Re: Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: RobertWroc » 14 lut 2008, 12:04

No i nadszedł czas zadbać o kappę.czyli dać jej nowy rozrzad.
I tu moje pytanie-gdzie dobrze i tanio wymienić rozrząd w Kappie 3.0 V6?
Zadzwoniłem do Brawo Auto Serwis,cóż cena lekko powalająca-450 ,- + manele.
W zasadzie moze bym przeżył ale zniechęcili mnie juz na wstępie -nie widządz samochodu,-uprzedzali ze od razu pewnie będzie coś jeszcze trzeba robić,ze jak rozbiora. to się okaże.No sorry, jak rozbiorą to sie okaże że niby co? mam sprzedać Lancię zeby zapłacić rachunek?
Do ASO braknie mi odwagi dzwonić.
podobno na błękitnej jest gośc co moze to zrobić lecz podany na forum numer jest nieprawidłowy.
Moze ktoś zna właściwy?
I jeszcze jedno jakie części polecacie (oczywiście wiem-oryginały najlepsze) ale jakiś dobere zzmienniki?
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

Lajka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Piekna

Re: Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: Lajka » 14 lut 2008, 13:18

"RobertWroc" pisze:No i nadszedł czas zadbać o kappę.czyli dać jej nowy rozrzad.
I tu moje pytanie-gdzie dobrze i tanio wymienić rozrząd w Kappie 3.0 V6?
Zadzwoniłem do Brawo Auto Serwis,cóż cena lekko powalająca-450 ,- + manele.
W zasadzie moze bym przeżył ale zniechęcili mnie juz na wstępie -nie widządz samochodu,-uprzedzali ze od razu pewnie będzie coś jeszcze trzeba robić,ze jak rozbiora. to się okaże.No sorry, jak rozbiorą to sie okaże że niby co? mam sprzedać Lancię zeby zapłacić rachunek?
Do ASO braknie mi odwagi dzwonić.
podobno na błękitnej jest gośc co moze to zrobić lecz podany na forum numer jest nieprawidłowy.
Moze ktoś zna właściwy?
I jeszcze jedno jakie części polecacie (oczywiście wiem-oryginały najlepsze) ale jakiś dobere zzmienniki?
Troche dziwne podejście - nie linczujcie mnie...ale jak mnie nie stać na utrzymanie jakiegoś auta...to go nie kupuje - albo przynajmniej nie mam pretensji o ceny do Bóg wie kogo. :wink:
Tu widzę kolega rozbija się 3.0 V6 i chce żeby wszystko było w cenie poloneza? :wink:
To że ktoś cie uprzedził że koszta mogą wzrosną przed robotą - tylko dobrze o nim świadczy.
Lepiej przed - niż w połowie roboty ci powie...że masz do wymiany któryś z uszczelniaczy.
Auta nie widzi - więc mówi otwarcie...zdejmie pokrywy i zobaczy co się tam dzieje...czy leje olejem czy nie - czy nie ma jakiś błędów etc.
Z oryginałami jest o tyle lepiej że gdy zamówisz je po nr nadwozia...to unikniesz sytuacji typu "ta część nie pasuje".
Servisów polecić nie polece - przeważnie staram się sam robić.
Moge podać nr do jednego z mechaników (znam człeka osobiście) - może będzie coś taniej ponieważ zakład na krańcach wrocławia (nie mam pojęcia) - zawsze można zadzwonić i porozmawiać
Andrzej 887617221.

P.S.
Przypuszczam że ceny w różnych zakładach będą zbliżone - przeważnie wyceny są robione na podstawie infotecha czy autodaty etc.

Awatar użytkownika
D1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Wrocław

Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: D1 » 14 lut 2008, 13:42

Na PW masz namiar :wink: Daj znać jak poszło.
Pozdrawiam D1
Kontakt: 783 390 662
Obrazek

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: RobertWroc » 14 lut 2008, 15:21

D1dzięki zaraz po niedzieli jak wrócę do Wrocka dzwonie tam.
Lajka-nie jest to kwestia szukania oszczędnosci,ale poprostu nie lubię sytuacji kiedy ktoś już na początku zakłada ze będzie trzeba robić coś jeszcze.Tym barziej że wiem że NIE TRZEBA. w ubiegly piatek wóż stał ok 4 godzin na ścieżce diagnostycznej,podłączony do komputera,sprawdzany i testowany.wymienione wszystkie świece(nawet te "w miarę dobre") wszystko naprawdę wszystko sprawdzone włącznie z ciśśnieniem na kazdym cylindrze i wtryskach,rozebrana i wyczyszczonea przepustnica i wtryski.
I ZA TO JUŻ ZAPŁACIŁEM.
Rozrząd jedynie nie zmieniony bo nie miał blokow.
A jeżeli komuś mówię że wszystko sprawdzone a on mi odpowiada że "to się okaże", sorry ale jakoś momentalnie tracę zaufanie.
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

Awatar użytkownika
D1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Wrocław

Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: D1 » 14 lut 2008, 15:28

RobertWroc zapytaj się czy w tym modelu czujnik położenia wału jest też przy rozrządzie. Jeżeli tak, to radzę wymienić. Ewentualnie zapytaj o opinię i koszt speca 8) . Ja w 2.0T miałem z powodu tego czujnika podwójną robotę :(
Pozdrawiam D1
Kontakt: 783 390 662
Obrazek

Awatar użytkownika
Orsya
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 813
Rejestracja: 23 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa wymiana rozrzadu-gdzie?

Post autor: Orsya » 14 lut 2008, 16:10

niestety to prawda co mówi majster, pamiętaj że możę się okazać konieczna wymiana pompy wody (z reguły wymiana co drugie robienie rozrządu), czego na stanowisku diagnostycznym nie sprawdzisz (dodatkowy koszt pompy ok. 200 pln)
tak samo jak uszczelniacze pokrywy zaworów oraz świec

ja za wymianę rozrządu w AR + wymiana pompy wody + uszczelniacze + wymiana świec + ewentualnie pasek klinowy z rolkami zapłacę o 150 pln więcej od Ciebie, że o manelach nie wspomnę (prawie 3 razy tyle)
była LANCIA MUSA:((
nowe cavallino rampante:)))) tylko w innym opakowaniu:)))
tel. 504 279 488

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”