Crash testy i... wypadki

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Alan

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Alan » 25 lip 2012, 9:20

Czy to Lancia czy Golf czy beemwuju... nie szkoda mi tych którzy giną w takich wypadkach.

Nie ludzkie to ,nie po bożemu,nie w dobrym smaku...ale mi ich po prostu ani troszkę nie żal.

Zarówno kierowca jak i pasażerowie świadomie dokonali wyboru.Wyboru który jeden przypłacił życiem,drugi mimo że przeżył to życia już nie ma.

Awatar użytkownika
czubax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 134
Rejestracja: 29 wrz 2010, 20:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: czubax » 25 lip 2012, 9:50

Słuszne słowa...to, że narażał siebie i pasażerów to jedno...ich zdrowie...ich życie i ich głupota...

Ale często niestety przez takich ludzi giną osoby postronne...piesi czy pasażerowie innych samochodów !! To jest dopiero tragedia.
Moim zdaniem powinny się zmienić przepisy - za jazdę pod wpływem - zabranie prawka na powiedzmy 3-5 lat plus grzywna 5-10 tyś...za spowodowanie wypadku pod wpływem - zabranie prawka na 10 lat lub dożywotnio plus odebranie auta...zlicytowanie go i przekazanie pieniędzy na domy dziecka....

Niedawno pod Gdańskiem kierowca Alfy 156 z promilami stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik...dziecko nie żyje...jak pomyślę, że coś takiego mogłoby się przytrafić komuś mi bliskiemu...chyba byłby samosąd.... No nic trochę się zagolopowałem...

A swoją drogą chciałbym wiedzieć z jaką prędkością jechała ta kappa i czy pasażer miał pasy zapięte...chodzi mi to o bezpieczeństwo w razie ew. kolizji/wypadku.
Był: Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150 KM, Lancia Kappa 3.0, AR 159, kilka AR 156
Jest: Lancia Thesis 2.4 JTD, Citroen CX 2.5 Prestige, Vel Satis 2.2 DCI

Alan

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Alan » 25 lip 2012, 10:06

Osoba siadająca za kółko po pijaku nie ma szacunku dla nikogo,a przede wszystkim dla samego siebie i swojej rodziny.Takich ludzi mi nie żal.

Gdybym nie daj bóg,został postawiony w takiej sytuacji jak piszesz (rodzic dziecka) za cel w życiu obrałbym sobie odebranie życia sprawcy wypadku.Nie miałbym żadnych skrupułów.

W Polsce kary za jazdę po pijaku to kpina...

A co do Kappy....

Obrazek

Prędkość musiała być nie mała,pasy chyba nie wiele by tu pomogły.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Duch-Dziadka » 25 lip 2012, 10:13

Chyba przeczytałem artykuł pobieżnie... :D
Giulietta Veloce 2016r

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Kris » 25 lip 2012, 10:29

Szczęście w nieszczęściu to to że nikogo postronnego nie zahaczył. Co do jazdy po pijaku - mając w granicach 20lat wracałem z imprez ze znajomymi, którzy mieli mniej lub bardziej wypite... Tylko że kierowca w takim stanie nie szarżował ulicami... Wiem, że to było głupie... Człowiek młody nie myśli o konsekwencjach. Może ludziom w szkołach ponadgimnazjalnych (jeszcze przed zdawaniem na prawko) powinno się pokazywać w jaki sposób alkohol wpływa na kierowcę, co się może stać... Może wtedy jak kumpel po dysce i po dwóch piwach wsiądzie za kierownicę ta młoda osoba upomni go i zabierze mu kluczyki...
Teraz już jestem mądrzejszy i wolę po "ciężkiej" nocy zerknąć na komisariat i dmuchnąć w ustnik.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Michor » 25 lip 2012, 11:26

Zabierze mu kluczyki i co?
Jak wrócą do domu?

Potwierdzam- moim zdaniem kary są zdecydowanie za niskie za takie wyczyny.
Pierwszy raz -> po spożyciu -> 2-3 lata
Pierwszy raz -> pod wpływem -> 5-10 lat.
Za drugim razem, w obu przypadkach-> sądowy zakaz zbliżania się do czegokolwiek co ma koła, łącznie z deskorolką i rowerem.

A jak taką recydywę policja złapie na drodze bez uprawnień? kajdany i do pierdla bez pytania-> tylko od razu na sygnale do aresztu.


Społeczne przyzwolenie na łamanie przepisów to już insza inszość niestety, i nie dotyczy tylko jazdy na dwóch gazach ale i pozostałych przepisów drogowych.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Kris » 25 lip 2012, 11:49

zabierze mu kluczyki i pójdzie pieszo, zadzwoni po znajomego, po taksówkę.

Tak jak piszesz: przyzwolenie na popełnianie wykroczeń ciężko wyplenić ze społeczeństwa. "Bo jak komuś się udało to i ja tak mogę. Kumpel wrócił do domu po dwóch piwach to jak ja sobie wypiję trzy to też dam radę."

Jakbyś tak wszystkich wsadzał do pierdla po popełnieniu wykroczenia to pusto by było na drogach :) Jednak bardziej dotkliwe są kary finansowe, a nie pozbawienie wolności w zawieszeniu... Taki pijany delikwent, jakby miał w ciągu siedmiu dni zapłacić 5tys. to myślę, że by raz dwa wytrzeźwiał. A jak nie zapłaci to komornik na chatę, na samochód itp. Jeśli nie ma ani chaty ani samochodu to skierowanie do prac społecznych, chociażby na oddziale ratunkowym, co by mógł zobaczyć, do czego prowadzi jazda po alkoholu.
Fajnie tak pobawić się w ustawodawców :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Michor » 25 lip 2012, 11:55

najgorsze Kris jest to że zwykle takie wypady samochodem na dyskotekę to się dzieją w przypadkach gdy do dyskoteki daleko -bo jest we wiosce obok/czy mieście obok.

I wtedy niestety cały plan upada bo cała ekipa nie ma jak do domu wrócić.

Do pierdla za przestępstwo którym jest jazda pod wpływem. Za wykroczenia? oczywiście - kara finansowa ale nie kwotowa - wyrażona jako % dochodów z ostatniego pita. np. 10% przychodów przed opodatkowaniem. (nie dochodów bo tutaj też kombinują) z pita/cita za jazdę po pijaku i hajda. A w ten sposób a nie w kwocie bo jest spora część ludzi dla których te 5k PLN czy 10k PLN to jest g*** nie pieniądze.

mandat 500PLN? phi. gorzej z punktami.

W szwecji chyba, mandaty są właśnie uzależnione od dochodów. I jest spokój i porządek:)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Alan

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Alan » 25 lip 2012, 12:11

Prowadzenie po pijaku odsłona pierwsza...

W zależności od ilości alkoholu we krwi lub odwrotnie bezwarunkowe pozbawienie wolności od 1 do 6 miesięcy,podczas odbywania kary prace przy budowie dróg/autostrad. 10letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prowadzenie po pijaku odsłona druga...

5 lat pozbawienia wolności, również prace przy budowie dróg/autostrad.Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych,przepadek mienia( narzędzia przestępstwa).

Wpadka na prowadzeniu pojazdu bez uprawnień... rok pierdla ..i na budowę.

korzyści...na cholerę nam Chińczycy...sami ręcznie zbudujemy tyle autostrad że będzie problem kto ma po nich jeździć,zmniejszone bezrobocie...wszak ci w pierdlu stracą pracę.A że później nie będzie miał co żreć? A kogo to obchodzi? Jednostki patologiczne zdecydowanie eliminować.

Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym po pijaku...dożywocie ewentualnie fizyczna eliminacja.

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Michor » 25 lip 2012, 12:49

Mhm...

Ostatnio Trybunał Konstytucyjny *uwaga* ZABRONIŁ pracować więźniom za mniej niż minimalna pensja.
- były takie firmy które zatrudniały więźniów za jakieś tam grosze-> efekt jakiejś tam resocjalizacji i wkładu w społeczeństwo był.

Na co TK stwierdził że to jest niekonstytucyjne i narusza ich prawa że pracują za mniej niż pensja minimalna.
I już nie pracują - bo firma w takim przypadku woli zatrudnić kogoś z ulicy.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

areksto
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 48
Rejestracja: 28 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Koln :)

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: areksto » 18 sie 2012, 18:37

Tak jak Michor pisał: jeden przejazd przez skandynawię z naszymi nawykami i człowiek szybko się nauczy prawidłowego poruszania po drogach i przepisów :D

Awatar użytkownika
Michal198422
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 13 lip 2010, 2:57
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa - wypadek

Post autor: Michal198422 » 21 sie 2012, 18:39

A ja na to przytoczę fragment wiersza

"Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

Taka władza, taki naród. I nic na to nie poradzimy..
Kappa SW 2,4 TDS. Brak ECSF, brak nieoczekiwanych CHECKów, brak problemów. Wszystko (prócz klimy) działa:D Więc na pewno coś jest nie tak :|

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Crash testy...

Post autor: Nat » 23 sie 2012, 10:14

Niezapięte pasy - konsekwencje.

Obrazek
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
broker
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3115
Rejestracja: 04 paź 2009, 22:53
Lokalizacja: Gdynia

Re: Crash testy... i wypadki

Post autor: broker » 29 lis 2012, 19:56

15 modeli rozbitych ? wyniki najnowszych testów Euro NCAP

:link:
Lancia Delta III, 1.4 multiair 140 KM, Colore Nero Magma
Fiat Punto Evo, 1.4 77 KM

tom86tbg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 231
Rejestracja: 20 sie 2012, 20:55
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków-Tarnobrzeg

Re: Crash testy... i wypadki

Post autor: tom86tbg » 13 gru 2012, 18:40

Bezmyślność, pijanych kierowców chyba nigdy w tym kraju się nie uda poskromić

następny "miszcz", o ironio w BMW

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... a-material

http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,po- ... 14220.html
Lancia Dedra 1.9TD

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”