Kappa - dziwny objaw

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Greegoory » 28 sie 2005, 23:31

Witam
Przy predkosci 120 km i wiecej przy skrecie w prawo slychac wycie z przodu auta (tak jakby bardziej z prawej strony ale glowy nie dam) - na poczatku mysalem ze to opony ale dlaczego nie slysze tego przy skrecie w lewo? moze to lozysko? czy posiada ktos wiedze w tej materii ??
z gory dzieki
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Arek » 29 sie 2005, 8:55

Wycie czy takie pububububu (nie wiem jak to nazwać) :lol: ? U mnie było to łożysko
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Greegoory » 29 sie 2005, 19:10

"Arek" pisze:Wycie czy takie pububububu (nie wiem jak to nazwać) :lol: ? U mnie było to łożysko
tak cos w tym stylu pubububububu :-) wiec chyba zrobie to razem z czekajacym mnie sprzeglem - mysle ze na tym koniec inwestycji w tym roku
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - dziwny objaw

Post autor: mustafi » 29 sie 2005, 22:35

Wedlug mnie to lozysko, u mnie bylo tylko na odwrot, na prostej wylo a na zakrecie w lewo robila sie cisza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Kubek » 29 sie 2005, 22:52

Mi tez cos tak stuka, ale sie zastanawiam czy co mi sie stanie jak nie bede sie tym przejmowal i nie wymienie lozyska ? badz wahacza ? :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Anonymous » 29 sie 2005, 22:55

HEj zasadniczo nic się nie stanie tylko drgania przenoszą się na zawieszenie układ kierowniczy i przegub, co w przypadku długiej eksploatacji grozi uszkodzeniem powyższych.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Kappa - dziwny objaw

Post autor: mustafi » 29 sie 2005, 22:59

"Jaqob" pisze:Mi tez cos tak stuka, ale sie zastanawiam czy co mi sie stanie jak nie bede sie tym przejmowal i nie wymienie lozyska ? badz wahacza ? :)
Lozysko nie stuka tylko buczy, stukac moze wyrobiony sworzen wahacza albo -czego nie sprawdzilem- tuleja/guma drazka stabilizatora...u mnie ponoc to stuka, kupilem juz te gumy zobaczymy czy stuki po wymianie ustana.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Arek » 30 sie 2005, 11:04

Greegoory , no to znaczy że na bank łożysko. Ja kupowałem w EMF ale nie pamietam ile kosztowało. Chyba 200 z wymianą (ale może się myle)
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Greegoory » 30 sie 2005, 14:13

"Arek" pisze:Greegoory , no to znaczy że na bank łożysko. Ja kupowałem w EMF ale nie pamietam ile kosztowało. Chyba 200 z wymianą (ale może się myle)
Ja oddaje samochod do wawy (gdzies za wilanowem - bylem raz ale poniewaz kuzyn mnie pilotowal nie znam dokladnie adresu) - kuzyna kolega specjalizuje sie w naprawach lancii -- sam ma przepiekna kappe czarną w tdi jak marzenie - gosc wie o co chodzi i zna auto na wylot - bede robic u niego sprzeglo termostat i pewnie zrobie to lozysko - nie zal mi 250 km w jedna strone bo mam pewnosc ze facet zna sie na rzeczy - chocby sprawa moich wahaczy :-( - stuki ktorych nikt nie mogl zlokalizowac on namierzyl doslownie w chwile - dzis gazuje samochod i mam dylemat czy butla w kolo czy za siedzenie - moze ktos ma opinie na ten temat?
pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Kappa - dziwny objaw

Post autor: LukaszN » 30 sie 2005, 15:49

ja mam w kole, butla 50L realnie 42l gazu (lekko wystaj nad podloge bagaznika ~ 3 cm, ale wzmocnilem i zrobilem wokol ruchomej podlogi stelaz). Szkoda tracic pojemnosci bagaznika. Zamiast kola zapasowego woze zestaw naprawczy.
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Arek » 31 sie 2005, 10:09

OOO no to ciekawy jestem roboty tego mechaniora, zawsze to większe mozliwości znalezienia fachmana. Co do butli to chyba rzeczywiście lepiej w kole ja umiescic.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: tomek » 31 sie 2005, 13:03

Ja nie mialem wyboru, kupilem auto ze zbiornikiem 85 l. wzdluz kanapy. Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza- nie moge wozic nart ;). Poza tym same plusy: 64 l. gazu, bagaznik nadal jest duzy, jest dojazdowka, ale i tak pewnie bym jej nie uzywal (mam assistance).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Greegoory
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 10 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kappa - dziwny objaw

Post autor: Greegoory » 31 sie 2005, 13:53

jednak zdecydowalem sie na butle w kole.... ale przynajmniej nart nie bede na dachu wozil.. co do mechaniora to podziele sie wrazeniami i cenami... jutro odbieram zagazowana kappe - wtrysk sekwencyjny elpigaz - sam jestem ciekaw - i tak na marginesie co powiedzial mi gazownik o intalce II generacji jesli ktos montuje do takiego samochodu - bardzo wazne jest przeglad tej klapki przeciuwwybuchowej ktora montuja zeby nie uszkodzic przeplywomierza w razie strzalu - zuzywaja sie w niej uszczelki i staje sie ona nieszczelna a co za tym idzie samochod lapie lewe powietrze mieszkanka ma zbyt duza tem spalania i mozna sie np. nabawic dziury w tloku w jednym z cylindrow - spotkal sie kiedsy z takim przypadkiem - pisze to jako laik bo sie na tym nie znam ale moze komus ta informacja sie przyda i zwroci uwage na stan tej "klapki"
pozdrawiam
Pozdrawiam Grzegorz
---------------------------
Kappa zagazowana sekwencyjnie, z nowym silnikiem....
CB UNIDEN PRO 520 XL , SIRIO Titanium 1400 black

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - dziwny objaw

Post autor: prezesjm » 31 sie 2005, 14:24

Witam . Warto zapamiętać mieszanka za uboga = dziura w tłoku i zanik zaworów. Tak więc jak ktoś ma instalkę gazu tak zrobioną że chwali się że mu gazu pali tyle co benzyny lub mniej to prosi się o poważną naprawę silnika.

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - dziwny objaw

Post autor: grzole » 26 lis 2005, 18:29

Greegoory i co z tym odgłosem? Ustaliłeś? Naprawiłeś?
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”