniem dla wydatkow jakie wiaza sie z kupnem auta.
Moja Kappa ma nawet wsrod moich znajomych przydomek "Cimoszewicz"
pozdrawiam i zycze podjecia slusznej decyzji :D :D
Giulietta Veloce 2016r

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 01 gru 2007, 12:47

Auto będzie zarejestrowane na osobę z pełnymi zniżkami w najtańszej mozliwej firmie bo znam bardzo dobrego brokera ubezpieczeniowego ;)
Właśnie ceny się boję trochę, bo na moto.allegro.pl jest sporo Kapp na które byłoby mnie stać, tylko ciekawe co tam będzie do zrobienia...
Np. takie:

1.

2.

3.

4.

Szczególnie 4 egzemplarz jest dokładnie takie jaki sobie wymarzyłem - czarny + beżowa alcantara, ale cóż, nie mam jeszcze funduszy wszystkich :(

Tak abstrachując od tematu to nie zamierzam jej specjalnie zyłować, nie będę wchodził na wysokie obroty więc pewnie spalanie nie będzie takie złe...

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: grzole » 01 gru 2007, 13:02

Uzupełnij profil o miasto - wiem z treści, że chodzi o Łódź ale zasada jest zasadą. Na forum jest sporo wątków o zakupie Kappy. Poczytaj sobie dokładnie niniejszy dział i miej na uwadze, że okazje cenowe zazwyczaj mają swoje drugie dno (wydatki na naprawy). Czasem lepiej wydać tych kilka tysi więcej i nie mieć problemów z naprawami. Moja sugestia: lepiej w Twoim przypadku sprawdzi się Delta.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 01 gru 2007, 13:08

Profil uzupełniony.
Niestety Deltą zainteresowany niejestem, bo ani nie ma szyku Kappy, ani wielkości, ani wyposażenia...

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: wega » 01 gru 2007, 13:14

Tak abstrachując od tematu to nie zamierzam jej specjalnie zyłować, nie będę wchodził na wysokie obroty więc pewnie spalanie nie będzie takie złe...
Też tak mówiłem. Ale dźwięk silnika podczas przyspieszania to miód dla uszu. Wież mi że nie będziesz jeździł jak taksówkarz. Rozglądnij się lepiej za Kappą z dobrą instalacją gazową albo dieselkiem. Ja mam silnik 2,0 i na samym ssaniu, szczególnie teraz jak jest tak zimno, potrafi nieźle łyknąć paliwa. Te pojemności niestety potrzebują dużo zjeść. To potwierdzi Ci każdy użytkownik Kappy.

ps. mam zbiornik gazu 80lit (wchodzi jakieś 73 litry) tj.146zł za zbiornik gazu. Robię śr.ok.350 km/m-c z czego 200km po mieście (praca-dom). Dodatkowo co m-c tankuję paliwo za 150zł. Reasumując wydaję ok.300zł za żarcie dla mojego wozu na m-c. Pod koniec m-ca świeci mi już rezerwa z gazu i paliwa. Jeżeli jadę dalej to analogicznie dolewam gazu i paliwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam78
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Zamość

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Adam78 » 01 gru 2007, 13:36

Tą z Mielca sobie daruj. Oglądałem ją pół roku temu w tym komisie. Było tam też kilka innych kapp. Powiem tak- dobrze zrobione zdjęcia, a na żywo to bardzo zużyte auta po przejściach.

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 01 gru 2007, 13:45

To tlyko przykłady, za 3 miesiące sporo się pewnie zmieni... Chyba będę szukał do upadłego tego samochodu bo niezmiernie mi sie podoba...
Jak z moimi pozostałymi pytaniami? Ceny części i obsługa auta...

Awatar użytkownika
trigo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2006, 0:00

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: trigo » 01 gru 2007, 13:52

"srekal34" pisze:Profil uzupełniony.
Niestety Deltą zainteresowany niejestem, bo ani nie ma szyku Kappy, ani wielkości, ani wyposażenia...
oj co do wyposażenia to się z kolegą nie zgodzę. jak się poszuka to można znaleźć Deltę z podobnym wyposażeniem jak Kappa. oczywiście to nie będzie to samo. Kappa to przede wszystkim komfort a Delta kusi do szaleństw (wtedy pali jak 2.0 z Kappy :lol: )

Trigojunior
pozdrawiam Marek vel Trigo .. chwilowo bez Lybry ale za to Sprinter - kontener na 8 palet a jakby ktoś chciał teściową wyekspediować -służę pomocą

masz czas ? zajrzyj:https://www.facebook.com/Quadratura-339116226208598

Awatar użytkownika
maciej_ignys
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2070
Rejestracja: 08 lip 2007, 0:00
Skype: ohydek
Lokalizacja: Leszno

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: maciej_ignys » 01 gru 2007, 13:56

Mi tam Delta pali więcej niż A8..... :wink:

srekal34
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: srekal34 » 01 gru 2007, 13:57

"trigo" pisze:
"srekal34" pisze:Profil uzupełniony.
Niestety Deltą zainteresowany niejestem, bo ani nie ma szyku Kappy, ani wielkości, ani wyposażenia...
oj co do wyposażenia to się z kolegą nie zgodzę. jak się poszuka to można znaleźć Deltę z podobnym wyposażeniem jak Kappa. oczywiście to nie będzie to samo. Kappa to przede wszystkim komfort a Delta kusi do szaleństw (wtedy pali jak 2.0 z Kappy :lol: )

Trigojunior
No a mi własnie o komfort i prestiż chodzi ;) Wnętrze jest genialne jak na te lata...

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Duch-Dziadka » 01 gru 2007, 14:08

Ja tez kolego szukalem kappy miedzy innymi z odpowiednim kolorem tapicerki bo seledynowy, niebieski i bordowy wogle odpadaly.
Nie polecam sie spieszyc z zakupem!!! Sluszna sugestia to gaz. Ja go tez zamontowalem dlatego moge z kazdych swiatel mruczec swoja 5 cylindrowka...
Spalanie na poziomie 12l i jezdze na bogato :D Nie boje sie depnac ani szybko smigac bo spalanie 13 do 14 gazu to zadne spalanie...
:D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: Jeremy McFee » 01 gru 2007, 14:09

Hehehe - nie ma to jak najarany student (bez obrazy) ;-)

Ty se daruj tę kappę, bo nic innego nie będziesz robił, tylko pakował w nią kaskę.

A laski szybciej polecą np. na mazdę MX-5 :) - sporo tańsza i bezproblemowa w utrzymaniu :)

Dobrze się chłopie nad tym zastanów!

Pozdrówka! :)


PS. Jak miałem 20 lat, to się najarałem na merca S-Klasse - na szczęście wacha była wtedy na kartki, na dodatek wybuchła wojna - więc uchroniłem się przed bankructwem :)

Potem jeździłem fiatem 600D z 1961 roku (czyli ówczesnym seicento).
Byłem bardzo zadowolony.
Dzisiaj też chyba wkrótce zamienię dużą lancię na jakieś seicento :) Na dojazd do dworca i sklepu wystarczy ;)
J. McFee

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: trigojunior » 01 gru 2007, 14:12

mam Deltę, nie narzekam ale mimo wszystko szykuję się na przesiadkę do Kappy. Prawdopodobnie 2.0 + gaz. Właśnie to dla mnie też jest dużym plusem....komfort i prestiż :lol:
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Czy Lancia Kappa to dobry samochód dla studenta?

Post autor: grzole » 01 gru 2007, 14:49

"srekal34" pisze:Chyba będę szukał do upadłego tego samochodu bo niezmiernie mi sie podoba...
Nam też, wiec witaj w gronie fanów włoskiego stylu!
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”